Srbsko – Chorvátsko

koniec udalosti

11.08.2024, 14:00 • Paris La Defense Arena • Finále • Ján Polák

Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a prajeme pekný deň. (15:16:43)
Srbi prakticky celý zápas udržiavali trojgólový náskok a držali stretnutie pod kontrolou. Po polčase viedli 8:5 a v druhom polčase už žiadny zázračný obrat Chorvátov nedovolili. Chorváti sa museli na svoje góly nadrieť, zatiaľ čo Srbi využívali svoju streľbu efektívne. Príliš sa nepredviedli ani chorvátski brankári, Bijać pustil prvých 7 striel za svoj chrbát. Srbi tak po koncentrovanom a kvalitnejšom výkone zaslúžene získavajú zlaté medaily.

Srbsko – Chorvátsko 13:10 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3)
Góly:

Chorváti z ruky Burića znižujú, ale už je to iba kozmetická úprava konečného výsledku na 13:10.

Srbi opäť hrajú na čas a Čuk teraz rozhodol o zlate Srbov! Tiesnený a osamotený prestrelil všetko vrátane brankára Bijaća a posiela Srbov do trojgólového vedenia – 13:10.

Chorváti znižujú presnou strelou Charkova z pravej strany – 12:10. Do konca ostáva minúta.
Timeout Chorvátska, do konca ostáva 1:13, to už by Srbi nemali pustiť.
Srbi už hrajú na čas, tesne pred vypršaním časového limitu pre útok z diaľky strieľa Rašović.
Ďalekonosná strela Marinića Kragića bola opäť zablokovaná.
Čuk teraz páli iba do tyčky.
Chorvátom sa nedarí streľba, Bukićovu strelu Srbi opäť zablokovali. Chorvátom už pomaly aj začína dochádzať čas.

Srbi strieľajú dôležitý gól zásluhou Dedovića – 12:9.
Fatović skúšal strelu, ale srbskí hráči sa pred ním vynorili ako stena a napálil to iba do nich.
Strela Mandića bola zablokovaná, v útoku opäť Chorváti, potrebujú dať gól.
Chorváti to teraz prekombinovali a nedostali sa ani ku strele.
Srbská snaha končí bez gólu, Chorváti idú dopredu.
Srbi teraz ostreľujú bránku Bijaća, zatiaľ neúspešne.
Na druhej strane zablokovaný pokus Burića.
Strelu zblízka Vica blokuje Bijać.
Srbsko si berie timeout.

Rozhodca: Margeta (SLO), Zwart (NED).

Štatistiky:
Srbi v balkánskom derby získali zlato

Góly: Čuk 3, Dedović, N. Jakšić po 2, Mandić, S. Rašović, Drašović, Vico, Ubović, V. Rašović – Marinić Kragić 3, Charkov a Fatović po 2, Burić, Lončar, Joković, Vrlić.