NHL

Florida Panthers – Boston Bruins

6:1

koniec (0:1, 3:0, 3:0) Stav série: 1:1

09.05.2024, 01:30 • Amerant Bank Arena, Sunrise • Semifinále V. konferencie • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Pavel Zacha (BOS) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:37
David Pastrňák (BOS) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 15, čas na ledě 14:55

1. Aleksander Barkov (FLA) 2+2
2. Sam Reinhart (FLA) 0+4
3. Brandon Montour (FLA) 1+2 (04:32:19)
Floridě se povedlo v divokém druhém utkání semifinále Východní konference oplatit Bostonu porážku z prvního duelu a zvítězila drtivě 6:1. Poslední třetinu "okořenila" řada šarvátek, kvůli nimž celkem 12 hokejistů odešlo předčasně do kabiny. Do poměrně ostré rvačky se dostal i David Pastrňák, který se popral s Matthewem Tkachukem.

Celkem bylo rozdáno 148 minut a zápas v průběhu třetí třetiny předčasně skončil pro domácí Cousinse, Kulikova, Luostarinena, Mikkolu, Reinharta a Tkachuka, a hostující Maroona, Brazeaua, Frederica, McAvoye, Marchanda a Pastrňáka.

Série se nyní přesune ke dvěma zápasům do Bostonu.

59:35

Duel se už v podstatě pouze dohrává. Florida se už do útoku nežene a drží puk ve vlastním pásmu.

59:01

Začala poslední minuta utkání.

58:39

Od modré čáry vyslal tvrdou střelu Forsling, kotouč zaplul za branku a práskl o zadní hrazení.

58:31

Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Bostonu. Vhazuje se v pravém kruhu.

58:08

Carlo vyzkoušel pozornost Bobrovského nahozením ze středního pásma.

57:29

Postavení mimo hru Floridy, Tarasenko byl rychlejší než kotouč. Už to vypadá, že se zápas dohraje v klidu. Ostatně, bylo by to potřeba, oba celky přišly shodně už o šest hráčů, kteří zamířili do kabiny.

56:28

Icing Bostonu.

56:22

55:59

Hosté vyrazili v oslabení do útoku, nicméně Beecher nevyužil své rychlosti a nedotáhl kličku do bekhendu. Bobrovskij vyráží jeho zakončení.

54:32

Krátce po buly v útočném pásmu vystřelil na Ullmarka Rodrigues, brankář Bostonu kotouč vyráží.

54:22

Ullmark přerušuje hru po střele Stenlunda. Přesilovku si zahraje Florida, dvě minuty dostává Wotherspoon, který po přerušení hry sekl zezadu Lundella přes lýtko. Komerční pauza.

53:03

52:42

52:42 Matthew Tkachuk (FLA), David Pastrňák (BOS)

52:42

Tkachuk povalil Pastrňáka na led po několika úderech a pak jej trefil zezadu do hlavy, což Pastrňáka rožhavilo do běla. Dokázal se vymanit z držení a i přes dva rozhodčí se snažil Tkachuka ztrestat. Oba dostávají nejen pětiminutové tresty, ale také osobní desetiminutové tresty.

52:42

To se nevidí zrovna často! Rukavice shodili David Pastrňák a Matthew Tkachuk!

6:1

Góly a asistencie: 22. Lorentz (Montour), 30. Barkov (Reinhart, Ekblad), 40. Forsling (Lundell, Montour), 42. Luostarinen (Barkov, Reinhart), 51. Barkov (Reinhart), 52. Montour (Barkov, Reinhart) – 13. Coyle (Zacha, Marchand)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Verhaeghe, Barkov (C), M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Reinhart – Rodrigues, Stenlund, Tarasenko – Cousins, Lorentz, Okposo.
Tréner: Paul Maurice

Boston Bruins: Swayman (42. Ullmark) – Lohrei, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Forbort, P. Wotherspoon – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – Zacha, Geekie, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Frederic, Brazeau – Beecher, J. Boqvist, Maroon.
Tréner: Jim Montgomery

Rozhodca: Rank, Hebert – Cherrey, Gibbons

Diváci: 19789

00:17 BOS 2 Brazeau, hrubosť
02:03 FLA 2 Lundell, podrazenie