02.08.2024, 20:00 • Osemfinále • Tomáš Chalupa cz

Amina Zidaniová (FRA) – Nesthy Peteciová (PHI), WP 1:4
Sü C'-čchun (CHN) – Valeria Arboleda Mendozová (COL) WP 3:2
Karina Ibragimová (KAZ) – Ashleyann Lozada Mottová (PUR) WP 0:5
Julia Szeremetová (POL) – Tina Rahamiová (AUS) WP 5:0 (21:10:40)

Polka duel bezpečně dotáhla do vítězného konce a na body vítězí jednoznačně 5:0!
Rahamiové se nedaří Polku dostat pod tlak a minutu před koncem už tohle pro Szeremetovou vypadá hodně nadějně.
Szeremetová si je zřejmě vědoma svého náskoku a nikam nespěchá.

Také po druhém kole rozhodčí jednohlasně ocenili výkon Julie Szeremetové.
Aktivní jsou alespoň polští fanoušci, kteří hlasitě fandí své reprezentantce.
Oboustranná vyčkávaná pokračuje i v kole druhém, zajímavějších úderů vidíme poskrovnu.

Všech pět rozhodčích udělilo vyšší bodové hodnocení Polce.
Na úvod souboje Szeremetové s Rahamiovou jsme možná sledovali nejnudnější kolo dosavadního večera.
V první minutě jsme sledovali taktickou bitvu, na tvrdší údery zatím čekáme.
Zápas začíná.
Poslední dnešní duel kategorie do 57 kilogramů obstará Polka Szeremetová s Australankou Rahamiovou.

Všech pět rozhodčích rozhodlo o tom, že jasnou vítězkou se stává Ashleyann Lozada Mottová!
Poslední část duelu zatím nenaznačuje, že by mělo dojít v bodování rozhodčích k nějaké zásadní změně. Ze třetího kola zbývá půl minuty.

Tak nikoliv! I ve druhém kole více bodů obdržela od rozhodčích Mottová.

Ibragimová je ve druhém kole o poznání aktivnější a přesnější, pomalu zřejmě zápas obrací ve svůj prospěch.
Mottová však o pár desítek vteřin později oplácí stejnou mincí.
Ibragimová teď zaznamenala jeden velice tvrdý úder do tváře soupeřky.

Tři z pěti rozhodčích v prvním kole více zaujal výkon Mottové. Ta má tak před druhým kolem lepší výchozí pozici.
Z prvního kola nám zbývá posledních 30 vteřin. Zápas na moment přerušuje maďarská rozhodčí.
Obě boxerky v nastoleném tempu nyní lehce polevily. Vše důležité se odehrává uprostřed ringu.
V červeném boxující Ibragimová je zatím aktivnější, ale příliš se ji nedaří soupeřku zasahovat.

Další souboj obstarají Kazachstánka Karina Ibragimová s Portoričankou Ashleyamn Lozada Mottovou.

Do semifinálových bojů postupuje Číňanka Sü C'-čchun! Po tomto vyrovnaném souboji se k jejímu vítězství přiklonili tři rozhodčí z pěti.
Číňanka se snaží být aktivní, protiúdery Mendozové jsou však hodně nepříjemné. Zápas končí, co na něj rozhodčí?
I v kole třetím sledujeme opravdu tvrdý box. Obě soupeřky stále mohou zápas překlopit na svou stranu.
Ve zpomalených záběrech jsme teď viděli několik tvrdých direktů, které Mendozová inkasovala. Ve druhém kole však na body Kolumbijka zvítězila.
Číňanka v závěru kola ještě přitvrzuje, uvidíme, co na to rozhodčí.
Byť mají na sobě boxerky rukavice, v rukavičkách se rozhodně neboxuje. Obě soupeřky jdou do sebe poměrně tvrdě už od první minuty.
První kolo skončilo lépe pro Číňankou, k jejímuž výkonu se přiklonili tři z pěti rozhodčích.

Ve druhém utkání boxuje Číňanka Sü C'-čchun s Kolumbijkou Mendozovou.

Velké zklamání pro domácí Aminu Zidaniovou! Na body se nakonec vítězkou stává Nesthy Peteciová, k níž se přiklonili čtyři z pěti rozhodčích.
Zápas před malou chvílí skončil. Jaký bude verdikt rozhodčích?
Do konce posledního kola zbývá necelá minuta. Řekl bych, že Francouzka bude muset v závěru riskovat, protože na body pravděpodobně prohraje.

Také třetí kolo začíná Peteciová výrazně aktivněji! Tohle pro domácí boxerku nevypadá vůbec dobře.

Ve druhém kole se všech pět rozhodčích přiklonilo k Nesthy Peteciové, která tak jde do průběžného vedení.
Povedená kombinace Peteciové, po které do zápasu na chvíli vstupuje rozhodčí.
Druhé kolo je výrazně tvrdší, než to první. Většinu pěstních výměn iniciuje Filipínka, Zidaniová ale údery zdárně vrací.
Druhé kolo opět zahájila Peteciová velice aktivně. Podobně jako v kole prvním zatlačila Zidaniovou do rohu, kde si obě boxerky vyměnily několik úderů.

Rozhodčí jsou ovšem jiného názoru. Třem z pěti se více líbila Francouzka.
První kolo skončilo. Z mého pohledu jde zatím o poměrně vyrovnané utkání, ve kterém je možná o něco aktivnější Peteciová.
Publikum mohutně fandí francouzské reprezentantce. Na výraznější zásahy zatím stále čekáme.
Z prvního kola zbývá ještě jedna minuta.
Obě soupeřky se v tuto chvíli spíše oťukávají uprostřed ringu.
Peteciová začíná poměrně aktivně a soupeřku ihned v rohu zkropila několika údery.

Duel Aminy Zidaniové s Nesthy Peteciovou právě začal.
Obě boxerky už jsou nastoupeny v ringu a zdraví diváky. Mnohem většího aplausu se pochopitelně dostává Zidaniové.
Zajímavostí je, že jedním z rozhodčích je Čech Antonín Gašpar.
V Paříži se již pomalu ale jistě vše chystá k začátku večerního programu. První souboj v kategorii do 57 kilogramů obstará domácí Zidaniová s Peteciovou z Filipín.