Rebecca Šramková – Amanda Anisimovová

0:2 6:7 (6), 4:6

26.05.2024, 17:37 • kurt č. 14, Paríž (FRA) • 1. kolo • Filip Kosnáč

4:6

Po dobrom podaní Amanda Anisimovová zakončila zápas na sieti jednoduchým víťazným forhendom a postupuje do druhého kola ženskej dvojhry na French Open, keď slovenskú úspešnú kvalifikantku Rebeccu Šrámkovú porazila po setoch 7:6(8) a 6:4!

4:5

Tak to je veľká škoda pre Šrámkovú, ktorá trafila forhend do siete a Anisimovová si ihneď berie stratené podanie späť tiež čistou hrou, preto bude podávať na víťazstvo v zápase za stavu 5:4 v druhom sete!

4:4

Tak mizernú hru na podaní Anisimovová zakončila nevydareným dropshotom a Šrámková čistou hrou berie súperke podanie, takže je vyrovnané 4:4 v druhom sete!

3:4

Anisimovová však pokazila krížny forhend a Šrámková má stále nádej, keďže znižuje na 3:4 v druhom sete.

2:4

Lenže Anisimovová predviedla ďalší zdrvujúci útok z forhendovej strany a vedie 4:2 v druhom sete.

2:3

Na záver priamy bod pre Šrámkovú, ktorá znižuje na 2:3 v druhom sete.

1:3

Naopak Anisimovová sama zakončila hru na podaní nechytateľným dropshotom a vedie 3:1 v druhom sete.

1:2

Ale ďalší riskantný bekhend Šrámkovej už nepadol do kurtu, a tak Anisimovová vedie 2:1 v druhom sete s brejkom a je na najlepšej ceste za postupom do druhého kola na French Open!

1:1

Aj z toho čistá hra je a Anisimovová veľmi rýchlo vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

1:0

Nakoniec Anisimovová pomohla dlhým bekhendom a Šrámková vstupuje do druhého setu podržaným podaním.

6:7

Šrámková vyskúšala dropshot, ale Anisimovová perfektne prečítala hru a prišla si na sieť po krížny víťazný forhend, ktorým využila svoj hneď prvý setbal a v dramatickom tajbrejku prvého setu plného zvratov víťazí 8:6!

6:6

Šrámková si pomohla priamym bodom a dotiahla po zlepšenom výkone prvý set do tajbrejku.

5:6

Priamy bod pre Anisimovovú, ktorá po čistej hre vedie 6:5 v koncovke prvého setu a už má istotu tajbrejku.

5:5

Šrámkovej sa podarilo hru zakončiť priamym bodom a vyrovnáva na 5:5 v prvom sete.

4:5

Teraz to však Anisimovovú až tak mrzieť nemusí, pretože si následne pomohla priamym bodom a dostáva sa do vedenia 5:4 v prvom sete.

4:4

Útočná hra Šrámkovej slávila úspech, keď si vynútila chybu Anisimovovej a po čistej hre sa dotiahla na 4:4 v prvom sete.

3:4

Tentokrát to už Šrámkovej vyšlo, keď jej Anisimovová pomohla forhendom do siete a slovenská tenistka sa vracia do boja o prvý set, pretože znižuje na 3:4!

2:4

Napriek tomu Šrámková doviedla hru do víťazného konca, keď Anisimovovej bekhend letel za základnú čiaru a znižuje na 2:4 v prvom sete.

1:4

Na záver Anisimovová trafila eso von z kurtu, a tak vedie 4:1 v prvom sete.

1:3

Napokon priamy bod pre Šrámkovú, ktorá znižuje na 1:3 v prvom sete.

0:3

Aj nasledujúcu výmenu Anisimovová doviedla do víťazného konca a vedie už 3:0 v prvom sete.

0:2

Katastrofálna hra na podaní z pohľadu Šrámkovej, ktorá po vyhodenom bekhende stratila podanie čistou hrou a Anisimovová vedie 2:0 v prvom sete!

0:1

Americká tenistka ju využila víťazným bekhendom po čiare a zvládla veľmi ťažkú úvodnú hru, v ktorej odvrátila hneď tri brejkbaly a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete.