Španielsko - Maďarsko

10:7

koniec udalosti (2:1, 2:2, 4:3, 2:1)

30.07.2024, 21:15 • Paris Aquatics Centre • Skupina B • Karel Jedlička cz

Souboj o první místo ve skupině vyhrávají Španělé, kteří oplácejí Maďarům porážku v boji o bronz na minulé olympiádě. Dnes tahali za delší konec od konce páté minuty, kdy přestáli úvodní maďarský nápor a otevřeli skóre. Soupeře ještě nechali vyrovnat na 2:2, ale od druhé čtvrtiny již neustále vedli a utkání takticky vyspělých celků zvládli lépe. (22:22:34)
Branky:
5. a 17. Munarriz, 16. a 29. Larumbe, 21. a 22. Granados, 7. Sanahuja, 13. Cabañas, 24. de Toro, 25. Famera – 8. a 18. Angyal, 12. Vigvári, 16. Zalánki, 22. Vámos, 23. Fekete, 29. Manhercz.

Zápas skončil.

31:22

Oddechový čas pro mužstvo Španělska.

30:30

Španělé berou soupeři míč a tohle již do vítězného konce dotáhnou.

30:11

Aguirre vyhmátl pravačkou přesilovkovou křížnou střelu.

29:55

Oba brankáři si připsali po dobrém zákroku a dopředu plavou s míčem Maďaři.

28:58

Španělsko právě vstřelilo branku!
MARC LARUMBE procpal míč z bezprostřední blízkosti k přední tyči.

28:42

28:13

Maďarsko právě vstřelilo branku!
KRISZTIÁN MANHERCZ švihl prudce míč k pravé tyči a ještě oživil naděje loňských mistrů světa.

27:29

Pokus o prostrčení před španělskou bránu po vodě výborně přečetl kapitán Perrone a míč mají Španělé.

26:45

Famera dělovou ranou otřásl břevnem.

26:20

Obrany zatím výborně blokují, španělští vodní pólisté jsou čím dál blíže druhému vítězství ve skupině.

24:23

Skvěle secvičenou úvodní akci dotáhl po vyhrané rozplavbě právě hlavní španělský kraulař MARTIN FAMERA, který ukázal, že umí i zakončovat.

Začala čtvrtá čtvrtina.

Třetí čtvrtina skončila.

23:55

Maďaři nevyužili svůj nápor a ztrácejí míč.

23:02

MIGUEL DE TORO dostal přihrávku před bránu a prostřelil zblízka Vogela nad hlavu.

22:37

GERGŐ FEKETE se zmocnil volného míče před bránou, vycukal si několika naznačeními brankáře a trefou k přední tyči dává kontaktní branku.