0:3

koniec (0:0)

16.10.2024, 15:00 • Štadión FC Petržalka • 4. kolo • Viktor Kalinács

Tipsport: 3.03 3.3 2.09

Košice naplnili papierové predpoklady a postúpili do osemfinále Slovnaft Cupu. Petržalku zdolali vo 4. kole rozdielom triedy 3:0, všetky góly prišli v druhom dejstve. Postupne sa presadili Faško, Gorosito a Gallovič.

Škvrnou na košickom postupe je zranenie kanoniera Medveda, ktorý opustil ihrisko tesne pred prestávkou. O tom, koho Košičania dostanú v boji o štvrťfinále, rozhodne žrebovanie. (16:57:24)

90+3

90+2

Tím FC KOŠICE dal gól! V samom závere sa po individuálnej akcii a zakončení ľavačkou z približne 15 metrov presadil DÁVID GALLOVIČ.

90+2

Bokrošovi sa už nechcelo vhadzovať, ale pár sekúnd stretnutia nás predsa len čaká.

90+1

Dávid Bordáč mohol vykresať iskierku nádeje, ale z výbornej šance netrafil priestor brány!

90+1

Nadstavujú sa dve minúty.

90

S koncom riadnej hracej doby uvidíme rohový kop Petržalčanov.

89

Jones sa uvoľnil v šestnástke cez Dingu a zakončil ľavačkou, Žákech zasiahol nohou!

88

Gorosito škaredo trafený Murkom, je prakticky rozhodnuté. Domáci sa ešte snažia o pressing, ale príliš im to nevychádza.

86

Jones zvŕtal súperov v pokutovom území, ale bez úspechu. Petržalčania bleskovo začínajú jeden z posledných útokov.

85

Žákech sa rozhodol šprintovať z brány a hrať loptu mimo veľkého vápna. Výborné rozhodnutie, aut pre hostí.

84

Opäť center na prednú žrď ako pri góle Gorosita, ktorý bol opäť v sľubnej šanci. Tretí klinec do rakvy napriek tomu neprichádza!

83

Striedanie v tíme FC Petržalka:
z ihriska odchádza Filip Oršula, prichádza Jakub Murko,
z ihriska odchádza Daniel Pavúk, prichádza Marek Švec,
z ihriska odchádza Lukáš Gašparovič, prichádza Pavle Obradovič.

82

Striedanie v tíme FC KOŠICE:
z ihriska odchádza Michal Faško, prichádza Zyen Jones.

81

Menej ako desať minút do konca. Všetko nasvedčuje tomu, že Košice postúpia do osemfinále Slovnaft Cupu. Petržalka vyzerá rezignovane.

80

Tím FC KOŠICE dal gól! Po následnom rohu a centri to však už gól je! Presný center na prednú žrď, osamotený NICOLAS GOROSITO voľnosť potrestal a zvýšil na 2:0.

79

Prudký center Košičanov, Magda sa snažil o teč, ale druhý gól z toho nie je. Uvidíme roh.

78

Ani z tohto mráčika priamo nezapršalo, ale Petržalka pokračovala v akcii po zisku lopty. Oršula vonkajškom kopačky nacentroval do malého vápna, kde sa k hlavičke dostal jeden z domácich, ale pred Kirom už k ďalšiemu teču neprišlo!

77

Zaujímavá štandardka pre domácich z pravej strany. Begala neprešiel cez Gorosita, skúsený 36-ročný obranca si mohol faulom.

76

Začala sa záverečná štvrťhodina. Podarí sa druholigistovi zabrať a vyradiť favorita z Niké ligy?

74

z ihriska odchádza Luis Miguel Castelo Santos, prichádza Šimon Sabolčík.

74

Gorosito nenechal nič na náhodu a Šurnovského pas vzduchom poslal radšej na roh. Gašparovič vzápätí spoluhráčov pred Kirom nenašiel.

73

Žákech šiel výborne z brány a zachytil center na malé vápno od Miljaniča.

72

Podobne to skúšali aj domáci. Šikovne si zbehol Gašparovič, o meter-dva však na center nedosiahol.

71

Po odvrátení sa lopta dostala až ku Kirovi, ktorý dlhým nákopom hľadal Fabiša. Ofsajd.

70

Tečovaná strela Santosa, rohový kop hostí.

69

Čakáme na impulz, ktorý by stretnutie oživil. Petržalčania akoby ani nechceli zabojovať o postup do osemfinále.

67

Košičania sa nikam neponáhľajú. Keď sú v útoku, v pokoji kombinujú a pri vhadzovaniach či voľných kopoch si dávajú načas.

66

Dnešné stretnutie sleduje 726 divákov.

65

Begala preveril Kiru, keď jeho koncovka z 20 metrov letela pod brvno.

64

z ihriska odchádza Peter Mazan, prichádza Dávid Bordáč.

63

Košičania svoj náskok nevylepšili, na strane druhej prežili atak po krídle. Zsigmund čistým spôsobom odzbrojil Holáska.

61

Bokroš si pustil loptu, čím oklamal strážcu. Dostal sa do pozície na center, ale jeho pas zablokoval na roh Konan.

60

Kira vyskočil najvyššie a opäť rozohral akciu ako pri góle Faška. Škoda, že Santos neprihral naľavo a sám celý progres zabrzdil.

59

Oršula sa nádherne dostal do šestnástky po tom, čo na pravom krídle obišiel Faška. Odcentroval, snažil sa nájsť spoluhráča, ale Košičania nakoniec s problémami odvrátili na roh.

57

Celok z Bratislavy chcel okamžite reagovať, ale k zakončeniu neprišlo. Na opačnej strane sa máva ofsajd Košičanov.

55

Tím FC KOŠICE dal gól! Aké je to jednoduché! Rohový kop chytil Matúš Kira do rúk, okamžite z nich rozohral na deliacu čiaru. Posledný domáci obranca šiel do sklzu, loptu však netrafil a MICHAL FAŠKO šiel sám na bránu. Počkal si na vybehnutie Žákecha, len aby ho skúsene obstrelil okolo pravej nohy z hranice šestnástky.

53

Faško zvnútra šestnástky neotvára skóre. Ľahká práca pre Žákecha, ktorý vykopáva ďaleko na polovicu súpera.

52

Pressing domácich hráčov takmer priniesol úspech. Pavúk sa výborne pohyboval, dostal súpera pod tlak, ale chýbal mu krok na to, aby sa k lopte dostal a šiel sám na Kiru.

50

Bol to Bokroš, kto sa po odchode Medveda a príchode Gorosita posunul z obrany do útoku. Na konci 50. minúty mieril do náručia brankára.

49

Žákech niečo kričí po spoluhráčoch, ktorí až príliš rezignovane bránili útočníkov súpera. Na ich šťastie letela lopta mimo.

47

Z nikéligistov sú dnes za vodou po polčase len Komárno a Žilina, ktoré vyhrávajú 3:0, respektíve 6:0.

46

Výkop po prestávke patril Petržalčanom, jedinými zásahmi zostávajú vynútené striedania Daneka a Medveda.

46

Začal sa druhý polčas.
Prvé dejstvo medzi Petržalkou a Košicami veľa vzruchu neprinieslo, aj preto je bezgólový stav zaslúžený.

Druhý polčas sa začne približne o 16:03.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Oršula sa razom ocitol vo veľkom vápne, chcel si zaseknúť obrancu, ale nepodarilo sa mu to.

45+2

Individuálna akcia Faška, pokus ľavačkou zamieril riadne vedľa. Žákech povzbudzuje spoluhráčov na nábeh smerom dopredu.

45+1

Šurnovského nákop do šestnástky, lopta sa odrazila na kopačku Konana a potom Nagya. Ani jeden z dvojice netrafil vytýčený cieľ.

45+1

Nadstavujú sa iba dve minúty.

45

Do tretice si striedajúci hráč už faul vypýtal, udialo sa tak v hĺbke hracieho poľa.

43

A Pavúk opäť neprechádza cez Fabiša, keď sa pošmykol na umelej tráve. Košičanom nevyšiel brejk zľava, domácich chcel prekvapiť strieľanou prihrávkou Faško.

42

Pavúk si loptu nepokryl proti Fabišovi, ten získal aut. Cez stopéra sa k rozohrávke dostal aj Kira.

41

Začala sa posledná päťminútovka prvého polčasu, musíme však počítať s výdatným nadstavením pre ošetrovanie Medveda.

39

Pavúk si spracoval loptu a centroval, namieril to do jedného z obrancov. Domáci si žiadali penaltu, arbiter diskusie odmieta.

38

Medved odnesený na nosidlách, po príchode Gorosita príde aj k zmene rozostavenia Košičanov.

37

z ihriska odchádza Žan Medved, prichádza Nicolas Ezequiel Gorosito.

36

Nevyzerá to vôbec dobre pre slovinského útočníka. Naďalej leží na zemi a nutné budú, zdá sa, aj nosidlá... Problémom je podľa všetkého ľavé koleno.

34

S bolesťami si na zem líha Medved. Bálint Kišš povoláva košický realizačný tím, uvidíme ošetrenie.

33

Dostali sme sa do fázy zápasu, keď sa nie je príliš nad čím rozplývať. Akoby sa tímy a ich hráči už tešili na prestávku...

31

Nikéligista je síce v posledných chvíľach častejšie na lopte a drží domácich v šachu, výsledok však neprichádza.

29

Santos sa zbavil protihráča, vypálil, ale trafil iba ochrannú sieť za bránou Žákecha.

27

Na pravom brehu Dunaja nič nové. Petržalka remizuje s Košicami s blížiacou sa polhodinou bez gólov.

25

A nepríde ani teraz, keďže domáci sa previnili faulom v šestnástke súpera.

24

Petržalka zatlačila hostí, opäť v tom mal prsty Mazan a aj Pavúk. Gól však nie a nie prísť.

23

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o zdravotné problémy aktívneho ľavého krídelníka Daneka. Zostáva dúfať, že to nie je nič vážne.

22

z ihriska odchádza Patrik Danek, prichádza Daniel Pavúk.

21

Konan nepustil k hlavičke Santosa, loptu zbiera Žákech. Domáci budú striedať!

20

Medved sa na vlastnej polovici nepretlačil cez Šurnovského, ktorý zožal za snahu potlesk z tribún.

19

Aj teraz sme boli svedkami signálu. Šurnovský osamotený pred pokutovým územím, mal dostatok času na center, no ten sa mu vôbec nevydaril.

18

Kira sa hnevá na spoluhráčov, ktorí nechali vystreliť Mazana z veľkého uhla! Košický gólman zasahoval, nasleduje roh.

17

Šikovný center s myšlienkou za defenzívu Petržalky. Chválime Bokrošov nábeh, na pas však s krokom nestačil.

16

Východniari pomaly ožívajú, čoraz viac sa zdržiavajú na polovici súpera.

15

Roh aj pre Košice, tentokrát rozohraný pred šestnástku. Gallovič sa oprel do rany, Źákechovi lopta vypadla, ale k dorážke neprišlo!

13

Ofsajd sa píska aj na opačnom konci, na nábeh si nedal pozor Žan Medved.

11

Oršula poslal na zem Bokrosa, bolo to však ďaleko od pokutového územia. Hostia rozohrali voľný kop iba smerom dozadu.

10

Postranný arbiter avizuje postavenie mimo hry od druholigistu.

9

Ostatné dve minúty sa odohrávali predovšetkým v okolí deliacej čiary. Čakáme na niečo zaujímavejšie od Košičanov.

7

Santos rýchlostne nestíhal už tradične aktívnemu Danekovi. Ten sa predral do šestnástky, ale necentroval presne.

6

Nákop na prednú žrď... Kira sebavedomo zasiahol a loptu schoval do náručia.

5

Trvalo to iba krátko, Mazan získava druhý roh pre celok z hlavného mesta republiky.

4

Petržalčania s vhadzovaním na svojej polovici. Po krušných troch minútach mierne upokojenie.

3

Gallovič si to už pripravoval na strelu spoza šestnástky, avšak Bálint Kišš píska útočný faul Košičanov na Begalu.

2

Vyboxovaný center sa dostal ku Gašparovičovi, ktorý zakončoval len do náručia pripraveného Kiru.

1

Už na konci prvej minúty sa mohol presadiť Danek, ktorého zastavili pred hranicou malého vápna. Rohový kop.

1

Výkop zaobstarali Košičania v žltých dresoch, Petržalčania v bielo-čiernom.

1

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Petržalka: Žákech – Dinga, Begala, Mazan, Danek, Nagy, Oršula (C), Holásek, Gašparovič, Konan, Šurnovský
Náhradníci: Halouska – Riznič, Pavúk, Hlavatý, Švec, Murko, Bordáč, Demjanovič, Obradovič
Tréner: Michal Kuruc

FC KOŠICE: Kira – Bokroš, Gallovič, Santos, Fabiš, Magda, Faško, Kružliak, Zsigmund, Miljanič, Medved
Náhradníci: Teplan – Jones, Takáč, Sabolčík, Gorosito
Tréner: Roman Skuhravý

Rozhodca: Bálint Kišš.
Petržalka v minulom kole Slovnaft Cupu vyhrala na pôde Tomášova vysoko 6:0. V rámci MONACObet ligy sa Petržalčania nachádzajú na 7. priečke tabuľky so 14 bodmi.

Košice v minulom kole Slovnaft Cupu triumfovali na ihrisku Stropkova 4:1. Východniari sa v rámci Niké ligy nachádzajú na 5. priečke tabuľky s 12 bodmi.

Vzájomné meranie síl oboch celkov sa naposledy uskutočnilo 1.4.2023. Vtedy v rámci 23. kola II. ligy zvíťazili Košičania 5:0.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 4. kola Slovnaft Cupu medzi FC Petržalka a FC Košice.

Stretnutie sa začne o 15:00.