4:2

koniec (3:1)

13.09.2024, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • 3. kolo • Petr Sumbal cz

Tipsport: 1.34 5.73 8.75

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera. (22:31:23)
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:18.
Borussia vstoupila do utkání ve velkém stylu a už po 17 minutách vedla naprosto po zásluze 2:0. Nejprve se trefil po asistenci Adeyemiho Donyell Malen a poté se prosadil i sám Karim Adeyemi. Ve 39. minutě snížil z ojedinělé šance hostů Marvin Pieringer, ale už ve 41. minutě to bylo 3:1 pro Dortmund, když se podruhé v utkání trefil výborně hrající Karim Adeyemi.

Ve druhém poločase se dokázali hosté znovu vrátit do zápasu, když v 74. minutě z penalty snížil Maximilian Breunig, ale body si nakonec Heidenheim z Dortmundu neodvezl žádné, a to i proto, že ve 93. minutě skóroval rovněž z penalty střídající Emre Can.
Dortmund poráží na domácím hřišti Heidenheim 4:2 a dostává se do čela bundesligové tabulky, kde střídá právě svého dnešního soupeře, který poprvé v sezóně ztrácí body.

90+7

90+6

Sabitzer ještě mířil dopředu, ale nenašel přihrávkou nabíhajícího Gittense.

90+5

Kvůli zkoumání videa se asi bude ještě chvíli hrát, ale tady už je o vítězi jasno.

90+3

90+3. Emre CAN - 4:2

90+3

Dortmund právě vstřelil branku!
Tak a o vítězi zápasu je definitivně rozhodnuto. EMRE CAN proměnil penaltu střelou pozemi doprostřed branky.

90+3

Penaltu bude kopat Emre Can, který v dresu Dortmundu ještě nikdy penaltu nezahodil.

90+2

Je to skutečně penalta pro Borussii Dortmund!

90+1

90+1. Penalta pro Dortmund?

90+1

Hra je pozastavena, protože se řeší, jestli by neměli domácí kopat penaltu za ruku Traorého, kterou obránce Heidenheimu zahrál v šestnáctce v souboji se Sülem.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

88

Heidenheim stupňuje svůj tlak a Dortmund je přinucen k tomu, aby se v závěrečných minutách zápasu na domácím stadionu pouze bránil.

87

Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846:
ze hřiště odchází Lennard Maloney, přichází Mathias Honsak.

87

Lennard Maloney se dostal do zajímavé příležitosti, ale zevnitř šestnáctky minul branku.

86

Pokračujeme v rozdělování žlutých karet, další dostává Yan Couto.

4:2

Góly: 11. Malen (Adeyemi), 17. Adeyemi (Brandt), 41. Adeyemi (Ryerson), 90+3. Can (pen.) – 39. Pieringer (Traoré), 74. Breunig (pen.)

Karty:   82. Bynoe-Gittens (DOR), 86. Couto (DOR) – 83. Kaufmann (HEI)

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Anton, Süle, Bensebajní (72. Couto) – F. Nmecha, Groß – Adeyemi (79. Bynoe-Gittens), Brandt (C) (79. Can), Malen (59. Sabitzer) – Guirassy (72. Beier).
Náhradníci: Meyer – Duranville, Wätjen, Kabar.

Tréner: Sahin

1.FC Heidenheim 1846: K. Müller – Traoré, Mainka (C), Gimber, Föhrenbach – Schöppner, Maloney (87. Honsak) – Beck (46. Conteh), Wanner (68. Breunig), Scienza (68. Dorsch) – Pieringer (68. Kaufmann).
Náhradníci: Eicher – Busch, Kerber, Siersleben.

Tréner: Schmidt

Rozhodca: Schröder – Gittelmann, Neitzel-Petersen