27.03.2024, 00:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • Nicol Burešová cz

Střely na bránu: 22 – 21 | Přesilová hra: 0/7 – 1/8 | Trestné minuty: 19 – 17

Jeremy Swayman (BOS) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,36 %, odchytal 59:50
Sergej Bobrovskij (FLA) – 17 zákroků, 4 OG, úspěšnost 80,95 %, odchytal 57:45

Česká a slovenská stopa
Jakub Lauko (BOS) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 8:57
Pavel Zacha (BOS) – 1+1, +3 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:56
David Pastrňák (BOS) – 1+1, +3 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 22:50

1. Pavel Zacha (BOS) 1+1
2. David Pastrňák (BOS) 1+1
3. Sam Reinhart (FLA) 1+0
Máme tu konec zápasu a dokonalý obrat Bostonu, který ještě čtyři minuty před koncem utkání prohrával 3:2. Díky střele Trenta Frederica dokázali hosté srovnat a následně přišla souhra českých hráčů Davida Pastrňáka a Pavla Zachy, kteří dokončili tento obrat zápasu. Jinak se dá říci, že to byl opravdu vyrovnaný a hlavně vyhrocený zápas, kde oba týmy nechali na ledě ze sebe úplně vše.

59:48

Velmi nepřehledná situace na brankovišti Jeremyho Swaymana, při které ale puk nekončí za brankovou čárou.

59:16

Oddechový čas pro tým Florida Panthers.

59:16

Icing Bostonu.

59:00

Byla oznámena poslední minuta třetí třetiny.

58:40

Po první střele Florida ztrácí puk, Boston ale nedokázal zakončit do prázdné.

58:00

Florida to jde zkusit se šesti hráči v poli.

57:39

57:39 Pavel ZACHA - 3:4

57:39

Boston právě vstřelil branku!
Česká dvojice otáčí skóre a poprvé v tomto zápase jde do vedení! Skvělá střela Davida Pastrňáka do brankoviště, kde byl připraveny PAVEL ZACHA, od kterého se puk odrazil přímo do brány. Asistence: Pastrňák, Wotherspoon

55:38

55:38 Trent FREDERIC - 3:3

55:38

Už po třetí Boston vyrovnává zápas! Skvělá akce Brada Marchanda, který prokličkoval mezi hráči a následně přihrál na mezikruží, kde byl připravený TRENT FREDERIC, jehož střela skončila v brankové síti. Asistence: Marchand, Swayman

54:40

Kevin Stenlund se dostal při vlastním oslabení do šance jeden na jednoho, podařilo se mu zakončit, ale jeho střelu brankář Bostonu velmi dobře přečetl.

54:17

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Evan Rodrigues – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

54:10

Boston měl delší kombinaci v útočném pásmu, při které přišla střela Brada Marchanda, která byla vyražena betonem domácího brankáře.

53:34

53:11

51:58

Sam Bennett se dostal do brejkové situace, jeho střela letěla naprosto mimo bránu.

51:34

Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Brad Marchand – 2 min., nedovolené bránění.

51:11

Kevin Stenlund – 2 min., sekání.

49:51

49:51 Carter VERHAEGHE - 3:2

49:51

Florida právě vstřelila branku!
Florida jde znovu do vedení! Po rychlém přejezdu přes střední pásmo Florida předvedla rychlou kombinaci v útočném pásmu na jejímž konci byl CARTER VERHAEGHE, který prudkou střelou zametl puk do pravého horního rohu. Asistence: Ekman-Larsson, Tkachuk

49:27

Charlimu Coylevi nesedla střela na bránu a Boston tak ztrácí puk v útočném pásmu.

48:17

Hosté jsou stále v útočném pásmu na puku a drží dlouhý tlak nad domácími, puk nakonec končí na střídačce a hra je přerušena.

47:09

David Pastrňák zabojoval v útočném pásmu a nepíská se icing, navíc tím Boston získal puk a Brad Marchand mohl střílet z mezikuríž, jeho střela byla zblokována.

45:30

Trent Frederic zavezl puk do útočného pásma, tam jej Boston ale ztrácí a hra se přesouvá zpět před hostujícího brankáře.

44:50

Boston získává puk a jde kupředu.

43:25

Florida je v útočném pásmu a kombinuje.

41:56

Aleksander Barkov ztrácí helmu po kolizi se svým spoluhráčem a hra je tak přerušena.

40:20

Sergej Bobrovskij jako první pálí na domácí bránu.

40:20

První akci třetí třetiny zahajují hosté.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Zatím pozorujeme velmi vyrovnaný souboj a oproti první třetině tak napětí na ledě, které velmi často končí potyčkami. Boston byl tuto třetinu jediný tým, který se prosadil, a to skvělou akci na jejímž konci byl David Pastrňák. Uvidíme zda třetí třetina rozhodne, kdo z tohoto duelu vzejde jako vítězný tým.
Třetí třetina začne přibližně v 2:02.

40:00

39:43

Evan Rodrigues se objevil úplně osamocený na mezikruží, odkud vypálil prudkou střelu, která skončila v lapačce Jeremy Swaymana.

39:00

Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:06

Boston ztrácí puk v útočném pásmu a dopředu jde Florida.

37:05

Florida je znovu v držení kotouče v útočném pásmu.

35:59

35:59 David PASTRŇÁK - 2:2

35:59

Boston znovu vyrovnává skóre utkání! DAVID PASTRŇÁK byl nejprve odstaven z bránou domácích, následně ale dostal přihrávku přímo před bránu, kde byl naprosto nepokrytý a skvěle dorazil mezi tři tyče. Asistence: McAvoy

35:06

Panthers se dostali do ofsajdové pozice.

33:43

Florida se dostává znovu do útočného pásma, kde ale puk získává David Pastrňák a vyhazuje do středního pásma.

32:38

Carter Verhaeghe se jako poslední dostal k puku v útočném pásmu a vystřelil z mezikruží.

30:43

Současné vyloučení:
Niko Mikkola – 2 min., hrubost + 2 min., krosček.

Brad Marchand – 2 min., hrubost + 2 min., krosček.

30:43

Hru přerušuje už několikátá bitka v tomto zápase, tentokrát mezi Niko Mikkolou a Bradem Marchandem.

30:38

30:13

Domácím se daří osvobozovat vyhazováním z obranného pásma.

29:42

Jelikož byla Florida na puku, musí Boston zavážet puk do útočného pásma, čímž ztrácí cenné vteřiny.

29:15

Hosté v plném počtu začíná přesilovka Bostonu.

28:38

Matthew Tkachuk – 2 min., vysoká hůl.

28:03

Florida drží velký nátlak nad Bostonem a kombinuje, chybí ale střelba, ke které se dostává až po více jak minutě Sam Reinhart. Jeho střela byla zblokována.

27:15

John Beecher – 2 min., sekání.

26:40

Parker Wotherspoon nahodil do předbrankového prostoru, jeho spoluhráč, který před bránou projížděl netrefil puk.

25:11

Sam Bennett – 5 min., bitka.

Hampus Lindholm – 5 min., bitka.

24:52

Florida drží velký tlak nad Bostonem a Carter Verhaeghe se dostává k velmi nebezpečné střele z mezikruží.

23:59

Puk získávají domácí a míří do útočného pásma. Po souboji u mantinelu se ke střele od modré dostává Niko Mikkola, jeho střela letí mimo bránu.

23:35

Boston se drží před domácí bránou a kombinuje.

21:34

Boston je v útočném pásmu, nedaří se mu ale začít jakoukoliv akci a nakonec získává puk Florida.

20:33

20:01

Máme za sebou první třetinu. Hned při první akci se dokázal prosadit Evan Rodrigues svojí skvělou střelou z nulového úhlu, dlouho jsme viděli další šance na obou stranách, což přerušil až Charlie McAvoy střelou z pravého úhlu. Do konce třetiny se objevil puk ještě jednou v síti a to na straně Bostonu po odrazu od brusle Sama Reinharta.
Druhá třetina začne přibližně v 1:04.

20:00

19:00

Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:56

18:56 Sam REINHART - 2:1

18:56

A máme tu rychlou odpověď! Hampus Lindholm vystřelil směrem do brankoviště, kde se skvěle postavil SAM REINHART, kterému se puk odrazil od brusle přímo do brány. Asistence: Luostarinen, Kulikov

17:43

17:43 Charlie MCAVOY - 1:1

17:43

Boston vyrovnává skóre utkání! Po dlouhé kombinaci se ke střele z pravého kruhu dostal CHARLIE MCAVOY, který prudkou střelou vymetl brankovou síť. Asistence: Grzelcyk, Zacha

16:35

Boston tvoří tlak nad Floridou a Andrew Peeke střílí od modré čáry, tuto střelu domácí brankář velmi dobře viděl.

15:31

Boston musí znovu zavážet puk do útočného pásma.

14:37

Florida skvěle hraje oslabení a sama se dostává do útočného pásma, nakonec ale přichází zpětná přihrávka do obranného pásma a držení puku co nejdéle na holi.

13:59

Anton Lundell – 2 min., podrážení.

13:16

Boston nahodil od modré čáry do brankoviště, kde se pohybovali další dva hráči hostujících, kteří se snažili dorazit puk za brankovou čáru.

12:40

Sam Bennett vystřelil z levého kruhu, ale bránu minul.

11:36

Justin Brazeau si nahodil puk do útočného pásma, kde ho sám následně vybojoval a dostal se do zakončení bekhendem k levé tyči. Puk nakonec letěl mimo bránu.

10:34

Pavel Zacha dojel až před domácího brankáře a snažil se zakončit do pravého horního rohu, Sergej Bobrovskij je zatím bezchybný.

09:34

Přihrávka na modré čáře na Charlieho Coyla skončila na holi bránícího hráče domácích, kteří tak otáčí hru.

08:45

Jesper Boqvist se snažil prokličkovat mezi hráči do útočného pásma, bránící hráči Floridy skvěle zapracovali na modré čáře.

08:15

07:19

Florida znovu úřaduje v útočném pásmu a ohrožuje bostonskou klec.

05:20

Chyba hostujícího brankáře za bránou, kde doslova přenechal puk útočícímu Antona Lundelloci, kterému se ale nepodařilo obkroužit bránu a zakončit do prázdné.

04:27

Boston nahazuje do útočného pásma, přenechává puk domácím, kteří mohou vyrazit kupředu.

03:52

Florida se drží v útočném pásmu, ale nepřichází na žádnou kombinaci.

03:10

02:31

Bostonu se zatím daří hrát oslabení a nepouští Floridu k žádné větší akci.

01:10

Sam Bennett – 2 min., hrubost.

Parker Wotherspoon – 2+2, hrubost.

00:27

00:27 Evan RODRIGUES - 1:0

00:27

A máme tu první velmi rychlý gól! EVAN RODRIGUES se dostal k dorážce přímo před bránou, nakonec vystřelil z velkého úhlu a puk propadnul mezi levou tyčí a brankářovou bruslí. Asistence: Barkov, Tarasenko

00:15

První akci zápasu rozjíždí Florida.

00:01

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekman-Larsson, Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Balinskis – Tarasenko, Barkov, Rodrigues – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Lorentz, Stenlund, Cousins.
Trenér: Paul Maurice

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Peeke, P. Wotherspoon – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – Frederic, Geekie, Lauko – Brazeau, J. Boqvist, Beecher.
Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Thomas John Luxmore, Kendrick Nicholson – Kyle Flemington, Travis Gawryletz.
Preview zápasu

Florida Panthers: Tým umístěný na čtvrtém místě tabulky Východní konference s devadesáti sedmi body. Z posledních pěti zápasů vyhrála Florida pouze jeden. Prohry zaznamenala proti týmům New York Rangers (4:3 po nájezdech), Nashville Predators (0:3) a Tampa Bay Lightning (3:5). Naopak týmy, které Florida porazila, byly Philadelphia Flyers (1:4), Dallas Stars (3:4) a Calgary Flames (5:1). Na soupisce Floridy není žádné české či slovenské zastoupení, avšak můžeme se těšit na nejproduktivnějšího hráče Sama Reinharta s bilancí 50+33.

Boston Bruins: Boston se s naprosto stejným počtem bodů nachází na čtvrtém místě také ve Východní konferenci. Z posledních pěti zápasů vyhráli Bruins tři, a to proti Ottawa Senators (6:2), Philadelphia Flyers (6:5) a Montreal Canadiens (1:2 po prodloužení). Týmy, které porazil Boston, byly Philadelphia Flyers (3:2), New York Rangers (2:5) a St. Louis Blues (1:5). V Bostonu nalezneme hned tři Čechy, a to útočníky Jakuba Lauka (2+6), Pavla Zachu (17+30) a nejproduktivnějšího hráče Bostonu a celkově čtvrtého nejproduktivnějšího hráče NHL, Davida Pastrňáka (44+55).

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly již dvakrát; v prvním případě vyhrál Boston 3:2 po prodloužení, druhý zápas také ovládli Bruins výsledkem 1:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

3:4

Góly a asistencie: 1. Rodrigues (Barkov, Tarasenko), 19. Reinhart (Luostarinen, Kulikov), 50. Verhaeghe (Ekman-Larsson, M. Tkachuk) – 18. McAvoy (Grzelcyk, Zacha), 36. Pastrňák (McAvoy), 56. Frederic (Marchand, Swayman), 58. Zacha (Pastrňák, P. Wotherspoon)

Tréner: Paul Maurice

Tréner: Jim Montgomery

Rozhodca: Thomas John Luxmore, Kendrick Nicholson – Kyle Flemington, Travis Gawryletz

00:27 FLA 1:0 Rodrigues (Barkov, Tarasenko)
01:10 BOS 2+2 P. Wotherspoon, hrubosť