Liga národov UEFA - Liga A

Holandsko – Bosna a Hercegovina

5:2

koniec (2:1)

07.09.2024, 20:45 • Philips Stadion, Eindhoven • Skupina 3 • Vojtěch Martinek (@mrtnkv) cz

Tipsport: 1.16 7.97 18.8

90+2

90+2. Xavi SIMONS - 5:2

90+2

Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle už je ke vzdorujícím Bosňákům trochu kruté, v Eindhovenu právě odbila pátá! XAVI SIMONS využil únavy hostující obrany, vyměnil si balón s volným Malenem a následně z hranice pokutového území přidal pátý zásah do balkánské svatyně – 5:2!

88

88. Wout WEGHORST - 4:2

88

Máme hotovo, zaplněnými tribunami v Eindhovenu teď projela vlna úlevy! Zakončení Quintena Timbera zpoza vápna se od kopačky bránícího Katiće odrazilo na ruku nataženého Vasilje, který pak byl na dorážku nestřeženého WOUTA WEGHORSTA krátký – 4:2!

73

73. Edin DŽEKO - 3:2

73

Bosna a Hercegovina právě vstřelila branku!
Omlouvám se všem fanouškům Oranjes, tohle jsem zřejmě zakřikl – hosté se prosazují po krásné souhře mezi dvěma generacemi bosenského fotbalu a vrací se do kontaktu! Benjamínek Bajraktarević se protáhl dopředu po pravém křídle a krásným křižným pasem vybídl k jednoduchému zakončení veterána EDINA DŽEKA, Verbruggen reagoval pozdě – 3:2!

56

56. Cody GAKPO - 3:1

56

Oranjes rozšiřují svůj náskok na dvě branky a nutno podotknout, že v Eindhovenu máme nejspíš rozhodnuto! Nizozemci velmi trpělivou kombinací rozložili hostující defenzívu a Reijnders následně krátkou přihrávkou z kraje malého vápna připravil jednoduchou teč do prázdné brány pro CODYHO GAKPA – 3:1!

45+2

45+2. Tijani REIJNDERS - 2:1

45+2

Tak tohle je pro Bosňáky hořký konec jinak velmi bojovného poločasu! Oranjes se těsně před přestávkou vrací do vedení díky zásahu TIJANIHO REIJNDERSE, který se po zachycení Zirkzeeho přihrávky vydal do šestnáctky a jednoduše překonal padajícího Vasilje – 2:1!

27

27. Ermedin DEMIROVIĆ - 1:1

27

No pozor, možná to bude ještě drama: Bosna totiž raritní výpad do útoku přetavuje ve vyrovnávací zásah! ERMEDIN DEMIROVIĆ našel škvíru v zadní čtveřici Holandska a po převzetí skvěle narýsované přihrávky od Huseinbašiće pronikl do vápna, přičemž Verbruggena pokořil střelou na zadní tyč – 1:1!

13

13. Joshua ZIRKZEE - 1:0

13

Domácí aktivita rychle nese ovoce, Oranjes už ve třinácté minutě odskakují do vedení! Střeleckou listinu dnes večer v Eindhovenu otevírá JOSHUA ZIRKZEE, který dostal až moc prostoru na středu vápna a odražený míč po zblokované střele Simonse lehce nasměroval k pravé tyči. Tenhle gól jde za bosenskou obranou – 1:0!

5:2

Góly: 13. Zirkzee, 45+2. Reijnders (Zirkzee), 56. Gakpo (Reijnders), 88. Weghorst, 90+2. Simons (Malen) – 27. Demirović (Huseinbašić), 73. Džeko (Bajraktarević)

Karty:   76. Demirović (BSN), 86. Gazibegović (BSN)

Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:15.

Holandsko: Verbruggen – Dumfries (66. Geertruida), de Ligt, van Dijk (C), Aké (66. J. Timber) – Schouten (83. Q. Timber), Reijnders, Gravenberch – Simons, Zirkzee (74. Weghorst), Gakpo (66. Malen).
Náhradníci: Olij, Flekken – Frimpong, Kluivert, Brobbey, van Hecke, Hato.

Tréner: Ronald Koeman.

Bosna a Hercegovina: Vasilj – A. Barišić, Katić, Tahirović (46. Krunić), Mujakić (68. Burnić) – Gazibegović, Gigović (68. Šarić), Dedić – Huseinbašić (68. Bajraktarević), Džeko (C), Demirović (83. Tabakovic).
Náhradníci: Hadžikić, Pirić – Djakovac, Bašić, Varešanović, Radeljić, Bičakčić.

Tréner: Sergej Barbarez.

Rozhodca: Rumšas – Radiuš, Sužiedėlis (LTU).