NHL

Vancouver Canucks – Edmonton Oilers

5:4

koniec (0:2, 2:2, 3:0) Stav série: 1:0

09.05.2024, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Semifinále Z. konferencie • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 2.81 4.15 2.23

Utkání je u konce a domácí v poslední třetině předvedli neskutečný obrat. Ztráceli sice dvě branky, nicméně to pro ně nebylo nepřekonatelným úkolem a náskok soupeře začali stahovat v 50. minutě, kdy se pěkným sklepnutím prezentoval J. T. Miller. V 54. minutě srovnal skóre tvrdou ranou Nikita Zadorov a do vedení dostal Vancouver o necelou minutu později po rychlé akci Conor Garland. Rázem museli hosté dotahovat, povedlo se jim si vybudovat tlak, jenže obětavá hra obrany domácích a pohotový Šilovs už další srovnání skóre nedopustili. Vancouver tak vyhrál 5:4 a v sérii se ujal vedení 1:0.

Další zápas je na pořadu v sobotu od 4:00, opět na ledě Vancouveru.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:21:07)

59:55

Závěrečný tlak Edmontonu, hosté to zkouší ze všech pozic, ale vše jde do gólmana, nebo jeho spoluhráčů.

59:41

McDavid měl prostor pro střelu z mezikruží, trefil ovšem jen Šilovsův postoj.

59:23

Bouchardovo nahození od modré čáry bylo sraženo, puk skončil v rohu.

58:51

Vyhození domácích, puk ale neměl dostatečnou rychlost, aby doklouzal do prázdné branky.

58:33

Draisaitl hledal křížným pasem McDavida, do pasu vložil hůl J. T. Miller a puk srazil do hlediště.

58:10

Prudká střela cíl nenašla, puk poté vyjel ven z pásma.

57:51

Skinner je na střídačce, začíná power-play Edmontonu!

57:51

Puk doklouzal do rohu kluziště, pískalo se zakázané uvolnění Vancouveru.

57:47

Oproti tomu domácí tým nikam nechvátá a pouze se snaží o napadání rozehrávky.

56:48

Ekholm má puk na své holi a z vlastního pásma rozjíždí další pokus Edmontonu o případné srovnání skóre.

55:30

Ve vancouverské aréně nyní panuje bouřlivá atmosféra, která hosty doslova dusí ve vlastní šťávě. Edmonton se nemůže prosadit k nějakému vážnějšímu zakončení.

54:26

54:26 Conor GARLAND - 5:4

54:26

Vancouver právě vstřelil branku!
Tady se nám dějí velké věci! Domácí tým už vede, když předvedl rychlý přechod do útoku na dva pasy, v útočném pásmu vyslal nenápadný pokus CONOR GARLAND a jeho zakončení z úhlu prošlo Skinnerovi mezi betony do sítě – 5:4! Asistence: Dakota Joshua, Nikita Zadorov.

53:47

53:47 Nikita ZADOROV - 4:4

53:47

Je srovnáno! Domácí tým se vydal do útoku, přihrávku na modrou čáru dostal NIKITA ZADOROV a jeho golfák prošel přes všechny hráče a nezastavil jej ani Skinnerův pokus o zákrok – 4:4! Asistence: Teddy Blueger, Nils Höglander.

5:4

Góly a asistencie: 21. Joshua (Cole, E. Lindholm), 38. E. Lindholm (Joshua, Soucy), 50. J. Miller (Boeser, Soucy), 54. Zadorov (Blueger, Höglander), 55. Garland (Joshua, Zadorov) – 3. Hyman (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 16. Ekholm (Draisaitl), 33. Ceci (Ryan, Nugent-Hopkins), 34. Hyman (Bouchard, McDavid)

Vancouver Canucks: Šilovs (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – Michejev, E. Pettersson (A), Höglander – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Garland, E. Lindholm, Joshua – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.
Tréner: Rick Tocchet

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Janmark – E. Kane, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Perry, R. McLeod, Holloway – C. Brown, Ryan, Foegele.
Tréner: Kris Knoblauch

Rozhodca: Rehman, Kozari – Murchison, Gawryletz

Diváci: 18 823

00:40 VAN 2 HL príliš veľa hráčov na ľade, odpyká Garland
02:11 EDM 0:1 Hyman (Nugent-Hopkins, Draisaitl)
15:01 EDM 0:2 Ekholm (Draisaitl)
20:53 VAN 1:2 Joshua (Cole, E. Lindholm)
23:23 EDM 2 S. Skinner, zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku, odpyká Draisaitl
32:26 EDM 1:3 Ceci (Ryan, Nugent-Hopkins)
33:11 EDM 1:4 Hyman (Bouchard, McDavid)
33:24 EDM 2 C. Brown, držanie
37:01 VAN 2:4 E. Lindholm (Joshua, Soucy)
47:59 VAN 2 Zadorov, krosček