Chorvatsko – Španělsko

10:8

koniec udalosti (2:0, 4:3, 2:2, 2:3)

07.08.2024, 14:00 • La Défense Arena, Paříž • Štvrťfinále • Šimon Vokurka cz

Španělsko sice vyhrálo všech pět svých zápasů ve skupině, ale o medaile si v Paříži nezahraje. Mistři světa Chorvati překvapivě zdolali favorita v poměru 10:8. Rozhodla o tom už první čtvrtina, v níž si Balkánci vybojovali dvoubrankový náskok, který už nepustili. K vítězství je dotáhl hlavně brankář Marko Bijač, který předvedl několik skvělých zákroků.
Ve čtvrté čtvrtině se Španělé přiblížili na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se jim nepovedlo, a tak se v semifinále představí Chorvatsko. Jejich soupeřem bude vítěz zápasu Itálie-Maďarsko. Španělé si zahrají o umístění, což je pro ně určitě zklamání. (15:13:59)

32:00

31:48

Chorvatští obránci vystihli přihrávku a Španělé už nestihnou vyrovnat.

31:25

Chorvatský útok končí, ale uběhly další cenné vteřinky.

30:58

Ani další střela Španělům nevyšla. Chorvaté se vracejí k míči.

30:38

Burić zkusil střelu z otočky, ale netrefil se. Španělé mají poslední minutu a půl na vyrovnání a berou si timeout.

30:13

Tohle už vypadá pro Chorvaty velmi dobře! Španělská střela končí na břevně.

29:57

Jeden ze Španělů byl při přechodu do útoku faulován, jeho tým si zahraje přesilovku.

29:43

Chorvaté to už překombinovali a nestihli vystřelit včas.

29:22

Chorvaté si berou oddechový čas. Stále brání dvoubrankový náskok. Připomínám, že v případě remízy by následoval penaltový rozstřel.

29:00

Bijač si došel pro přihrávku před bránu a kazí další španělský útok.

28:36

Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Chorvaté po zásahu brankáře zůstali u míče a střelou z dálky se prosadil Vukičević!

28:27

Chorvaté už měli poslední vteřiny na střelu, rychle to zkusil Vrlić, ale Lorrio byl pozorný.

27:48

Španělsko právě vstřelilo branku!
Napínavý závěr zápasu pokračuje. Opět to byl Munárriz, kdo rozvlnil síť chorvatské brány.

27:09

Burić se se štěstím prosazuje. Míč se odrazil od břevna do zad brankáře Lorria, poté do branky.

26:38

Španělé se vracejí do zápasu! Sanahuja naznačil střelu a poslal Bijače na druhou stranu, načež zamířil přímo ke druhé tyči.

25:36

Granadosova střela končí na tyči.

25:14

Lorrio vyráží střelu a Španělé dostanou šanci snížit na rozdíl jediné branky.

24:33

Také napočtvrté se Španělé dostali k míči při rozplavbě rychleji, to jediné jim dnes vychází. Z prvního útoku hned přišla branka, prosadil se Munárriz.