Tenis

WTA Berlín (tráva)

Linda Nosková – Angelique Kerberová

2:1 7:6 (4), 2:6, 6:4

18.06.2024, 13:40 • Steffi-Graf-Stadion, Berlín (GER) • 1. kolo • Karel Jedlička cz

Tipsport: 2.25 1.65

6:4

Linda Nosková proměňuje hned první mečbol a souboj generací vyhrává!

5:4

Bylo to jen chvilkové zdržení, vzápětí trojnásobná grandslamová šampionka srovnává poměr es a po změně stran se pokusí udělat totéž i se skóre třetího setu.

5:3

Třetí gembol si však již ve výměně od základních čar rodačka z Bystřičky uhrála a je krok od vítězství.

4:3

Přímým bodem si Kerberová drží naději na obrat, můžeme jen Lindě přidat další kapitolu do kroniky ztracených dobře rozehraných gemů.

4:2

Linda Nosková proměňuje druhý gembol přímo z podání.

3:2

A další return končí v autu, toto byla rychlá a jasná záležitost.

3:1

Přímým bodem 28. hráčka světa potvrzuje brejk.

2:1

Kerberová pomohla sérií chyb včetně závěrečného vyhozeného míčku do deblového koridoru české tenistce k důležitému brejku!

1:1

Linda Nosková proměňuje hned první gembol a konečně boduje po pěti ztracených gemech v řadě.

0:1

Nosková returnuje do pásky a dál s železnou pravidelností zahazuje brejkbolové šance. I tento dlouhý gem jde na konto zkušenější Kerberové.

2:6

Ani tento gem nebyl výjimkou, jakmile se jde přes několik shod a těžkých bodů, Nosková nezvládá koncovky. Druhý set zakončila dvojchybou při třetím setbolu.

2:5

1:0; 2:5 - Angelique Kerberová

2:5

Výměny jsou vzácným jevem, další fiftýn z podání potvrzuje brejk a Nosková je ve stejné situaci jako její soupeřka v prvním setu – půjde podávat za stavu 2:5 na udržení v sadě.

2:4

1:0; 2:4 - Angelique Kerberová

2:4

Linda Nosková dnes prohrála všechny dlouhé gemy, podání ztrácí přetaženým forhendem. Zatím je v tomto směru jasně lepší mnohem zkušenější Němka.

2:3

Třetí nechytatelný servis šestatřicetileté německé tenistky jí zajistil opět vedení v setu.

2:2

1:0; 2:2 - Linda Nosková

2:2

A forhend Kerberové těsně do deblového koridoru vzápětí potvrzuje čistou hru.

1:2

1:0; 1:2 - Angelique Kerberová

1:2

Linda Nosková bohužel nedokáže proměňovat šance, bývalá světová jednička dokázala z podřepu zahrát proti jejímu returnu úžasný úder přesně do růžku a přes dva brejkboly si jako zatím v každém delším gemu podržet podání.

1:1

Tvrdé podání ven z kurtu Kerberová jen tečovala.

0:1

Přímý bod jistí hladkou čistou hru pro Kerberovou.

7:6

1:0; 7:6 - Linda Nosková

7:6

Linda Nosková přes zakolísání za stavu 5:2 dokázala v tie-breaku urvat úvodní sadu ve svůj prospěch, zakončila ji vítězným bekhendem ven z kurtu, který se obtiskl přesně na podélnou čáru.

6:6

0:0; 6:6 - Angelique Kerberová

6:6

Nosková v předklonu trefila return přesně, ovšem Kerberová zakončila vzápětí čistou hru obouručným bekhendem do volného prostoru.

6:5

Přímý bod z podání podpořil Noskovou, která opět dostává soupeřku pod tlak udržení v setu.

5:5

Po přímém bodu z podání Kerberová definitivně dotáhla manko tří gemů.

5:4

0:0; 5:4 - Angelique Kerberová

5:4

Linda Nosková podruhé za sebou minula kurt hned po podání, které tak poprvé ztrácí a nedokázala úvodní sadu doservírovat.

5:3

Kerberová zvládla poprvé gem bez brejkbolů, další přímý bod ji udržel v setu, ovšem teď jde podávat na ukončení sady Češka.

5:2

0:0; 5:2 - Linda Nosková

5:2

Nosková doběhla kraťas a Kerberová následně nedokázala dostat prohoz do dvorce. Češka si zatím drží servis bez sebemenších potíží a zapisuje čistou hru.

4:2

Angelique Kerberová uzavírá nejdelší gem po dalším ubráněném brejkbolu svým druhým esem.

4:1

Esem ven z kurtu Linda Nosková potvrzuje brejk.

3:1

0:0; 3:1 - Linda Nosková

3:1

Druhý vítězný return v řadě! Skvěle hrající Nosková proráží podání Kerberové čistou hrou.

2:1

Proti druhému podání Kerberová na příjmu zariskovala, ale křížný bekhend nedokázala umístit do hřiště pro dvouhru.

1:1

Přímý bod na závěr. Kerberová odvrátila dva brejkboly a podržela si na úvod zápasu také své podání.