Sonay Kartalová – Rebecca Šramková

2:0 6:3, 7:5

15.09.2024, 17:09 • Monastir (Tunisko) • Finále • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.55 2.52

Britská tenistka Sonay Kartalová vyhrala svoj najväčší titul v kariére, keď vo finále turnaja WTA v Monastire nedovolila Rebecce Šramkovej získať set. Šrámková vstúpila do zápasu brejkom, ale Kartalová veľmi rýchlo otočila na 3:1 v prvom sete. Následne sa Šramková dokázala vrátiť do prvého setu a vyrovnala na 3:3, ale od tej chvíle začala na dlho na kurte výrazne dominovať Kartalová, ktorá vyhrala hneď päť gemov za sebou. V druhom sete dokonca Kartalová získala aj druhý brejk a viedla 4:1, ale Šramková sa ešte zmobilizovala a zmazala manko dvoch brejkov. Následne Šramková ešte nedovolila Kartalovej dopodávať zápas na prvý pokus, ale na druhýkrát to už britskej tenistke vyšlo a na podaní využila hneď prvý mečbal. Šramková tak nezískala svoj prvý titul kategórie WTA v kariére, naopak tento úspech dosiahla Kartalová. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera! (19:15:12)

Koniec zápasu

7:5

Rebecca Šrámková vyhodila forhend po čiare, takže Sonay Kartalová ju vo finále turnaja WTA Monastire zdolala po setoch 6:3 a 7:5!

40-15

Kartalová trafila víťazný forhend k základnej čiare a má dva mečbaly!

30-15

Kartalová sa však približuje k mečbalom, keď Šramkovú prinútila k forhendovej chybe.

15-15

Ale Šramková naďalej bojuje a vynútila si bekhendovú chybu Kartalovej.

15-0

Šramková zakončila dlhú výmenu forhendom do siete.

6:5

Koniec prestávky, podávať bude Sonay Kartalová.

6:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:5

Šramkovej forhend po čiare bol výrazne nepresný, takže Kartalová bude mať druhý pokus uzavrieť zápas na podaní za stavu 6:5 v druhom sete!

40-30

Šramková však len vyhodila druhý úder z forhendu a Kartalová má brejkbal!

30-30

Šramková si útočným forhendom vynútila chybu Kartalovej.

30-15

Kartalová netrafila forhendový return do kurtu pri druhom podaní Šramkovej.

30-0

Šramková na sieti neuspela a pokazila forhendový volej.

15-0

Na podaní však Šramková začína vyhodeným forhendom.

5:5

Následne Šramková trafila aj víťazný krížny forhend, takže odvrátila koniec zápasu a vyrovnáva na 5:5 v druhom sete!

15-40

Šramková si trúfla na víťazný krížny bekhend, ktorý jej priniesol dva brejkbaly!