French Open - ženy (antuka)

Rebecca Šramková – Amanda Anisimovová

0:2 6:7 (6), 4:6

26.05.2024, 17:37 • kurt č. 14, Paríž (FRA) • 1. kolo • Filip Kosnáč

Rebecca Šrámková odohrala pomerne dobrý zápas proti Amande Anisimovovej, ale napriek tomu to nestačilo na postup do druhého kola ženskej dvojhry na French Open, keď rozhodujúcim momentom sa ukázal jej nevyužitý setbal v tajbrejku prvého setu a naopak Anisimovová svoju prvú šancu na ukončenie prvého setu ihneď využila. Takže napriek tomu, že Šrámková v prvom sete dobehla manko brejku a dotiahla ho až do tajbrejku, v ktorom po obrate z 1:3 vyhrávala už 5:3 a následne mala aj setbal, tak napriek tomu to proti Anisimovovej nestačilo, pretože americká tenistka ukázala v maximálne vyrovnanej koncovke prvého setu pevné nervy. Do druhého setu Anisimovová tiež vstúpila lepšie a rýchlo získala brejk, ktorý sa opäť Šrámkovej podarilo zmazať, lenže následne si podanie prehrala čistou hrou a americká tenistka už pri podaní na víťazstvo nezaváhala, keď využila hneď prvý mečbal. Šrámková tak napriek bojovnému výkonu nenadviazala na úspešnú kvalifikáciu a stále pre ňu v kariére zostáva druhé kolo na grandslame nedosiahnuteľným míľnikom. Naopak Anisimovová sa môže tešiť z postupu a v druhom kole French open sa stretne lepšou z dvojice medzi ruskou tenistkou Ludmilou Samsonovou a poľskou tenistkou Magdou Linettovou. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornsoť a teším sa na Vás pri ďalších tenisových online prenosoch! (19:15:30)

Koniec zápasu

4:6

Po dobrom podaní Amanda Anisimovová zakončila zápas na sieti jednoduchým víťazným forhendom a postupuje do druhého kola ženskej dvojhry na French Open, keď slovenskú úspešnú kvalifikantku Rebeccu Šrámkovú porazila po setoch 7:6(8) a 6:4!

0-40

Šrámková poslala bekhendový return do siete a Anisimovová má tri mečbaly!

0-30

Presný bekhend po čiare v podaní Anisimovovej, ktorej chýbajú už len dve loptičky.

0-15

Anisimovová začína podanie na víťazstvo trafeným esom na stred.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Amanda Anisimovová.

4:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5

Tak to je veľká škoda pre Šrámkovú, ktorá trafila forhend do siete a Anisimovová si ihneď berie stratené podanie späť tiež čistou hrou, preto bude podávať na víťazstvo v zápase za stavu 5:4 v druhom sete!

0-40

Do tretice prichádza víťazný bekhendový return po čiare a Anisimovová má tiež tri brejkbaly!

0-30

Opäť si Anisimovová vytvorila pozíciu na víťazné zakončenie forhendom po čiare.

0-15

Anisimovová však ihneď reaguje víťazným bekhendom.

4:4

Tak mizernú hru na podaní Anisimovová zakončila nevydareným dropshotom a Šrámková čistou hrou berie súperke podanie, takže je vyrovnané 4:4 v druhom sete!

40-0

To isté sa zopakovalo a po nepresnom forhende Anisimovovej má Šrámková hneď tri brejkbaly!

30-0

Anisimovová sa dostáva do veľkých problémov na podaní, keď poslala forhend za základnú čiaru.

15-0

Šrámková už potrebuje zabrať aj na returne a začína dôležitým víťazným forhendom po čiare, ktorý prekvapil Anisimovovú.