10.09.2024, 20:45 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Skupina 3 • Jan Janča cz

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu.
Přeji Vám hezký zbytek dne.
(22:45:00)
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:13.
Máme za sebou utkání ligy národů, ve kterém domácí Nizozemsko remizovalo s Německem 2:2.
Do utkání výborně vstoupili hráči Nizozemska, kteří zásluhou Tijaniho Reijnderse šli ve 2. minutě do vedení. Domácí byli v úvodu lepší, ale byli ro Němci, kteří v 38. minutě zásluhou Undava vyrovnali. Po zranění Akého, který byl odnesel na nosítkách, se v závěru poločasu ještě prosadili hosté, kteří v 45+3. minutě otočili skóre na svou stranu zásluhou Kimmicha.
Do druhého poločasu opět vstoupili dobře domácí, kteří díky Denzelu Dumfriesovi vyrovnali na 2:2. Od toho okamžiku tempo hry upadlo a nic důležitého se již nestalo.
Nizozemsko – Německo: 2:2.

90+4

90+3

Maximilian Beier se tlačil do vápna do zakončení, ale jeho střela nebyla vůbec přesná.

90+2

Hráči Německa kontrolují míč a kombinují s ním na útočné polovině.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Střídání v týmu Německo:
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Chris Führich.

89

Velmi nepřesnou rozehrávku předvedli hráči Nizozemska a odevzdali míč jen soupeři.

86

Florian Wirtz dostává žlutou kartu, za to že zablokoval rychlou rozehrávku domácích.

85

Quinten Timber se dostal ke střele z odraženého míče, ale jeho pokus byl velmi nepřesný.

84

Domácí hráči budou zahrávat volný přímý kop.

83

Tempo hry výrazně opadlo. Nizozemsko kombinuje s míčem kolem půlící čáry a Němci čekají na rychlé protiútoky.

82

Střídání v týmu Nizozemsko:
ze hřiště odchází Brian Brobbey, přichází Wout Weghorst.

81

Německo bude zahrávat další rohový kop.

80

Jamal Musiala se dostal k odraženému míči a napálil míč směrem k bráně. Ten byl sražen na rohový kop.

79

Florian Wirtz si dostal ke střele ve vápně, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.

78

Maximilian Beier se snažil naběhnout na dlouhý míč ze středu pole, ale pas na něj byl příliš dlouhý.

76

Kai Havertz si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

75

Maximilian Beier viděl, že brankář Bart Verbruggen je dost venku z branky a pokusil se o střelu z půlky hřiště. Bart Verbruggen však se stihl vrátit a jeho střelu lapil.

75

ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Lutsharel Geertruida.

73

Hra je přerušena, neboť na hrací ploše zůstal ležet Brian Brobbey.

72

Tentokrát jsou to hráči Německa, kteří kombinují s míčem na útočné polovině.

70

Kai Havertz si naběhl na skvělý centr ze středu hřiště a z hranice vápna posílal míč na Rauma, který svou hlavičkou těsně minul bránu.

69

Jamal Musiala se hodně zlobí, neboť mu byla odpískána hra rukou. Rozhodčí byl ale neoblomný a místo faulu na jeho osobu mu odpískal hru rukou.

68

Hráči Holandska se drží na míči a kombinují s ním na útočné polovině. Německo čeká na možnost rychlého protiútoku.

66

Virgil van Dijk si nekomplikoval život a odpálil míč až za brankovou čáru.

65

Hráči Německa budou zahrávat volný přímý kop.

64

ze hřiště odchází Deniz Undav, přichází Maximilian Beier,
ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Aleksandar Pavlović,
ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Emre Can.

63

Deniz Undav se z ničeho nic ocitl za obranou Nizozemska, ale zvolil špatné zakončení. Jeho pokus o lob brankář Bart Verbruggen přečetl.

62

David Raum si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

61

Hra je přerušena, neboť po kontatku s Brobbeym zůstává ležet David Raum.

60

Hráči Německa budou zahrávat rohový kop.

59

Brian Brobbey se sice dostal ke střele, ale před tím se provinil útočným faulem.

58

Xavi Simons poslal zajímavý centr do vápna, kde jej obrana Německo srazila na další rohový kop.

57

Po dobré práci Gakpa budou domácí hráči zahrávat rohový kop.

56

Ryan Gravenberch napřáhl ke střele z velké dálky, ale jeho střela nadělala brankáři ter Stegenovi obrovské problémy. Ten ji nakonec dokázal zpacifikovat.

55

Jamal Musiala se dostal ke střele, ale ta byla prachbídná.

54

Německo bude zahrávat rohový kop.

53

Cody Gakpo se zlobí, neboť se zřítil ve vápně. Hlavní rozhodčí vše viděl a penaltu nepíská.

51

51. Denzel DUMFRIES - 2:2

51

Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je DENZEL DUMFRIES, asistoval mu Brian Brobbey!!!
Xavi Simons vybojoval míč na laxní obraně Německa, přihrál míč Brianu Brobbeymu, který fantastickou křižnou přihrávkou našel Denzela Dumfriese, který doklepl míč do sítě.

50

S rohovým kopem si Marc-André ter Stegen poradil, který byl zároveň i faulován.

50

Po sražené Gakpově střele budou domácí zahrávat rohový kop.

49

48

Cody Gakpo se ve vápně ocitl ve svízelné situaci a tak se snažil přelobovat brankáře Marca-Andrého ter Stegena. Ten si však s míčem poradil.

47

Domácí hráči kombinují s míčem kolem půlící čáry a vyčkávají na chybu v obraně Německa.

46

ze hřiště odchází Matthijs de Ligt, přichází Jan Paul van Hecke,
ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Quinten Timber.

46

ze hřiště odchází Jonathan Tah, přichází Waldemar Anton.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Máme za sebou bláznivý první poločas utkání ligy národů, ve kterém domácí Nizozemsko prohrává s Německem 1:2.
Domácí vstoupili do utkání fantasticky a hned v druhé minutě se po rychlém brejku prosadil Tijani Reijnders. Domácí hráči byli v první polovině utkání lepším celkem, ale další branku i díky skvěle chytajícímu ter Steegnovi nepřidali. A tak si slovo vzali hráči Německa, kteří v 38. minutě vyrovnali na 1:1 zásluhou Undava. V závěru poločasu se vlastním přičiněním zranil Aké, který musel být odnesen na nosítkách. Otřesená obrana Nizozemí dostala facku v poslední minutě nastavení, když se prosadil Kimmich.

Autorem branky je JOSHUA KIMMICH!!!
Tristní koncentrace obrany Nizozemska byla potrestána. David Raum Zachránil skoro ztracený míč, který jej poslal na nohu Denize Undava, který prodloužil míč přímo k JOSHUOVI KIMMICHOVI, který měl jednoduchou práci a doklepl míč do sítě.

45+2

David Raum se dostal ke střele z rychlého brejku, ale jeho pokus nebyl přesný.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec první půle.

45

ze hřiště odchází Nathan Aké, přichází Jurriën Timber.

45

Nathan Aké je již odnesen ze hřiště a hra bude moci pokračovat. Dostává se mu ode všech fanoušků pozitivních ohlasů.

43

Nathan Aké není schopen pohybu, a proto pro něj musí přinést pořadatelská sluuba nosítka. Smutný konec Akého v tomto utkání a přejme mu brzké uzdravení.

43

Nathan Aké na tom není dobře a vypadá to, že bude ještě v závěru půle střídán.

41

Hra je pozastavena, neboť Nathan Aké má zdravotní potíže. Je v péči lékařů.

40

38

38. Deniz UNDAV - 1:1

38

Autorem branky je DENIZ UNDAV!!!
Matthijs de Ligt předvedl velmi nepovedenou rozehrávku. Míč se dostal k Denizi Undavovi, který poslal míč přímo na Floriana Wirtze, který nebezpečně vypálil. Jeho pokus brankář Bart Verbruggen fantasticky lapil, nicméně míč se dostal ke skvěle postavenému DENIZU UNDAVOVI, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě a dává tak premiérový gól v národním celku.

37

Cody Gakpo se dostal k odraženému míči, se kterým se otočil a nebezpečně vypálil. Brankář Marc-André ter Stegen si s jeho střelou poradil, když předvedl fantastický zákrok.

36

Joshua Kimmich nacentroval míč směrem do vápna, kde byl však brankář Bart Verbruggen připraven a míč si stáhl pro sebe.

35

Brian Brobbey si nabíhal na průnikový míč, ale Nico Schlotterbeck byl nachystán a zasáhl jako první. Dobrá poziční hra německého stopera Stuttgartu.

34

Deniz Undav si nabíhal na průnikovou přihrávku ze středu pole, nicméně ta byla rychlejší než potřeboval a utekla mu do zámezí.

33

Nico Schlotterbeck vyskočil nejvýš a odpravil míč na rohový kop pro Nizozemí.

32

Cody Gakpo byl faulován, ale z následné výhody vystřelil. Jeho střela byla sražena na rohový kop. David Raum dostává žlutou kartu.

31

V posledních minutách hraje více s míčem Německo, které je nastěhované na polovině domácích.

30

Florian Wirtz vybojoval pro Německo rohový kop.

28

Jamal Musiala se po několika nepřesných centrech dostal ke střele, ale jeho střela byla perfektně fungující obranou sražena.

27

Deniz Undav si nabíhal na dlouhou přihrávku ze středu pole, ale k zakončení mu scházel krok.

26

Brian Brobbey raději uklidil míč opět na rohový kop, který si Německo zopakuje.

25

Kai Havertz si navedl míč na střelu do vápna, kde ji ale Virgil van Dijk zblokoval na roh.

24

Jonathan Tah již po několikáté fauloval domácího Briana Brobbeyho. Hlavní rozhodčí už mu to sečetl a dává mu žlutou kartu. Nutno podotknout, že tento faul Tahovi nikdo zazlívat nebude, neboť Brobbey měl před sebou dálnici směrem k bráně.

23

Rozehrávka Německa se ocitá pod tlakem, ale obrana Německa míč skvěle vyvezla.

22

Deniz Undav si tělem odstavil Matthijse de Ligta,a mířil směrem k vápnu. Jeho následná přihrávka neměla potřebné parametry, a tak se k rychlému brejku dostali domácí. Ten Xavi Simons zakončil velmi nepřesnou střelou.

21

Ryan Gravenberch předvedl fotbalovou genialitu, když z obtížné pozice napálil míč do běhu přímo na Xaviho Simonse, který se řídit sám na bránu. Marc-André ter Stegen však jeho pokus vyráží na roh.

20

19

Velmi nepřesnou rozehrávku předvedl Jerdy Schouten, ale nemusí ho to mrzet, neboť z následné akce Německa nic nebylo, neboť si Joshua Kimmich nepohlídal ofsajdové postavení.

18

Hráči Německa jsou nalezení na útočné polovině a zamkli Nizozemsko kolem pokutového území. Domácí se vehementně brání.

16

Florian Wirtz posílal míč do vápna, kde si na něj naběhl Kai Havertz. Ten se dostal i ke střele, ale obrana Nizozemska jeho pokus zablokovala.

15

Denzel Dumfries si naběhl na fantastický centr od Simonse a osamocený se dostal ke střele. Jeho hlavička těsně minula bránu, což ho může mrzet, neboť se nacházel ve skvělé pozici. Obrana Německa zaspala při bránění této standardní situace.

14

Nico Schlotterbeck dostává v rané fázi dnešního utkání, když sestřelil k zemi unikajícího Xaviho Simonse. Domácí „Oranje“ budou zahrávat volný přímý kop.

13

Hráči Německa se provinili útočným faulem, a tak budou domácí hráči rozehrávat.

12

Nico Schlotterbeck si naběhl na rohový kop a svou hlavičku vyslal směrem na bránu. Jeho pokus byl však nepřesný a přeletěl domácí bránu.

12

Kai Havertz měl obrovskou šanci, když si naběhl na míč do vápna a nebezpečně vypálil. Brankář Bart Verbruggen vyrazil jeho pokus na roh.

11

Deniz Undav se tlačil k míči, který se snášel do pokutového utkání. Matthijs de Ligt předvedl dobrý obranný zákrok a odstavil tak Undava od míče.

9

Po nadějném protiútoku se k míči dostal Brian Brobbey, který se však provinil útočným faulem.

8

Obrana Německa si teďka poradila bez potíží, když Nico Schlotterbeck poslal míč do rukavic brankáři ter Stegenovi.

7

Jonathan Tah se již podruhé provinil faulem, s čímž hlavní rozhodčí Massa nebyl spokojen a dává mu poslední varování.

6

S rohovým kopem si obrana domácích poradila.

6

Po faulu na Briana Brobbeyho budou domácí hráči zahrávat volný přímý kop.

5

Hostující Jonathan Tah se provinil útočným faulem a zastavil tak útočné snažení hostů.

2

2. Tijani REIJNDERS - 1:0

2

Autorem branky je TIJANI REIJNDERS, asistoval mu Ryan Gravenberch!!!
Tak to bylo velmi rychlé. Domácí Nizozemci drželi míč na vlastní polovině, až domácí brankář Bart Verbruggen nakopl míč na půlku, kde si jej sebral Ryan Gravenberch, který okamžitě adresoval přihrávku do volného prostoru, na kterou si naběhl TIJANI REIJNDERS, který tváří v tvář brankáři Marcu-Andrému ter Stegenovi uspěl. Poslal mu střelu mezi nohy.

1

Domácí Nizozemci ihned nakopli míč dopředu, nicméně míče se zmocnili hráči Německa.

1

Úvodní výkop obstarají hráči Nizozemska.
Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

Nizozemsko: Verbruggen – Dumfries, de Ligt, van Dijk (C), Aké – Schouten, Reijnders, Gravenberch – Simons, Brobbey, Gakpo.
Náhradníci: Flekken, Olij – Geertruida, Hato, Kluivert, Malen, J. Timber, Q. Timber, van Hecke, Weghorst, Zirkzee.
Trenér: Ronald Koeman

Německo: ter Stegen – Kimmich (C), Tah, Schlotterbeck, Raum – Andrich, Havertz, Groß – Wirtz, Musiala – Undav.
Náhradníci: Baumann, Nübel – Anton, Henrichs, Koch, Mittelstädt, Can, Führich, Stiller, A. Pavlović, Beier.
Trenér: Julian Nagelsmann

Rozhodčí: Massa – Meli, Alassio.
Zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu a vítám Vás u dnešního utkání ligy národů, ve kterém domácí Nizozemsko hostí Německo.
Přeji Vám příjemnou zábavu.
V rámci druhého kola ligy národů A se ve skupině 3 mezi sebou utkají týmy Nizozemska a Německa.

Domácí Nizozemsko:
jako semifinalista nedávného mistrovství Evropy v Německu má velké ambice i pro ligu národů. Ve skupině postupně narazí na týmy Německa, Bosny a Hercegoviny a Maďarska. V prvním utkání se představili na domácí půdě proti výběru Bosny a Hercegoviny, se kterou si hravě poradili. Domácí hráči jasně rozstříleli Bosnu 5:2 a připsali si první tři body do tabulky.

Hostující Německo:
jako hostitel nedávného mistrovství Evropy nebylo se svou účastí spokojeno. Jako pořadatel si Německo představovalo dojít dále než do čtvrtfinále, kdy narazili na budoucí mistry Evropy Španěly, se kterými padli po prodloužení 1:2. A tak si výběr z Německa bude chtít zpravit chuť alespoň v lize národů, kde se v prvním utkání střetl s Maďarskem, kterému nedali žádnou šanci. Němci přejeli Maďary 5:0 a jasně si připsali první tři body do tabulky.

Utkání budou řídit rozhodčí z Itálie. Tím hlavním bude pan Davide Massa, na čarách mu budou asistovat pánové Filippo Meli a Stefano Alassio. Čtvrtým rozhodčím je pak pan Ermanno Feliciani. U VARu budou sedět pánové Aleandro Di Paolo a Valerio Marini.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

2:2

Góly: 2. Reijnders (Gravenberch), 51. Dumfries (Brobbey) – 38. Undav, 45+3. Kimmich (Undav)

Karty:   14. Schlotterbeck (GER), 24. Tah (GER), 32. Raum (GER), 86. Wirtz (GER)

Holandsko: Verbruggen – Dumfries, de Ligt (46. van Hecke), van Dijk (C), Aké (45. J. Timber) – Schouten (46. Q. Timber), Reijnders, Gravenberch – Simons (75. Geertruida), Brobbey (82. Weghorst), Gakpo.
Náhradníci: Flekken, Olij – Hato, Kluivert, Malen, Zirkzee.

Tréner: Ronald Koeman

Nemecko: ter Stegen – Kimmich (C), Tah (46. Anton), Schlotterbeck, Raum – Andrich (64. Can), Havertz, Groß (64. A. Pavlović) – Wirtz, Musiala (90. Führich) – Undav (64. Beier).
Náhradníci: Baumann, Nübel – Henrichs, Koch, Mittelstädt, Stiller.

Tréner: Julian Nagelsmann

Rozhodca: Massa – Meli, Alassio