Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Jannik Sinner (1) – Taylor Fritz (12)

3:0 6:3, 6:4, 7:5

08.09.2024, 20:16 • Arthur Ashe Stadium, Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové, New York (USA) • Finále • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.23 4.51

Jannik Sinner ako svetová jednotka vo finále US Open potvrdil rolu favorita proti domácej nádeji Taylorovi Fritzovi, ktorý však prakticky od začiatku zápasu ťahal za kratší koniec. V prvom sete sa Fritzovi podarilo zobrať stratené podanie späť, ale následne Sinner získal ešte ďalšie dva brejky a prvý set vyhral 6:3. V druhom sete si obaja celkom bez problémov držali podanie až do záveru, keď Sinner vycítil šancu a získal rozhodujúci brejk pri podaní Fritza na udržanie v druhom sete, takže ho nakoniec vyhral 6:4. Až tretí set ponúkol najväčšiu zápletku, keď Fritz najprv za stavu 2:3 odvrátil dva brejkbaly a následne po dlhej dobe konečne opäť brejkol Sinnera. Napokon však nezvládol rozhodujúce podanie na víťazstvo v treťom sete a Sinner následne zakončil zápas na podaní psychicky nalomeného Fritza druhým brejkom za sebou a v treťom sete tak otočil z 3:5 na 7:5. Pre Sinnera tak ide o druhý grandslamový titul v kariére a zároveň aj v roku 2024, keď k triumfu na Australian Open pridal aj víťasztvo na US Open, a preto ho tak právom možno označiť v súčasnosti za najlepšieho hráča na tvrdom povrchu. Sinner si týmto triumfom aj upevnil postavenie na čele svetového rebríčka. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás znova nabudúce pri ďalších tenisových prenosoch! (22:44:46)

Koniec zápasu

7:5

3:0; 7:5 - Jannik Sinner

7:5

Dlhšia prestrelka od základnej čiary skončila namiereným forhendom do siete od Taylora Fritza, takže svetová jednotka taliansky tenista Jannik Sinner zvíťazil vo finále US Open 2024 po setoch 6:3, 6:4 a 7:5 a získal svoj druhým grandslamový titul v kariére!

40-15

Následne však Fritz nedokončil útok a na sieti pokazil forhend, takže Sinner má dva mečbaly!

30-15

2:0; 6:5; 30-15 - Taylor Fritz

30-15

Veľmi dlhá výmena napokon skončila v prospech Fritza, keď sa mu podarilo vrátiť skrátenie Sinnera a ten už bekhend nedostal cez sieť.

30-0

Sinner bol aktívnejší a vynútil si bekhendovú chybu Fritza, takže sa približuje k mečbalom.

15-0

Fritz začína podanie na udržanie v zápase celkovo svojou štvrtou dvojchybou.

6:5

Koniec prestávky, podávať bude Taylor Fritz.

6:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:5

Fritz sa už v ďalšej výmene neubránil a Sinner vedie 6:5 v treťom sete, takže má istotu tajbrejku.

40-30

Fritz mal dobrú šancu v otvorenej výmene od základnej čiary, ale zakončil ju dlhým bekhendom.

30-30

Sinner si komplikuje situáciu na podaní piatou dvojchybou v zápase.

30-15

Fritz rozhodol výmenu druhým už víťazným krížnym forhendom.

5:5

Fritz vrátil skrátenie Sinnera, ale následne pokazil celkom jednoduchý forhendový volej, a tak sa taliansky tenista na poslednú chvíľu zachránil v treťom sete a vyrovnáva na 5:5!

40-30

Sinner zvládol dôležitú výmenu vďaka forhendu po čiare, ktorým si vynútil chybu Fritza a vybojoval si brejkbal!

30-30

Priamy bod pre Fritza.

30-15

Forhendovú prestrelku Fritz zakončil nepresným úderom po čiare.

15-15

Ťažký bekhendový volej však Fritz na sieti zvládol a Sinner už forhend nevrátil.

15-0

Fritz podáva na víťazstvo v treťom sete, ale začína nepresným forhendom.

4:5

4:5

4:5

Pokus o bekhendové obhodenie Fritzovi nevyšiel a Sinner znižuje na 4:5 v treťom sete.

40-15

Fritz nezvládol bekhendový return a Sinner má dva gembaly.

30-15

Sinner si pripisuje štvrtú dvojchybu v zápase.

30-0

15-0

Sinner už podáva na udržanie v treťom sete a začína esom na téčko, ktoré je preňho šiestym v zápase.

3:5

Fritz zakončil hru na podaní celkovo desiatym esom v zápase a vedie 5:3 v treťom sete.

40-A

Priamy bod pre Fritza, ktorý má výhodu.

40-40

Nečisto trafený forhend Fritza dostáva gem na zhodu.

30-40

Fritz si pripisuje už druhú dvojchybu v geme.

15-40

Po dobrom podaní Fritz zakončil na sieti víťazným forhendom.

15-30

V dlhšej výmene uspel Fritz, keď sa dočkal nepresného bekhendu Sinnera.

15-15

Sinner chcel rozhodnúť výmenu forhendom po čiare, ale zastavila ho sieť.

15-0

Fritz začína hru na potvrdenie brejku svojou druhou dvojchybou v zápase.

3:4

3:4

3:4

Sinner zaznamenal tretiu dvojchybu v zápase v najhoršej chvíli a Fritz tak vedie 4:3 v treťom sete s výhodou brejku!

15-40

Fritz po tvrdom forhendovom útoku prešiel na sieť, kde zakončil na druhýkrát volejom a vybojoval si dva brejkbaly!

15-30

2:0; 3:3; 15-30 - Taylor Fritz

15-30

Fritz predviedol skvelé skrátenie, následne preloboval Sinnera, a potom už len zakončil na sieti presným smečom.

15-15

Fritz v posledných momentoch cíti podporu publika a Sinner mu pomáha dlhým forhendom.

15-0

2:0; 3:3; 15-0 - Jannik Sinner

15-0

Sinner prešiel na sieť, kde sa mu podarilo zahrať presný forhendový volej.

3:3

Fritz zatlačil a zahral víťazný krížny forhend, po ktorom vyrovnal na 3:3 v treťom sete.

40-A

Po kvalitnom podaní Fritz zakončil na sieti víťazným forhendom a má výhodu.

40-40

Fritz sa udržal v dlhej výmene a nakoniec Sinner netrafil krížny forhend do kurtu.

40-30

Sinner však nezvládol forhendový return pri druhom podaní Fritza.

40-15

Nábehový forhend Fritza bol príliš dlhý, a tak Sinner má možno rozhodujúce dva brejkbaly!

30-15

Fritz sa však dostáva do problémov na podaní po vyhodenom forhende.

15-15

Fritz si pomohol dobrým podaním a na sieti mal už jednoduché zakončenie.

15-0

2:0; 3:2; 15-0 - Jannik Sinner

15-0

Sinner začína hru na podaní Fritza skvelým víťazným krížnym forhendom.

3:2

3:2

3:2

Následne však Sinner trafil víťazný krížny forhend presne do rohu a vedie 3:2 v treťom sete.

40-30

Sinner zaznamenal druhú dovjchybu v zápase.

40-15

Bekhendový return Fritza bol príliš dlhý a Sinner má dva gembaly.

30-15

15-15

2:0; 2:2; 15-15 - Taylor Fritz

15-15

Fritz odpovedá tiež úspešným útokom, ktorý zakončil tvrdým krížnym forhendom.

15-0

Sinner si útočným krížnym forhendom vynútil bekhendovú chybu Fritza.

2:2

Napokon priamy bod pre Fritza, ktorý vyrovnal na 2:2 v treťom sete.

30-40

Náročný dobiehaný bekhend z defenzívy už Sinner nedostal do kurtu a Fritz má gembal.

30-30

Po druhýkrát sa to už Fritzovi nepodarilo zopakovať a forhend namieril do siete.

15-30

Fritz trafil víťazný krížny forhend z druhého úderu.

15-15

Následne však vo forhendovej prestrelke neuspel, keď poslal úder do siete.

0-15

Fritz si pripisuje už deviate eso v zápase.

2:1

2:1

2:1

Sinner zahral víťazný forhend ihneď po podaní a vedie 2:1 v treťom sete.

40-15

2:0; 1:1; 40-15 - Jannik Sinner

40-15

Sinner si trúfol na vynikajúci víťazný bekhend po čiare, ktorý mu priniesol dva gembaly.

30-15

Ale aj Sinner poslal forhend za základnú čiaru.

30-0

Fritz chcel byť agresívny, ale jeho krížny forhend sa nezmestil do kurtu.

15-0

1:1

Fritz zakončil gem na podaní ôsmym esom v zápase a vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.

15-40

15-30

Sinner sa opäť dostal do vyrovnanej výmeny, ale jeho bekhend bol dlhý.

15-15

Sinner si útočnou hrou vynútil bekhendovú chybu Fritza.

0-15

Fritz na sieti odolal a dokázal zahrať náročné voleje, napokon Sinner pokazil dobre rozohranú výmenu nezvládnutým bekhendovým volejom.

1:0

Sinner si po dobrom podaní vychutnal smeč na sieti a vedie 1:0 v treťom sete, keď sa mu podarilo odvrátiť až tri brejkbaly.

A-40

Navyše Sinner trafil eso na stred, celkovo piate v zápase a má výhodu.

40-40

Priamy bod pre Sinnera, ktorý sa dostal z najhoršieho a dotiahol gem na zhodu.

30-40

2:0; 0:0; 30-40 - Jannik Sinner

30-40

Sinner sa dostal do ofenzívy aj v tejto výmene a zakončil ju víťazným forhendom do protipohybu Fritza.

15-40

Sinnerov útok do bekhendovej strany Fritza bol úspešný.

0-40

Sinner bol opäť zatlačený do defenzívy a forhend namieril do siete, takže bude čeliť trom brejkbalom v úvode tretieho setu!

0-30

Fritz pretlačil Sinnera vo forhendovej výmene, keď sa dočkal chyby talianskeho tenistu.

0-15

Fritz si presným forhendovým returnom vynútil bekhendovú chybu Sinnera.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Jannik Sinner.

0:0

6:4

Sinner sa chopil šance a zahral skvelý bekhend po čiare, ktorý už Fritz nemal šancu vrátiť, a tak svetová jednotka vyhrala aj druhý set, tentokrát výsledkom 6:4 a už iba set delí talianskeho tenistu od druhého grandslamového triumfu v kariére!

40-15

V bekhendovej výmene uspel Sinner, keď si počkal na chybu Fritza a má dva setbaly!

30-15

1:0; 5:4; 30-15 - Taylor Fritz

30-15

Fritzovi pomohlo dobré podanie, po ktorom zakončil víťazným forhendom.

30-0

Ani dlhšiu výmenu Fritz nezvládol, keď bekhend poslal do siete.

15-0

Fritz začína hru na udržanie v druhom sete len dlhým forhendom.

5:4

5:4

5:4

Nepresný krížny forhend Fritza ukončil výmenu a Sinner vedie 5:4 v druhom sete.

40-15

Priamy bod pre Sinnera, ktorý má dva gembaly.

30-15

Teraz však Sinner dokázal schovať svoj úmysel a zahral úspešný dropshot.

15-15

Sinner vyhodil hneď druhý úder z forhendu.

15-0

Sinner si musel vybojovať dlhú výmenu, v ktorej bol aktívnejší a prinútil Fritza k forhendovej chybe.

4:4

Lenže nasledoval ďalší priamy bod pre Fritza, ktorý vyrovnal na 4:4 v druhom sete.

15-40

Konečne Sinnerovi vyšiel aspoň bekhendový return, ktorým si vynútil chybu Fritza.

0-40

Opäť priamy bod pre Fritza, ktorý nemá žiadne problémy na podaní.

0-30

Fritz trafil eso na téčko, celkovo už siedme v zápase.

0-15

4:3

4:3

4:3

Ďalší bekhend Fritza skončil v sieti a Sinner vedie 4:3 v druhom sete.

40-15

Fritzovi sa podarilo dobre zareagovať na skrátenie, ale na sieti pokazil bekhend, ktorý doletel za základnú čiaru.

30-15

Fritz mal zaujímavú šancu v dobre rozohranej výmene, ale prestrelil forhend.

15-15

Fritz dokázal zatlačiť Sinnera krížnym forhendom a vynútil si jeho bekhendovú chybu.

15-0

Sinner tiež vstupuje do hry na podaní štvrtým esom v zápase.

3:3

Ďalší bod z podania pre Fritza, ktorý po rýchlej čistej hre na podaní vyrovnáva na 3:3 v druhom sete.

0-40

0-30

1:0; 3:2; 0-30 - Taylor Fritz

0-30

Vydarený útok Fritz zakončil víťazným forhendom po čiare.

0-15

Fritz otvára hru na podaní už šiestym esom v zápase.

3:2

3:2

3:2

Nečisto trafený forhendový return Fritza a Sinner vedie 3:2 v druhom sete.

40-15

Fritzov forhend bol dlhý a Sinner má dva gembaly.

30-15

Fritz sa dostal do výmeny, ale forhend namieril do siete.

15-15

1:0; 2:2; 15-15 - Taylor Fritz

15-15

Fritz vytiahol víťazný bekhendový return po čiare.

15-0

2:2

Rýchlu hru na podaní Fritz zakončil priamym bodom a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

0-40

Následne trafil aj eso na téčko, ktoré je už celkovo piatym v zápase.

0-30

Fritz si pripisuje štvrté eso v zápase.

0-15

1:0; 2:1; 0-15 - Taylor Fritz

0-15

Fritz dokončil útok presným forhendovým drive volejom.

2:1

2:1

Priamy bod aj z druhého podania pre Sinnera, ktorý vedie 3:2 v druhom druhom sete.

40-30

Sinner trafil eso von z kurtu, ktoré je preňho tretím v zápase.

30-30

Ale Sinner odpovedá po dobrom podaní víťazným krížnym forhendom.

15-30

Teraz sa mu vydaril aj krížny bekhendový return a prinútil Sinnera k forhendovej chybe.

15-15

Fritz si presným forhendovým returnom vynútil chybu Sinnera.

15-0

1:1

Fritz trafil tretie eso v zápase a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

15-40

Fritzovi vyšiel útok bekhendom po čiare a vynútil si forhendovú chybu Sinnera.

15-30

Sinner prečítal skrátenie Friza a na sieti zahral víťazný bekhend po čiare.

0-30

Sinner trafil forhend rámom rakety.

0-15

1:0

Sinner zakončil čistú hru na podaní víťazným forhendom po čiare a vedie 1:0 v prvom sete.

40-0

Sinner trafil druhé eso v zápase a má šancu na čistú hru.

30-0

Tentokrát už Sinner forhendový drive volej na sieti nepokazil a vynútil si chybu Fritza.

15-0

Sinner otvára druhý set priamym bodom.

0:0

0:0

6:3

Do tretice to už však Sinnerovi vyšlo, keď Fritz vyhodil krížny bekhend a svetová jednotka vyhrala prvý set finále US Open 6:3!

40-30

Sinner mal vynikajúcu šancu ukončiť prvý set, ale už po druhýkrát v zápase pokazil forhendový drive volej.

40-15

Fritzovi sa podarilo prvý setbal odvrátiť svojím druhým esom v zápase.

40-0

0:0; 5:3; 40-0 - Jannik Sinner

40-0

V tejto dlhej výmene si zahrala aj páska, ale ani tá nezastavila Sinnera, ktorý ju napokon rozhodol skvelým krížnym bekhendom a vybojoval si tri setbaly!

30-0

Navyše Sinner vytiahol víťazný forhendový return po čiare.

15-0

Dobrá dĺžka úderov od Sinnera, ktorý si vynútil Fritzov forhend namierený do siete.

5:3

Vzápätí ďalší bod z podania pre Sinnera, ktorý potvrdil brejk a vedie 5:3 v prvom sete.

40-15

30-15

Fritz mal celkom dobre rozohranú výmenu, ale napokon skončila len jeho dlhým forhendom.

15-15

Sinner búšil do bekhendovej strany Fritza, ktorý nakoniec poslal úder do siete.

0-15

Sinner začína hru na potvrdenie brejku len dlhým forhendom.

4:3

4:3

4:3

Sinner sa rozhodol po prvýkrát v zápase pre skrátenie, ktoré zafungovalo a Fritz ho už napriek snahe nevrátil, takže svetová jednotka má opäť výhodu brejku a vedie 4:3 v prvom sete!

40-15

Fritz vyrobil prvú dvojchybu v zápase naozaj v kritickej chvíli a daroval Sinnerovi dva brejkbaly!

30-15

V dlhej výmene od základnej čiary uspel Sinner, ktorý si počkal na dlhý forhend Fritza.

15-15

Sinner nezvládol bekhendový return pri druhom podaní Fritza.

15-0

Hneď Fritzov druhý úder z forhendu letel ďaleko za základnú čiaru.

3:3

Fritz namieril forhend do siete a Sinner vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.

40-30

0:0; 2:3; 40-30 - Jannik Sinner

40-30

Sinner zariskoval a trafil víťazný krížny forhend, ktorý mu priniesol gembal.

30-30

Fritz si vyčíta pokazený return, pretože teraz sa mohol dostať do výmeny.

15-30

Nečisto trafený forhend Sinnera ho dostáva opäť do problémov na podaní.

15-15

Následne však poslal forhend iba do siete.

15-0

Sinner si pripisuje prvé eso v zápase.

2:3

2:3

2:3

Fritz zahral riskantný bekhend po čiare, ktorým si vynútil forhendovú chybu Sinnera a už vedie 3:2 v prvom sete.

40-A

Fritz už má výhodu po priamom bode.

40-40

Fritz sa ubránil v dlhej prestrelke od základnej čiary a napokon Sinnerov krížny forhend letel tesne mimo, takže je tu zhoda.

40-30

Nepresný krížny bekhend Fritza však znamená brejkbal pre Sinnera!

30-30

Fritz zvládol náročnú dlhšiu výmenu od základnej čiary, keď ju rozhodol prekvapivým víťazným krížnym forhendom.

30-15

Sinner si kvalitným returnom vynútil bekhendovú chybu Fritza.

15-15

Tentokrát to Fritz so silou prehnal a prestrelil forhend.

0-15

2:2

Sinner nezvládol riskantný drive volej, ktorý poslal do siete a Fritz vyrovnáva na 2:2 v prvom sete!

40-A

Fritz sa odhodlal zaútočiť krížnym forhendom a vynútil si bekhendovú chybu Sinnera, takže má tretí brejkbal!

40-40

Následne však Sinner zaznamenal prvú dvojchybu v zápase.

A-40

0:0; 2:1; A-40 - Jannik Sinner

A-40

Sinner zakončil výmenu rýchlym víťazným krížnym forhendom.

40-40

Ani druhú šancu Fritz nevyužil, aj keď sa dostal do výmeny, tak bol zatlačený do defenzívy a bekhend poslal do siete.

30-40

Sinner po dobrom podaní zakončil nekompromisným smečom na sieti.

15-40

Bekhendová výmena skončila dlhým úderom Sinnera, preto má Fritz úvodné dva brejkbaly v zápase!

15-30

0:0; 2:1; 15-30 - Taylor Fritz

15-30

Fritz predviedol skvelý víťazný krížny bekhendový return.

15-15

Sinner však chybu napravil priamym bodom.

0-15

Sinner ihneď po podaní vyhodil krížny forhend.

2:1

2:1

2:1

Ďalší priamy bod pre Fritza, ktorý po čistej hre na podaní znižuje na 1:2 v prvom sete.

0-40

Konečne aj trochu jednoduchá chyba od Sinnera, ktorý netrafil forhend po čiare do kurtu.

0-30

Následne priamy bod pre Fritza.

0-15

Fritz trafil prvé eso v zápase.

2:0

Fritz sa neubránil a výmena rýchlo skončila jeho vynútenou forhendovou chybou, takže Sinner potvrdil brejk a vedie 2:0 v prvom sete.

40-0

0:0; 1:0; 40-0 - Jannik Sinner

40-0

Sinner si rozbehal Fritza a zakončil víťazným forhendom po čiare do otvoreného kurtu.

30-0

Fritz sa opäť dostal do výmeny, ale jeho krížny bekhend neskončil v kurte.

15-0

Sinner mal navrch v tejto výmene a vynútil si forhendovú chybu Fritza.

1:0

Po kvalitnom podaní Fritz mal šancu zakončiť výmenu smečom od základnej čiary, ale minul a Sinner tak vstupuje do zápasu brejkom!

40-30

0:0; 0:0; 40-30 - Taylor Fritz

40-30

Fritz sa dostal do tlaku a prešiel na sieť, kde sa mu napokon podarilo zakončiť víťazným forhendom.

40-15

Konečne sme videli dlhšiu výmenu, ktorá skončila nepresným krížnym bekhendom Fritza a Sinner má v úvodnom geme dva brejkbaly!

30-15

Tentokrát už Fritz forhendom zatlačil a Sinnerov defenzívny bekhend neprešiel cez sieť.

30-0

Ani v ďalšej výmene Fritz neuspel, keď forhend poslal dosť ďaleko za základnú čiaru.

15-0

Sinner si v úvodnej výmene postupne pripravil pozíciu na víťazný forhend po čiare.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Jannik Sinner a Taylor Fritz sa už rozohrávajú na kurte Arthura Ashea a na podaní finále odštartuje americký tenista.
Dnes večer sa rozhodne o tom, kto v ostro sledovanom finále mužskej dvojhry ovládne posledný grandslam sezóny 2024 US Open v New Yorku. Oslavovať dnes možno bude súčasná svetová jednotka taliansky tenista Jannik Sinner, ktorý sa nenechal rozhodiť nedávno prevalenou dopingovou kauzou a po triumfe na prípravnom turnaji Masters v Cincinnati môže získať už svoj druhý grandslamový titul v kariére. Z prvého sa tešil na začiatku sezóny v Melbourne, a tak sa môže stať len štvrtým tenistom v histórii po Wilanderovi, Federerovi a Djokovičovi, ktorý v jednej sezóne vyhrá Australian Open a US Open. Proti však bude domáci tenista Taylor Fritz, ktorý môže ukončiť dlhé 21-ročné americké čakanie na mužský triumf na US Open, keď naposledy sa vo Flushing Meadows pred domácimi fanúšikmi tešil Andy Roddick ešte v roku 2003. Uvidíme, ako sa však Fritz pobije s veľkým tlakom a očakávaniami domácich divákov vo svojom prvom grandslamovom finále v kariére.
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího tenisu! Letošní grandslamovou sezónu uzavře finálový zápas US Open singlu mužů mezi Italem Jannikem Sinnerem a domácím Taylorem Fritzem. Sinner je světovou jedničkou a bude favoritem duelu. Pro Američana půjde o největší utkání kariéry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.