van der Winkelová (NED) – Choirunisaová (INA) 1:7

Caetanová (BRA) – Mashayikhová (MAS) 6:5
Myszorová (POL) – Kaurová (IND) 0:6
Gnoriegová (USA) – Choirunisaová (INA) 5:6 (16:23:35)

Odpolední program skončil.

Diananda Choirunisaová utekla hrobníkovi z lopaty, ze stavu 1:5 dokázala dostat druhé kolo do rozstřelu a v něm trefila střed terče, zatímco Američanka selhala a zapisuje jen osmičku. Šestá nasazená reprezentantka Indonésie si tedy zastřílí osmifinále.
A o postupující rozhodne rozstřel! Gnoriegová byla k vítězství blízko, poslední ranou jí stačilo trefit devítku, jenže šíp se zabodl do červeného pole a na soupeřku opět o bod nestačila.
Gnoriegová odkládala poslední výstřel a devítka na zlepšený výkon favoritky tentokrát o bod nestačí. Půjdeme do pátého setu.
Nasazené šestce Choirunisaové se nedaří, 26 bodů je málo a Američance stačí dokonce i osmička posledním šípem k mečbolu, po třech sadách vede překvapivě 5:1.
Teď to bylo skvělé z obou stran, jediný bod chyběl do maxima a druhá sada končí smírně. Ve vedení je tedy poměrem 3:1 Američanka.

9

Pozor, Gnoriegová favoritku překvapuje a úvodní set vyhrává rozdílem jediného bodu 28:27.
K závěrečnému zápasu programu nastupují Choirunisaová proti Gnoriegové.
Nizozemka zpřesnila střelbu, po dvou desítkách však trefuje červené pole a Indonésance stačila devítka k postupu, což ještě překonala a vyhrává čtvrtý set.
Van der Winkelová ještě udržela jiskřičku naděje, když třetí sada končí nerozhodně 25:25.
Další sadu ovládla Choirunisaová zcela jednoznačně 29:24.

8

V úvodu se soupeřkám nedaří, obě daly dvě osmičky v řadě. Až pak Indonésanka trefila devítku a i 25 bodů jí stačí k hubenému vítězství, protože van der Winkelová trefila červené pole i do třetice.
Na závěr prvního kola žen se představí největší favoritka dne Diananda Choirunisaová z Indonésie proti Lauře van der Winkelové z Nizozemska.
I osmička na závěr stačila Catalině Gnoriegové k nejrychlejšímu možnému postupu, třetí set vyhrála 28:27.
Také ve druhé sadě trefuje Němka jednou sedmičku a je na pokraji vyřazení.

7

Bauerová umístila druhý šíp do sedmičky a to se vyhrává těžko. Vedení se ujímá Američanka.
Poslední ženský blok odpoledního programu zahájí Katharina Bauerová z Německa a Catalina Gnoriegová z USA.

Lučištnice z řad indické sikhské menšiny předvedla výborný výkon a nejistou Polku v osmifinále smetla. Myszorová poslala poslední terč dokonce do pětky, což se dnes ještě nikomu nepřihodilo.