Ligue 1 Uber Eats

Olympique Lyon – AS Monaco

3:2

koniec (2:1)

28.04.2024, 19:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • 31. kolo • Michal Luxa (@MisakMispulin) cz

Tipsport: 2.31 4.16 2.83

Sledovali jsme parádní utkání, které přineslo pět gólů a také vítězství Lyonu. Ve druhém poločase bylo Monaco mnohem lepším týmem. Jenomže si nepohlídalo jednu protiakci a Olympique vsítil rozhodující trefu.

Tímto se loučím a přeji vám příjemný zbytek večera. (21:03:04)

90+5

90+4

Lyon se snaží tahat čas, nějakou dobu se nehrálo. Je jasné, že se bude hrát déle než čtyři minuty.

90+2

Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Mama Baldé.

90+1

Druhý poločas se bude nastavovat minimálně o čtyři minuty.

90

Ainsley Maitland-Niles vytáhl míč sedmdesát metrů nahoru, aby pak přihrál na střed. Z pravé strany pak nepřesně mířil Alexandre Lacazette.

88

Na levé straně pokutového území si balon zpracoval Rayan Cherki, jehož zakončení zamířilo jen vedle branky.

87

Na levé straně vápna se nacházel Alexandre Lacazette, který mířil do bližšího horního rohu branky. Ovšem Radosław Majecki balon vyrazil na rohový kop.

84

84. Malick FOFANA - 3:2

84

Lyon právě vstřelil branku!
Z rychlé protiakce se Lyon znovu ujal vedení! Alexandre Lacazette vyslal za obranu rychlého MALICKA FOFANU, jenž zamířil na první tyčku. Naopak Radosław Majecki počítal spíše s obstřelem, a tak je stav 3:2. Asistence: Alexandre Lacazette.

82

Krépin Diatta a Alexandre Lacazette teď byli v rozmíšce, po které se mohlo žlutit. Hlavně hostující hráč by měl být více nad věcí, protože už byl napomenutý.

80

Do konce normální hrací doby zbývá posledních deset minut. Hráči v černých dresech jsou ve druhém střetnutí dominantní.

79

ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Orel Mangala.

78

Monaco právě vstřelilo branku!
Po rozehrání centru byl na zadní tyči WISSAM BEN YEDDER, s nímž se nikdo nenavázal. Hostující kapitán byl v těsném ofsajdu, a tak hattricková branka nemůže platit.

76

Centrem z levé strany se prezentoval Kassoum Ouattara a na zadní tyči byl další střídající hráč. Embolova hlavička ale mířila blízko brankáři, který v pohodě zasáhl.

75

Hostující celek je znovu u balonu a kombinuje na útočné polovině. Zatím složitě hledá cestu před branku soupeře.

72

Maxence Caqueret poslal centr na zadní tyčku, kde se nacházel osamocený Rayan Cherki. Střídající hráč halfvolejem branku přestřelil.

70

Standardní situaci rozehrál Rayan Cherki, jehož centr byl příliš krátký, a tak ho obrana odvrátila.

69

Dva nevybíravé zákroky v krátkém sledu vytáhl Krépin Diatta (Monaco), který za sečtení nedovolených situací uviděl žlutou kartu.

3:2

Góly: 22. Lacazette (Benrahma), 26. Benrahma (Tolisso), 84. M. Fofana (Lacazette) – 1. Ben Yedder (Balogun), 61. Ben Yedder (Yo. Fofana)

Karty:   38. Benrahma (LYO) – 25. Minamino (ASM), 47. Ouattara (ASM), 69. Diatta (ASM)

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 15:14.

Olympique Lyon: Lopes – Maitland-Niles, Ćaleta-Car, O'Brien, Mata – Caqueret, Matić – Nuamah (65. M. Fofana), Tolisso (79. Mangala), Benrahma (65. Cherki) – Lacazette (C) (90+2. M. Baldé).
Náhradníci: Perri – Adryelson, Henrique, Lovren, Orban.

AS Monaco: Majecki – Vanderson (46. Ouattara), Maripán (46. Salisu), Kehrer, Diatta – Akliouche, Zakaria, Yo. Fofana, Minamino – Balogun (46. Embolo), Ben Yedder (C).
Náhradníci: Köhn – C. Henrique, Mo. Camara, M. Coulibaly, E. Diop, Magassa.

Rozhodca: Dechepy – Le Tellier, Haulbert