Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Jannik Sinner (1) – Taylor Fritz (12)

3:0 6:3, 6:4, 7:5

08.09.2024, 20:16 • Arthur Ashe Stadium, Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové, New York (USA) • Finále • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.23 4.51

7:5

3:0; 7:5 - Jannik Sinner

7:5

Dlhšia prestrelka od základnej čiary skončila namiereným forhendom do siete od Taylora Fritza, takže svetová jednotka taliansky tenista Jannik Sinner zvíťazil vo finále US Open 2024 po setoch 6:3, 6:4 a 7:5 a získal svoj druhým grandslamový titul v kariére!

40-15

Následne však Fritz nedokončil útok a na sieti pokazil forhend, takže Sinner má dva mečbaly!

5:5

2:0; 5:5 - Jannik Sinner

5:5

Fritz vrátil skrátenie Sinnera, ale následne pokazil celkom jednoduchý forhendový volej, a tak sa taliansky tenista na poslednú chvíľu zachránil v treťom sete a vyrovnáva na 5:5!

40-30

Sinner zvládol dôležitú výmenu vďaka forhendu po čiare, ktorým si vynútil chybu Fritza a vybojoval si brejkbal!

3:4

Sinner zaznamenal tretiu dvojchybu v zápase v najhoršej chvíli a Fritz tak vedie 4:3 v treťom sete s výhodou brejku!

15-40

Fritz po tvrdom forhendovom útoku prešiel na sieť, kde zakončil na druhýkrát volejom a vybojoval si dva brejkbaly!

40-15

Nábehový forhend Fritza bol príliš dlhý, a tak Sinner má možno rozhodujúce dva brejkbaly!

0-40

Sinner bol opäť zatlačený do defenzívy a forhend namieril do siete, takže bude čeliť trom brejkbalom v úvode tretieho setu!

6:4

Sinner sa chopil šance a zahral skvelý bekhend po čiare, ktorý už Fritz nemal šancu vrátiť, a tak svetová jednotka vyhrala aj druhý set, tentokrát výsledkom 6:4 a už iba set delí talianskeho tenistu od druhého grandslamového triumfu v kariére!

40-15

V bekhendovej výmene uspel Sinner, keď si počkal na chybu Fritza a má dva setbaly!

6:3

Do tretice to už však Sinnerovi vyšlo, keď Fritz vyhodil krížny bekhend a svetová jednotka vyhrala prvý set finále US Open 6:3!

40-0

0:0; 5:3; 40-0 - Jannik Sinner

40-0

V tejto dlhej výmene si zahrala aj páska, ale ani tá nezastavila Sinnera, ktorý ju napokon rozhodol skvelým krížnym bekhendom a vybojoval si tri setbaly!

4:3

Sinner sa rozhodol po prvýkrát v zápase pre skrátenie, ktoré zafungovalo a Fritz ho už napriek snahe nevrátil, takže svetová jednotka má opäť výhodu brejku a vedie 4:3 v prvom sete!

40-15

Fritz vyrobil prvú dvojchybu v zápase naozaj v kritickej chvíli a daroval Sinnerovi dva brejkbaly!

40-40

Fritz sa ubránil v dlhej prestrelke od základnej čiary a napokon Sinnerov krížny forhend letel tesne mimo, takže je tu zhoda.

40-30

Nepresný krížny bekhend Fritza však znamená brejkbal pre Sinnera!

2:2

Sinner nezvládol riskantný drive volej, ktorý poslal do siete a Fritz vyrovnáva na 2:2 v prvom sete!

40-A

Fritz sa odhodlal zaútočiť krížnym forhendom a vynútil si bekhendovú chybu Sinnera, takže má tretí brejkbal!

15-40

Bekhendová výmena skončila dlhým úderom Sinnera, preto má Fritz úvodné dva brejkbaly v zápase!

1:0

Po kvalitnom podaní Fritz mal šancu zakončiť výmenu smečom od základnej čiary, ale minul a Sinner tak vstupuje do zápasu brejkom!