3:1

koniec (2:0, 0:0, 1:1)

27.03.2024, 01:30 • United Center, Chicago • Mateo cz

Tipsport: 3.37 4.16 1.97

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou! Hezký den a mějte se fajn. (04:23:38)
Dnešní utkání sledovalo v United Center 19 404 diváků.

Petr Mrázek (CHI) – 40 zákroků, úspěšnost 97,5 %, odchytal 59:06
Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:31

1. Jason Dickinson (CHI) 2+0
2. Landon Slaggert (CHI) 0+2
3. Petr Mrázek (CHI) 40 zákroků
Ve třetí třetině padly dvě branky. Ve 45. minutě se podruhé v utkání prosadil Dickinson, který dostal nahrávku do mezikruží od Andersona a mířil přesně. Ve 48. minutě mohlo Chicago vést o tři góly, ale trefa Slaggerta gólem neskončila, protože ze záběrů nebylo patrné, jestli puk přešel celým objemem brankovou čáru, ale nakonec záběr odhalil, že Slaggert trefil břevno a branka nebyla uznána. Calgary se dočkalo čestného úspěchu v 53. minutě, kdy Weegar po nahrávce Kadriho střílel kousek před mezikružím a zkazil čisté konto Mrázkovi. Hosté to pak zkusili v šesti bez braankáře, jenže vyrovnat už se jim nepovedlo, a tak vítězí Chicago.

59:29

Backlund z pravého kruhu branku Mrázka minul.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:24

Střelu Šarangoviče kousek za modrou vyrazil mimo Mrázek.

57:42

Calgary to zkouší v šesti, Markström míří na střídačku!

56:42

Puk skončil mimo hrací plochu. Buly před Mrázkem.

56:10

Pachalova rána zápěstím zpoza pravého kruhu skončila dalším Mrázkovým zásahem.

55:01

Kuzmenko vyslal dalekonosnou ránu ze středního pásma, kterou ale Mrázek bez obtíží vyrazil.

54:28

Kylingtonovu střelu zápěstím z pravého kruhu má v lapačce Mrázek a vhazuje se před jeho brankou.

52:25

52:25 MacKenzie WEEGAR - 4:1

52:25

Calgary právě vstřelilo branku! Calgary se alespoň dočkalo snížení! MACKENZIE WEEGAR dal gól poté, co ho našel Kadri. Weegar se pak dostal do útočného pásma, vypálil kousek před mezikružím a zkazil Mrázkovi čisté konto. Asistence: Nazem Kadri a Connor Zary.

52:23

Weegar střelou z útočného pásma nedokázal trefit branku Mrázka. Český brankář navíc ani nemusel zasahovat.

51:48

Kaiser zakončoval z levého kruhu, ale trefil pouze nachystaného Markströma, který ránu vyrazil.

51:41

Na druhé straně to zkusil z vrcholu pravého kruhu Bedard, ale trefil jenom nachystanou lapačku Markströma.

51:20

Greer z pravého kruhu těsně minul Mrázkovu klec.

3:1

Góly a asistencie: 4. S. Jones (Kurashev, Bedard), 16. Dickinson (Joe. Anderson, Slaggert), 45. Dickinson (Joe. Anderson, Slaggert) – 53. Weegar (Kadri, Zary)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Kaiser, Zajcev – Donato, Bedard, Kurashev – N. Foligno (A), T. Johnson, T. Raddysh – Entwistle, Athanasiou, Reichel – Slaggert, Dickinson (A), Joe. Anderson.
Tréner: Luke Richardson

Calgary Flames: Markström (Wolf) – R. Andersson, Kylington, Miromanov, Weegar (A), Pachal, Ochoťuk – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman (A), Backlund (C), Mangiapane – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau – Coronato, Rooney, Greer.
Tréner: Ryan Huska

Rozhodca: St. Laurent, Brenk – Alphonso, Brisebois

Diváci: 19 404

00:47 CGY 2 Miromanov, sekanie
01:50 CGY 2 Backlund, hákovanie
03:35 CHI 1:0 S. Jones (Kurashev, Bedard)
15:14 CHI 2:0 Dickinson (Joe. Anderson, Slaggert)