Tenis

Challenger Sassuolo (antuka)

Jiří Veselý (ALT) – Ignacio Buse

0:2 6:7 (3), 1:6

18.06.2024, 15:27 • Kurt č. 5, Sassuolo (ITA) • 1. kolo • Tadeáš Zeman (@Tadeasze) cz

Zápas prvního kola challengeru v italském Sassuolu mezi Jiřím Veselým a Ignaciem Busem skončil lépe pro mladého Peruánce, jenž si zajistil postup do osmifinále, ve kterém se utká s lepším z dvojice Jesper De Jong – Alexandre Muller. V prvním setu jsme mohli sledovat zajímavou bitvu, kde šel dokonce český hráč za stavu 6:5 podávat na vítězství v setu, ale čistou hrou pustil svůj servis a od té doby to byla víceméně jednostranná záležitost. Buse ovládl tiebreak v poměru 7:3 a ve druhém setu dokázal třikrát sebrat svému soupeři servis, přičemž o ten svůj nepřišel ani jednou. Jiří Veselý si zapsal čtvrtou porážku v řadě, a pokračuje tak ve špatné sérii, zatímco jeho dnešní soupeř navázal na dobré výkony, které bude chtít určitě předvádět i v dalších zápasech na italské antuce. (17:24:25)

Konec zápasu

0:2; 1:6 - Ignacio Buse

1:6

Jiří Veselý ukončuje zápas dvojchybou, svůj druhý srevis poslal několik centimetrů do autu.

30-40

První mečbol zápasu. Veselý se ocitl v dobré pozici, ale míček z jeho rakety končí pouze na pásce.

30-30

Po třiceti. Buse se pokusil zahrát čopovaný bekhend, ale míček skončil pouze ve spodní části sítě.

15-30

Buse nenašel odpověď na dobrý forhend podél pravé lajny od Čecha.

0-30

Následuje další dvojchyba Veselého a s českým hráčem už to nevypadá dobře.

0-15

Vítězný křižný bekhend od Buseho.

1:5

Buse potvrzuje brejk i po druhé. Šestý gem druhé sady zakončil svým devátým esem.

40-A

Přímý bod z podání a výhoda pro Peruánce.

40-40

Ten ale Buse odvrací vítězným forhendem, ke kterému se dostal díky dobrému prvnímu servisu.

A-40

A po vítězném forhendu po lajně je tady dokonce brejkbol pro českého hráče.

40-40

Ze stavu 40:0 je tady shoda. Peruánec se pokusil o bekhendový prohoz, ale míček skončil pouze ve spodní části sítě.

30-40

Jiří Veselý se ještě nevzdává. Tentokrát zahrál vítězný forhendový return podél pravé lajny.

15-40

Po nevynucené chybě z rakety Buseho je tady stav 40:15.

0-40

Veselý se pokusil o kraťas, ale Buse mu jeho úmysl přečetl, míček doběhl a zahrál vítězný bekhend po lajně.