Tenis

WTA Berlín (tráva)

Linda Nosková – Angelique Kerberová

2:1 7:6 (4), 2:6, 6:4

18.06.2024, 13:40 • Steffi-Graf-Stadion, Berlín (GER) • 1. kolo • Karel Jedlička cz

Tipsport: 2.25 1.65

Linda Nosková získává druhé vítězství na okruhu WTA na trávě ve své kariéře, když v Berlíně poráží domácí bývalou světovou jedničku Angelique Kerberovou. Wimbledonská vítězka z roku 2018 se vrátila po mateřské dovolené a dnes diváky v Berlíně nepotěšila. V atraktivní přestřelce dvou silově vybavených tenistek tahala dlouho za kratší konec, v prvním setu prohrávala 2:5 a to ještě oba gemy vydřela přes několik shod a brejkbolů, zatímco Nosková je sbírala velmi snadno.
Přišlo sice zakolísání o 17 let mladší Češky, ztráta tří gemů v řadě ji však nerozhodila a první sadu uhrála v tie-breaku.
Nosková ovšem ani ve druhém setu nevyužívala brejkové příležitosti, koncovky dlouhých gemů vždy urvala Němka a od stavu 2:2 získala pět her za sebou. Lindě se pak konečně povedlo prolomit její podání a sama už servis do konce zápasu nepustila.
V osmifinále se Nosková utká s vítězkou zápasu Wang Sin-jü – Uns Džábirová. (15:46:50)

Konec zápasu

6:4

Linda Nosková proměňuje hned první mečbol a souboj generací vyhrává!

40-15

Skvělý kraťas přináší české tenistce dva mečboly!

30-15

Nosková propálila soupeřku bekhendem ven z kurtu.

15-15

1:1; 5:4; 15-15 - Angelique Kerberová

15-15

Vítězný forhend Kerberové dopadl přesně na základní čáru, diváci svou favoritku hlasitě povzbuzují.

15-0

Linda Nosková jde podávat na postup a začátek je skvělý. Po podání drtivě zasmečovala.

5:4

Bylo to jen chvilkové zdržení, vzápětí trojnásobná grandslamová šampionka srovnává poměr es a po změně stran se pokusí udělat totéž i se skóre třetího setu.

15-40

1:1; 5:3; 15-40 - Linda Nosková

15-40

Kerberová měla po podání výhodnou pozici, jenže míček trefuje rámem.

0-40

Šesté eso německé hráčky.

0-30

A hned přidává další.

0-15

Podání na udržení v turnaji začíná Angelique Kerberová přímým fiftýnem.

5:3

Třetí gembol si však již ve výměně od základních čar rodačka z Bystřičky uhrála a je krok od vítězství.

40-30

Jestřábí oko ukazuje milimetrový aut české tenistky.

40-15

Třetí dvojchyba Noskové.

40-0

1:1; 4:3; 40-0 - Linda Nosková

40-0

Nosková zase pálila místo do volného prostoru soupeřce křížem na tělo, ta jí pomáhá nevynucenou chybou do deblového koridoru.