koniec (0:0, 3:0, 0:0) Stav série: 3:2

24.04.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Finále • Michal Jelínek cz

Tipsport: 1.85 4.17 3.77

Ode mě je to vše, přeji hezký večer. (20:24:19)
Páté finále Tipsport extraligy patřilo Pardubicím. Po třech brankách z druhé třetiny se sice v té třetí už neprosadily, ale Roman Will udržel čisté konto. Dynamo tedy vede 3:2 na zápasy a v pátek může v Třinci slavit zisk Masarykova poháru.

Střely na bránu ve třetí třetině: 7:6
Střely na bránu celkem: 22:25

Nejlepší hráči zápasu:
Roman Will (HC Dynamo Pardubice)
Marian Adámek (HC Oceláři Třinec)

59:56

Rozhodčí ještě jednou vylučují, ale už jde spíše jen o formalitu. Dvouminutový trest dostal třinecký Daniel Kurovský, a to za hrubost.

59:16

Enteria arenu obíhá mexická vlna, o dnešním výsledku je už pravděpodobně rozhodnuto.

58:46

Třinec je v útočném pásmu, ale trápí se se zakončením.

58:08

Vondráček z protiútoku vystřelil, z osy hřiště však Mazance nepřekonal.

57:21

Růžička nedokázal přesně přihrát a zaútočit mohou domácí.

56:27

Pečlivá defenziva Pardubic a dobře chytající Will dělají Ocelářům pořád problémy.

55:40

Adámek mířil příliš vysoko, Slezané nadále kombinují v útočné třetině.

54:58

Dynamo se znovu v klidu ubránilo, Oceláři musí začínat ze svého území.

54:06

Pardubice zaměstnávají třineckou obranu, hosté by přitom potřebovali hrát na opačném konci kluziště.

53:22

Košťálkovo tvrdé zakončení od modré čáry Mazanec chytil.

52:59

Východočeši ovšem zatím svého soka k žádnému tlaku nepouští.

52:06

Po živém videopozdravu ze zaplněného Pernštýnského náměstí se hosté snaží rychle se usadit v útočném pásmu.

52:04

Po dalším přerušení hry proběhne komerční přestávka. Slezanům už nezbývá moc času na zvrat.

51:59

Domácí se s pukem krátce ocitli ve středním pásmu a způsobili ofsajd.
Dnešní utkání sleduje 10194 diváků. Je vyprodáno!

3:0

Góly a asistencie: 30. Radil (Zohorna, D. Musil), 31. Sedlák (Hyka, Čerešňák), 35. Kaut (Košťálek, Sedlák)

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
Tréner: Marek Zadina

HC Oceláři Třinec: Kacetl (35. Mazanec) – Smith, Mar. Adámek, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Polášek – Dravecký (A), Čacho, Hrehorčák – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – M. Roman, Vrána (C), Helewka – Kurovský.
Tréner: Zdeněk Moták

Rozhodca: Jeřábek, Šír – Ondráček, Špůr

Diváci: 10194

13:11 PCE 2 Vondráček, zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku
18:33 TRI 2 Voženílek, nedovolené bránenie