76:63

koniec (11:21, 36:36, 59:52)

06.08.2024, 11:00 • Bercy Arena, Paríž • Štvrťfinále • Lukáš Sidor

Tipsport: 1.31 17.0 3.93

Grécko začalo dnešný boj o semifinále dobre, v úvode zápasu viedlo už o dvanásť bodov. Nemci sa však výbornou obranou dokázali rýchlo vrátiť do zápasu a už cez polčas bolo vyrovnané 36:36. V druhom polčase si Nemci išli už od prvých minút za postupom a stále si budovali čoraz vyšší náskok. Ťahúňmi boli ako obvykle Franz Wagner (18 bodov) a Schröder (13 bodov), ale bol to hlavne kolektívny basketbal, ktorý posunul Nemcov ďalej. Gréci v útoku spoliehali na Antetokounmpa, ktorý dal napokon 22 bodov. Možno trochu prekvapivá je jeho bilancia na doskokoch, pripísal si len 2. S konštatovaním, že majstri sveta z Nemecka postupujú do semifinále sa s vami lúčim a želám pekný deň. (12:52:10)

Koniec zápasu. (76:63)

39:30

Antetokounmpo dáva za dva body, možno jeho posledné dva body na tejto olympiáde. (76:63)

39:15

Rýchly Schröder donáša loptu až do koša. (76:61)

38:53

Gréci rýchlo zakončujú Toliopoulosom za dva body. Ale času je už málo. (74:61)

38:43

Na druhej strane faul na Theisa a ten je dnes z čiary trestného hodu presný. (74:59)

38:34

Teraz to už Grékom padlo do koša. Papanikolaou triafa spod koša. (72:59)

38:10

Oddychový čas pre tím Grécka, postup sa im vzďaľuje. (72:57)

38:09

38:09 Schröder (GER)

38:09

Opäť sa Grékom nepodarilo bodovať. A studená sprcha pre nich na opačnej strane, trojku triafa po asistencii od Bongu Schröder! (72:57)

37:26

Theis strieľal dve šestky po faule Calathesa. Premieňa a Nemci smerujú za víťazstvom. (69:57)

37:03

Toliopoulos ani Calathes netrafili dve trojky Grékov v rýchlom slede. Pri lopte opäť Nemecko. (67:57)

36:33

Nemecko vedie o 10 bodov. Ťažkú strelu triafa Franz Wagner! (67:57)

35:58

Faul si vypýtal aj Antetokounmpo od Thiemanna. Premieňa len jednu z dvoch šestiek. (65:57)

35:38

Thiemann faulovaný pri streľbe. Obe šestky premieňa. 65:56 pre Nemecko. (65:56)

35:02

Neúspešné trojky na oboch stranách ihriska. Netrafili ako Walkupm tak aj Weller-Babb. (63:56)

34:17

Franz Wagner svojim pohybom robí problémy gréckej obrane. Opäť sa preštrikoval až do koša. (63:56)

33:24

Po stratách lopty a fauloch na oboch stranách ihriska sa teraz Giannis presadil pod košom a s klaksónom premieňa za dva body. (61:56)

32:32

Nemci teraz netrafili ani jednu z dvoch trojok. Do útoku idú Gréci. (61:54)

31:35

Za Grékov odpovedá ich najväčšia hviezda, 61:54 pre Nemcov. (61:54)

30:53

Franz Wagner prvým strelcom poslednej štvrtiny. Urobil si miesto pod košom a zakončil presne. (61:52)

30:34

Wagner netrafil trojku, Grécko však v útoku porušením pravidla o piatich sekundách stratilo loptu. (59:52)

30:01

Začala sa štvrtá štvrtina. (59:52)

30:00

Tretia štvrtina sa skončila. (59:52)

29:57

Calathes netrafil trojku, Nemci v nasledujúcom útoku áno: Bonga znovu strelcom, len tri sekundy pred koncom štvrtiny! (59:52)

29:17

Moritz Wagner takisto faulovaný pri zakončení. Šestky bez problémov premenil (56:52)

29:00

29:00 Thiemann (GER)

29:00

Toliopoulos si vypýtal faul pri streľbe. Obe šestky premieňa. (54:52)

28:38

Oddychový čas pre tím Grécka. (54:50)

28:38

28:38 Thiemann (GER)

28:38

Schröder poslal prihrávkou do protiútoku Thiemanna a ten nemal problém zakončiť. (54:50)

27:38

Thiemann po útočnom doskoku smečuje loptu do koša a Nemci opäť vo vedení. (52:50)

27:23

Bonga zastavil Antetokounmpa len za cenu faulu a dvoch trestných hodov. Grék premieňa len jeden z dvoch pokusov. (50:50)

26:54

Antetokounmpo strelou zo strednej vzdialenosti znižuje. (50:49)

26:34

26:34 Franz Wagner (GER)

26:34

Grécko nestihlo zakončiť v 24 sekundovom limite. Na opačnej strane to trojokou potrestal Franz Wagner! 50:47 pre Nemcov. (50:47)

25:44

Ďalšiu trojku už Walkup nepremenil a z protiútoku tvrdým smečom zakončil Franz Wagner! (47:47)

24:58

Bonga teraz odpovedá rovnakou mincou a triafa za 3. (45:47)

23:41

Walkup a jeho ďalšia trojka. Nemci si teraz nevedia poradiť s úspešnou streľbou Grékov spoza oblúka! (42:47)

23:10

Franz Wagner si vypýtal faul od Antetokounmpa, premieňa len jednu z dvoch šestiek. (42:44)

22:51

A Gréci teraz premieňajú znovu za tri body. Strelcombol Papanikolaou. (41:44)

22:14

Walkup a jeho trojka, ktorá prepadá cez obruč. 41:41! (41:41)

21:47

21:47 Voigtmann (GER)

21:47

Theis zhodil loptu Voigtmannovi a ten smečom pridáva dva body. (41:38)

21:34

Antetokounmpo odpovedá strelou zo strednej vzdialenosti. (39:38)

20:39

A Nemecko sa dostáva prvýkrát v zápase do vedenia! Bonga našiel za trojkovým oblúkom Schrödera a ten strieľa presne! (39:36)

20:01

Začala sa tretia štvrtina. (36:36)
Grécko malo v priebehu prvého polčasu už dvojciferný náskok, Nemci však z neho postupne dobrou obranou ukrajovali a cez polčas sa do kabín nakoniec ide za vyrovnaného stavu 36:36. Zatiaľ je to súboj dvoch dobrých defenzív.

20:00

Druhá štvrtina sa skončila. (36:36)

20:00

20:00 Theis (GER)

20:00

G. Antetokounmpo bol dobre bránený a nestihol vystreliť v časovom limite. (36:36)

19:51

Oddychový čas pre tím Grécka, ktorý si chce pripraviť akciu pre poslednú strelu. (36:36)

19:51

Papagiannis netrafil trojku, na opačnej strane Schröder nahodil loptu vzduchom na smeč Theisovi a ten touto ponukou nepohrdol. Jedna z najkrajších akcií v zápase a máme vyrovnané 36:36! (36:36)

19:12

Pekná otočka od Franza Wagnera, ktorý si pripisuje 2 body. (34:36)

18:55

Kalaitzakis premenil po faule od Voigtmanna len jednu z dvoch šestiek. (32:36)

18:55

Oddychový čas si minútu a 5 sekúnd pred polčasom berú Nemci. (32:35)

18:12

Walkup doniesol loptu až do koša, 35:32 pre Grékov. (32:35)

17:50

Po strate Calathesa sa presadil Schröder a Nemecko zaostáva o jediný bod. (32:33)

17:13

Nemci triafajú ďalšiu trojku vďaka Voigtmanovi a je to o rozdiel jediného koša! (30:33)

16:45

Giannis Antetokounmpo teraz prerušil dlhú pasáž hry bez bodov. (27:33)

15:32

Oddychový čas pre tím Grécka. (27:31)

15:29

Bonga chcel na opačnej polovici streliť rýchlu trojku a je úspešný! (27:31)

15:13

Papanikolaou ale odpovedá trojkou na druhej strane ihriska! (24:31)

14:50

Thiemann po dobrom pase Schrödera znižuje na 4 bodový rozdiel. (24:28)

13:45

Franz Wagner s dobrým pohybom pod košom, znižuje na rozdiel 6 bodov. (22:28)

13:03

Toliopoulos ukazuje, že trojky strieľať vie a triafa. (20:28)

12:39

Gréci nestihli návrat do obrany a Weller-Babb pridáva dva body Nemcov. (20:25)

12:31

Walkup sa prepracoval až ku košu a bez problémov premieňa. (18:25)

12:11

12:11 M. Wagner (GER)

12:11

Moritz Wagner sa teraz opäť presadil pod košom. (18:23)

11:48

Gréci presní zo strednej vzdialenosti. (16:23)

11:02

Weller-Babb pridáva trojku a Nemci zatiaľ vykročili do druhej tretiny o poznanie lepšie! (16:21)

10:13

10:13 M. Wagner (GER)

10:13

Moritz Wagner si spravil miesto a zakončuje úspešne. (13:21)

10:01

Začala sa druhá štvrtina. (11:21)

10:00

Prvá štvrtina sa skončila. (11:21)

09:36

Moritz Wagner po doskoku zakončuje za 2 body. (11:21)

09:13

V posledných minútach dominujú hlavne dobré obrany na oboch stranách. Calathes po dlhej dobe mení stav stretnutia po úspešnej trojke. (9:21)

07:33

Schröder teraz prerušil trojkou sériu nepresností, strát a nepresných striel na oboch stranách: (9:18)

06:00

Antetokounmpo sa teraz dostal do rytmu a ťahá Grékov ďalším presným pokusom. (6:18)

05:44

Thiemann sa spod koša nemýlil a znižuje. (6:16)

05:18

A teraz tvrdý smeč Antetokounmpa! a je to už o 12 bodov pre Grécko! (4:16)

04:52

Antetokounmpo premieňa obe šestky po faule pri jeho prieniku. (4:14)

04:25

Po nepresnostiach na oboch stranách teraz za 2 body premenil Nick Calathes. (4:12)

03:28

Franz Wagner sa teraz konečne presadzuje za 2 body. (4:10)

03:21

Oddychový čas pre Nemecko. (2:10)

03:21

Papanikolaou premieňa a Nemci si zoberú oddychový čas. (2:10)

03:00

Z Nemecko nepremenili strely ako Theis tak ani Schröder. Do útoku pôjdu znovu Gréci. (2:8)

02:34

Svoje prvé body v zápase dáva aj hviezdny Antetokounmpo, Gréci vedú o 6 bodov hneď v úvode! (2:8)

02:03

Mitoglou však zvnútra šestky odpovedá na druhej strane. (2:6)

01:44

A prvé body Nemecka dáva Voigtmann. (2:4)

01:27

Teraz po ďalšom nepresnom pokuse Nemcov z protiútoku úspešní opäť Gréci! (0:4)

00:37

Franz Wagner netrafil prvú strelu Nemcov. (0:2)

00:25

Zápas sa nám začal. Pri lopte ako prvý Gréci úspešní za dva body. (0:2)

00:01

Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

Německo: Bonga, Oscar da Silva, Lo, Giffey, Weller-Babb, Voigtmann, F. Wagner, Theis, M. Wagner, Schröder, Thiemann, Obst
Trenér: Gordie Herbert

Řecko: Walkup, Larentzakis, Moraitis, Toliopoulos, Calathes, Kalaitzakis, Papagiannis, Charalampopoulos, Papanikolaou, Chougkaz, G. Antetokounmpo, Mitoglou
Trenér: Vasilis Spanoulis.
Grécko

Gréci sa na posledné dve olympiády ani nekvalifikovali, naposledy v Tokiu ich vo finále kvalifikačného turnaja v Kanade zastavil český tím. Na majstrovstvách sveta skončili až 15.

Na tejto olympiáde postúpili zo základnej skupiny len so šťastím, keď sa dostali ďalej ako druhý tím z troch na tretích miestach, čiže ako ôsmy v poradí. Gréci začali prehrou 79:86 s Kanadou, následne nečakane prehrali 77:84 s výrazne oslabeným Španielskom, postup zachránili až výhrou 77:71 nad Austráliou.
Německo

Nemci na minuloročnom svetovom šampionáte v štvrťfinále s obrovskými problémami zdolali Lotyšsko 81:79 a asi nikoho by nenapadlo, že nakoniec budú oslavovať zlato. K nemu sa dostali výhrou v semifinále 113:111 vo vynikajúcom zápase proti USA, vo finále si potom poradili so Srbskom výsledkom 83:77.

V Paříži na úvod porazili Japonsko 92:77, následne si poradili s Brazíliou 86:73 a na záver skupinovej fázy jasne porazili domácí tým 85:71.
Pekný deň pri sledovaní prenosu atraktívneho súboja štvrťfinále olympijského turnaja basketbalistov, stretnú sa majstri sveta z minulého roka Nemci proti Grécku. Bude hviezdny Antetokounmpo stačiť na výborne hrajúcich Nemcov? Poďte sa s nami sledovať tento štvrťfinálový duel.
Vítáme vás pri on-line prenose. Zápas začína o 11:00.

76:63

Nemecko: Bonga, Oscar da Silva, Lo, Giffey, Weller-Babb, Voigtmann, F. Wagner, Theis, M. Wagner, Schröder, Thiemann, Obst
Tréner: Gordie Fin Herbert

Grécko: Walkup, Larentzakis, Moraitis, Toliopoulos, Calathes, Kalaitzakis, Papagiannis, Charalampopoulos, Papanikolaou, Chougkaz, G. Antetokounmpo, Mitoglou
Tréner: Vasilis Spanoulis

Rozhodca: Roberto Vazquez, Martins Kozlovskis, Johnny Batista

Diváci: 12288