02.08.2024, 10:00 • Champ-de-Mars Arena • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Raz Heršková (ISR) – Kayra Ozdemirová (TUR)

Opravy:
Larisa Cerićová (BIH) – Kim Ha-yun (KOR)
Milica Žabićová (SRB) – Raz Heršková (ISR) (12:42:31)
Máme za sebou eliminaci a čtvrtfinálové zápasy v ženské kategorii nad 78 kg. Je jisté, že zlato neobhájí Japonka Akira Soneová, která vypadla ve čvtrfinále s Turkyní Ozdemirovou a v nejlepším případě může zabojovat o bronz. Naopak ve hře zůstává domácí hvězda Romane Dicková. Bitvu o medaile budete moci sledovat od 16:00.

Wazari pro Kayru Ozdemirovou, která tak postupuje do semifinále! Na Akiru Soneovou zbude v lepším případě boj o bronz, který si může vybojovat v opravách.
Čtyři minuty nerozhodly! Půjde se do nastavení, nebo-li Zlatého skóre.
První Šido dostala i Ozdemirová. Do konce základní doby deset sekund.
Druhé Šido pro Soneovou, která si soupeřku nedovoleně uchopila. Třetí by znamenalo konce zápasu!
Japonka už obdržela Šido. Skóre se jinak neměnilo.
A je tu úplně poslední čtvrtfinále. Kayra Ozdemirová čelí úřadující zlaté medailistce Akiře Soneové.

Raz Heršková dosáhla chvatem Taj-otoši druhoho Wazari a tím automaticky ukončila zápas! Také ona tedy jde do semifinále. Žabićovou čekají opravy a možnost zabojovat v nich o bronz.
Heršková dosáhla Wazari a jde do vedení. K ukončení zápasu ji stačí jakýkoliv další chvat. A nebo vydržet až do konce bez toho, aby bodovala soupeřka.
Raz Heršková s Milicou Žabićovou utvoří třetí čtvrtfinálovou dvojici.

Brazilka nakonec po 9 sekundách nastavení soupeřku složila a postupuje do semifinále! Rozhodčí ještě čekal na potvrzení, ale přeci jen vyhlásil Beatriz Souzaovou vítězkou.
Hodně vyrovnaný je souboj Kim Ha-yun s Beatriz Souzaovou. Obě mají dvě Šida a půjde se do Zlatého skóre.
Čtvrtfinále zvládla k radosti zaplněného hlediště Romane Dicková! Francouzka nasadila Cerićové dvakrát v krátkém sledu Wazari a ukončila zápas po 34 sekundách.

Akira Soneová dosáhla půl minuty před koncem Wazari. Číňanka už nedokázala odpovědět a obhájkyně z Tokia tak nebude ve čtvrtfinále chybět!
V posledním zápase dostala Sü Š'-jen Šido za pasivitu. Zatím se pokračuje bez bodu.
Předposlední zápas této fáze ukončily tři Šida pro Amarsaikhany Adiyaasürenovou. Do čtvrtfinále postupuje Turkyně Kayra Ozdemirová.

Idalys Ortizová si medaili z Paříže neodveze! Její zápas proti Milice Žabićové totiž ukončila tři varování. Dál jde Srbka.
A nyní už Milica Žabićová s Idalys Ortizovou.
Raz Heršková poráží Nizozemku Marit Kampsovou poté, co dosáhla dvakrát Wazari.
Dál postupuje také Beatriz Souzaová. Brazilka po 40 sekundách sundala chvatem Haraj-gošii Izayanu Marencovou.

Morillová dostala třetí Šido a to znamená diskvalifikaci! Kim Ha-yun postupuje dál.
Zápas mezi Kim Ha-yun a Moirou Morillovou dospěl až do Zlatého skóre! Nikdo dosud nebodoval.
Dál jde také Larisa Cerićová, která porazila Nunesovou na Ippon.

Romane Dicková potěšila fanoušky a jako domácí naděje postupuje do čtvrtfinále! Sophio Somchišviliová skončila utkání se třemi Šidy.
Eliminace – 2. kolo
Romane Dicková (FRA) – Sophio Somchišviliová (GEO)
Rochele Nunesová (POR) – Larisa Cerićová (BIH)
Kim Ha-yun (KOR) – Moira Morillová (DOM)
Beatriz Souzaová (BRA) – Izayana Marencová (NCA)
Raz Heršková (ISR) – Marit Kampsová (NED)
Milica Žabićová (SRB) – Idalys Ortizová (CUB)
Kayra Ozdemirová (TUR) – Amarsaikhany Adiyaasürenová (MGL)
Sü Š'-jen (CHN) – Akira Soneová (JPN)

Akira Soneová nakonec dostává soupeřku na zem, jak potřebovala a zajistila si vítězství na Ippon. Obhájkyně zlata tak splnila úvodní povinnost, čímž také zakončila 1. kolo eliminace.
Druhé Šido pro Soppiovou Mbellaovou. Minuta do konce základní doby.
Kamerunka má v polovině zápasu na kontě jedno Šido.
Zápasu vytvářejí skvělou atmosféru francouzští fanoušci, kteří přišli podpořit svou favoritku Romanu Dickovou, která přijde na řadu na úvod osmifinále.
A teď už tu máme poslední utkání 1. eliminačního kola. Na tatami nepřichází nikdo jiný, než obhájkyně zlata z Tokia Akira Soneová. Proti ní africká šampiónka Richelle Anita Soppiová Mbellaová z Kamerunu.

Utkání končí třetím Šidem pro Kamilu Berlikašovou! Opět nedostatek aktivity. Amarsaikhany Adiyaasürenová si zabojuje mezi nejlepšími šestnácti. Jednalo se o zatím nejdelší zápas programu v kategorii žen nad 78 kg.
Ani jedna z judistek nedokázala za čtyři minuty zabodovat! Rozhodovat bude Zlaté skóre, nebo-li prodloužení. Zde platí jediné pravidlo, kdo předvede jakoukoliv bodovanou techniku, postoupí. Berlikašová má navíc na kontě dvě varování.
Kazaška dostala druhé Šido. Důvodem je opět nedostatek aktivity.
Obě zápasnice dostávají Šido za pasivní přístup k zápasu.
Amarsaikhany Adiyaasürenová z Mongolska bude čelit Kazašce Kamile Berlikašové z Kazachstánu.

Idalys Ortizová potřebovala na ukončení zápasu 30 sekund! Soupeřku na zemi zaškrtila a vítězí na Ippon.
Před námi jsou poslední tři zápasy této fáze eliminace. Do akce jde zlatá medailistka z OH v Londýně 2012 Idalys Ortizová z Kuby. Také obhájkyně stříbra z Tokia. Proti ní Tulika Maanová z Indie. Ortizová je jasnou favoritkou.

To bylo rychlé! Milica Žabićová rychle dostala soupeřku na Wazari. Pak ji navíc udržela na zemi a celý zápas tak vyhrává.
1. kolo eliminace pokračuje soubojem Italky Asye Tavanové a Milici Žabićové ze Srbska.

Kampsová byla v tomto duelu aktivnější. Homanová ztratila rovnováhu a vysloužila si třetí Šido, což znamená automatický konec! Marit Kampsová jde dál.
Necelé dvě minuty před koncem přichází druhé Šido pro Homanovou. Třetí by znamenalo konec.
Ukrajinka dostala Šido za špatně provedený útok.
Na řadu jdou Marit Kampsová z Nizozemska a Chrystyna Homanová z Ukrajiny. Kampsová je favoritkou. Jedná se například o loňskou vicemistryni Evropy.

Izayana Marencová, která byla vlajkonoškou své země na zahajovacím ceremoniálu, vítězí po dvou minutách souboje na Ippon a postupuje tak mezi nejlepších šestnáct judistek! Obrovské emoce této dámy z Nikaraguy, která se v obětí svého trenéra rozplakala dojetím.
Další dvojici tvoří Ana Laura Portuondová Isasiová z Kanady a Izayana Marencová, která je první judistkou z Nikaraguy, která se kvalifikovala na olympijské hry. Stalo se tak před třemi lety v Tokiu.

Rychlý konec! Moira Morillová dokázala soupeřku strhnout na tatami a okamžitě bylo hlášeno Wazari. Navíc tam dokázala Zharfiovou udržet, takže utkání vzápětí končí na Ippon.
Nyní už jdou do akce Mahboubeh Barbari Zharfiová z Íránu, která ale na hrách reprezentuje uprchlický tým. Její soupeřkou je Moira Morillová z Dominikánské republiky.

Larisa Cerićová dostala zhruba minutu před koncem Andrewsovou na zem a tam ji udržela! Vítězí na Ippon a potvrdila tak roli favoritky!
Cerićová se snaží útočit, ale zatím se ji nepodařilo soupeřku dostat do úzkých tak, aby zabodovala.
Čerićová už obdržela jedno Šido za špatné chycení a bude muset být trošku opatrnější.
Třetí zápas obstarají Sydnee Andrewsová z Nového Zélandu a Larisa Cerićová z Bosny. Jedná se o bojovnici, která má ve sbírce i stříbro a bronz z MS, takže je to poměrně jasná favoritka.

Je konec! Tunisanka obdržela třetí Šido a tím zápas automaticky končí! Rochele Nunesová postupuje mezi nejlepších šestnáct.
Druhé Šido má také Nunesová. Do konce schází 90 sekund.
Rozhodčí není spokojen s tím, jak se obě aktérky k souboji staví. Rozdal po Šidu na obou stranách. Mzouguiová se již nesmí provinit.
Mzouguiová obdržela Šido, tedy varování. Tři takovéto žluté karty by znamenaly konec duelu.
Druhou dvojici tvoří Portugalka Rochele Nunesová a Tunisanka Sarra Mzouguiová. Nunesová by měla být mírnou favoritkou, byť Mzouguiová je bývalou juniorskou mistryní světa.

Sophio Somchišviliová si Němku dobře chytila a strhla ji k zemi, kde ji dokázala udržet, čímž dosáhla vítězství na Ippon! První dnešní duel trval něco přes minutu.
Jdeme na to. Chystáme se k prvnímu eliminačnímu zápasu mezi Gruzínkou Sophio Somchišviliovou a Němkou Renée Luchtovou. Vítězku pak v další fázi čeká domácí Romane Dicková – obhájkyně bronzu z Tokia a velká francouzská naděje.
Přímo mezi nejlepších 16 byly nasazeny domácí hvězda a medailová naděje Romane Dicková, Kim Ha-jun z Koreji, Brazilka Beatriz Souzaová, Izraelka Raz Heršková, Turkyně Kayra Ozdemirová a Sü Š'-jen z Číny.
Eliminace – 1. kolo:
Sophio Somchišviliová (GEO) – Renée Luchtová (GER)
Rochele Nunesová (POR) – Sarra Mzouguiová (TUN)
Sydnee Andrewsová (NZL) – Larisa Cerićová (BIH)
Mahboubeh Barbari Zharfiová (EOR) – Moira Morillová (DOM)
Ana Laura Portuondová Isasiová (CAN) – Izayana Marencová (NCA)
Marit Kampsová (NED) – Chrystyna Homanová (UKR)
Asya Tavanová (ITA) – Milica Žabićová (SRB)
Idalys Ortizová (CUB) – Tulika Maanová (IND)
Amarsaikhany Adiyaasürenová (MGL) – Kamila Berlikašová (KAZ)
Richelle Anita Soppiová Mbellaová (CMR) – Akira Soneová (JPN)
Vítám tu všechny milovníky olympijských her! Judistky v nejtěžší váhové kategorii nad 78 kg budou v pátek bojovat o své medaile. Nejprve budou muset projít eliminacemi a čtvrtfinále. V Champ-de-Mars Areně tak bude k vidění řada zajímavých duelů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.