Tenis

French Open - ženy (antuka)

Kateřina Siniaková (32) – Dalma Gálfiová (LL)

2:0 7:5, 7:6 (3)

26.05.2024, 15:28 • Kurt č. 8, Paříž (FRA) • 1. kolo • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Tipsport: 1.12 6.05

Kateřina Siniaková (34.) vybojovala v neděli postup do druhého kola Roland Garros! V zápase proti šťastné poražené z kvalifikace Dalmě Gálfiové (147.) dokázala zvítězit za hodinu a 53 minut 7:5, 7:6(3). Česká tenistka, jejímž maximem na Roland Garros je osmifinále, tak potvrdila roli výrazné favoritky. Utkání to ale vůbec nebylo snadné a Siniaková se musela popasovat i s deštěm, který zápas na více než hodinu přerušil. I kvůli tomu přišla v osmém gemu po návratu na dvorec o výhodu brejku. Koncovka ale patřila české tenistce, která první set získala díky brejku v jedenáctém gemu. Ve druhém setu Siniaková prohrávala 1:4, ale čtyřmi gemy skóre otočila a šla podávat na vítězství. To se jí sice nepovedlo, když Gálfiová předvedla rebrejk, ale posléze v rozhodujícím tiebreaku už žádné drama nepřipustila. V dalším kole si zahraje s vítězkou zápasu mezi Chloe Paquetovou a Dianou Šnajderovou. (18:57:41)

Konec zápasu

2:0; 7:6 - Kateřina Siniaková

7:6

Gálfiová se v krátké výměně trefuje do sítě a Kateřina Siniaková postupuje do druhého kola!

6-3

1:0; 6:6; 6-3 - Dalma Gálfiová

6-3

První Gálfiová odvrací u sítě, kde v podřepu zahrála bravurní kraťas!

6-2

Gálfiová poslala míček do zámezí a jsou tu mečboly Kateřiny Siniakové!

5-2

1:0; 6:6; 5-2 - Kateřina Siniaková

5-2

Siniaková se trefila do protipohybu Gálfiové, která si lehce na dvorci ustlala. Naštěstí je v pořádku.

4-2

Siniaková na return Gálfiové odpovídá úderem do zámezí a první mini-brejk je pryč.

4-1

První bodík Gálfiové, return Siniakové zamířil do autu.

4-0

Siniaková opět proráží podání soupeřky, dočkala se v krátké výměně prostoru k útoku po lajně.

3-0

Přímý bod a mini-brejk potvrzen!

2-0

Aut z rakety Gálfiové.

1-0

Siniaková zahajuje zkrácenou hru mini-brejkem. Ubránila útoky soupeřky, která nakonec zariskovala a chybovala.