76:63

koniec (11:21, 36:36, 59:52)

06.08.2024, 11:00 • Bercy Arena, Paríž • Štvrťfinále • Lukáš Sidor

Tipsport: 1.31 17.0 3.93

Grécko začalo dnešný boj o semifinále dobre, v úvode zápasu viedlo už o dvanásť bodov. Nemci sa však výbornou obranou dokázali rýchlo vrátiť do zápasu a už cez polčas bolo vyrovnané 36:36. V druhom polčase si Nemci išli už od prvých minút za postupom a stále si budovali čoraz vyšší náskok. Ťahúňmi boli ako obvykle Franz Wagner (18 bodov) a Schröder (13 bodov), ale bol to hlavne kolektívny basketbal, ktorý posunul Nemcov ďalej. Gréci v útoku spoliehali na Antetokounmpa, ktorý dal napokon 22 bodov. Možno trochu prekvapivá je jeho bilancia na doskokoch, pripísal si len 2. S konštatovaním, že majstri sveta z Nemecka postupujú do semifinále sa s vami lúčim a želám pekný deň. (12:52:10)

Koniec zápasu. (76:63)

39:30

Antetokounmpo dáva za dva body, možno jeho posledné dva body na tejto olympiáde. (76:63)

39:15

Rýchly Schröder donáša loptu až do koša. (76:61)

38:53

Gréci rýchlo zakončujú Toliopoulosom za dva body. Ale času je už málo. (74:61)

38:43

Na druhej strane faul na Theisa a ten je dnes z čiary trestného hodu presný. (74:59)

38:34

Teraz to už Grékom padlo do koša. Papanikolaou triafa spod koša. (72:59)

38:10

Oddychový čas pre tím Grécka, postup sa im vzďaľuje. (72:57)

38:09

38:09 Schröder (GER)

38:09

Opäť sa Grékom nepodarilo bodovať. A studená sprcha pre nich na opačnej strane, trojku triafa po asistencii od Bongu Schröder! (72:57)

37:26

Theis strieľal dve šestky po faule Calathesa. Premieňa a Nemci smerujú za víťazstvom. (69:57)

37:03

Toliopoulos ani Calathes netrafili dve trojky Grékov v rýchlom slede. Pri lopte opäť Nemecko. (67:57)

36:33

Nemecko vedie o 10 bodov. Ťažkú strelu triafa Franz Wagner! (67:57)

35:58

Faul si vypýtal aj Antetokounmpo od Thiemanna. Premieňa len jednu z dvoch šestiek. (65:57)

35:38

Thiemann faulovaný pri streľbe. Obe šestky premieňa. 65:56 pre Nemecko. (65:56)

35:02

Neúspešné trojky na oboch stranách ihriska. Netrafili ako Walkupm tak aj Weller-Babb. (63:56)

34:17

Franz Wagner svojim pohybom robí problémy gréckej obrane. Opäť sa preštrikoval až do koša. (63:56)

33:24

Po stratách lopty a fauloch na oboch stranách ihriska sa teraz Giannis presadil pod košom a s klaksónom premieňa za dva body. (61:56)