2:0 6:4, 6:3

koniec USA – Slovensko 1:0

13.09.2024, 08:16 • Filip Kosnáč

6:3

Lukáš Klein si však už neporadil s vydareným returnom Mackenzieho McDonalda, ktorý ho prinútil k bekhendovej chybe a americký tenista zvíťazil po setoch 6:4 a 6:3, takže sa mu podarilo získať prvý bod pre USA!

40-0

Klein zaznamenal štvrtú dvojchybu v zápase a daroval McDonaldovi hneď tri mečbaly!

A-40

McDonald na druhý pokus už úspešne forhendom obhodil Kleina na sieti a vybojoval si druhý brejkbal!

40-30

Klein opäť len rýchlo vyhodil forhend a McDonald má brejkbal!

15-40

McDonald ihneď po podaní poslal forhend do siete a Klein má dva brejkbaly!

6:4

McDonald zakončil prvý set esom von z kurtu, ktoré bolo preňho celkovo tretím v zápase a vyhral ho 6:4!

40-0

Ani slajzovaný bekhend Kleina sa nedostal cez sieť a McDonald má tri setbaly!

3:2

Klein pokazil forhend a McDonald získal už svoj druhý brejk, po ktorom vedie 3:2 v prvom sete!

40-30

McDonald zatlačil z forhendovej strany a vynútil si bekhendovú chybu Kleina, ktorá mu priniesla brejkbal!

1:1

Ďalší agresívny forhend Kleina už McDonald nevrátil, takže slovenský tenista vyrovnáva na 1:1 v prvom sete!

40-A

Klein sa po odvážnom returne dostal k víťaznému forhendu a má prvý brejkbal v zápase!

1:0

Klein namieril bekhend iba do siete, a tak McDonald vstupuje do zápasu brejkom a vedie 1:0 v prvom sete!