Ďalšie

Olympijské hry - Ragby (ženy)

Skupinové zápasy

koniec udalosti

28.07.2024, 15:30 • Stade de France, Paříž • Štěpán Navrátil (@stepan_navratil) cz

Z nedělních skupinových utkání ženského turnaje sedmičkového ragby to je pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou! (22:21:01)

4. Japonsko 2b 0-0-2 7:85
Skupina A – Nový Zéland vs. Kanada 33:7 (19:7)

Novozélanďanky si znovu počínaly sebejistě a skolily Kanadu vysokým rozdílem.

Oba celky si ze začátku připsaly sedm bodů, ale pak Nový Zéland přidal další dvě pětky, o které se postaraly Risi Pouri-Laneová a Jorja Millerová. V součtu s konverzí Tyly Kingové z toho bylo novozélandské vedení 19:7.

Druhá polovina duelu ale vyšla mnohem lépe Novému Zélandu. Zatímco se Kanada nedokázala prosadit, její soupeřky položily hned dvakrát v obou případech potvrdily pětku i konverzí.
Skupina A – Fidži vs. Čína 12:40 (7:19)

Čína si ve zběsilém duelu s Fidži poradila a nakonec zvítězila vyšším rozdílem.

Na pětku Wanyu Wangové zareagovala Alowesi Nakociová a po konverzi Any Marie Naimasiové už Fidži vedlo. Čína ale velmi rychle zareagovala a po pětkách Feifei Yangové a Meiling Yanové a konverzích Yaoyao Guové měly znovu navrch hráčky z Asie.

Druhý poločas ale jasně patřil Číňankám, které se prosadily hned třemi pětkami, ke kterým přidaly i úspěšné konverze, zatímco za Fidži položila jen Ilisapeci Delaiwauová. Čína po úvodní porážce zapisuje výhru a posouvá se blíže ke středu tabulky skupiny A.
Skupina C – Francie vs. Japonsko 49:0 (28:0)

Francouzky na Stade de France pokračují v dominanci a znovu nedaly soupeřkám škrtnout.

Už v prvním poločase to bylo ze strany domácích Francouzek ragbyové vystoupení. Zapsaly hned čtyři pokládky, a navíc byly vždy úspěšné i v následné konverzi.

Stejný scénář se opakoval i ve druhé půli. Jedinou výjimkou bylo, že Francouzky skórovaly z pětky jen třikrát, ale stoprocentní bilanci na konverzích si udržely. Japonsko tak ve výsledku přejely 49:0.
Skupina C – USA vs. Brazílie 24:5 (12:5)

Po Japonsku poráží Američanky také Brazílii.

Na pětku Alev Kelterové z první minuty za chvíli odpověděla Thalia Costaová. Američanky ale zvládly samotný závěr úvodní půle lépe a díky pětce Sammy Sullivanové a konverzi Alev Kelterové si vybudovaly náskok.

Ilona Maherová upravovala vedení USA na 17:5 a definitivní pojistku na vítězství přidala v úplném konci Alex Sedricková, po níž se kopem trefila i Alev Kelterová.
Skupina B – Austrálie vs. Velká Británie 36:5 (19:5)

Australanky zapisují i ve druhém skupinovém utkání vysokou výhru.

Heather Cowellová rozehrála utkání pro Britky dobře a hned po minutě hry položila pětku. Maddison Leviová ale vyrovnala a po proměněné konverzi Tiy Hindsové už Austrálie vedla. Navíc Maddison Leviová položila podruhé a ještě v prvním poločasu, ale už v 10. minutě přidala třetí pětku Bienne Teritaová.

Stejná hráčka položila i po půlminutě druhé půle a konverzi proměnila Teagan leviová, která se sama prosadila i těsně před koncem utkání. Nezastavitelná Maddison Leviová navíc přidala i další pětku, a tak ve výsledku Austrálie zvítězila jasně 36:5.
Skupina B – Irsko vs. Jihoafrická republika 38:0 (7:0)

Irky dominovaly a po nepovedeném utkání s Velkou Británií přejely Jihoafrickou republiku.

Beibhinn Parsonsová položila až po více než pěti minutách hry a po konverzi Lucy Mulhall Rockové odcházelo Irsko do kabin se sedmibodovým náskokem.

Druhý poločas se ale nesl v naprosto odlišném duchu. Irky naprosto jasně přehrávaly své soupeřky a v sedmi minutách hry se radovaly hned z pěti pokládek. K tomu se jim povedlo přidat tři úspěšné konverze, a tak ve výsledku zapisují jasné vítězství 38:0.
Skupina A – Nový Zéland vs. Čína 43:5 (22:0)

Novozélanďanky zcela jednoznačně přejely Čínu a ujaly se vedení ve skupině A.

Michaela Blydeová za Nový Zéland v prvním poločase naprosto řádila a sama zapsala hned tři pětky. Jednou položila také Stacy Waakaová a s jednou konverzí Risi Pouri-Laneové z toho bylo jasné vedení 22:0.

Blydeová hned zkraje druhého poločasu přidala další pětku, kterou Pouri-Laneová podpořila konverzí. Jediná světlá chvilka Číny přišla chvíli poté, kdy položila Xiaoquian Liu, jenže to bylo od asijské reprezentace vše. Stacey Waakaová opět položila a o konverzi se tentokrát přesně postarala Tyla Kingová. Jako poslední zapsala pětku Sarah Hiriniová a po dalším kopu Kingové byl stav utkání završen na jednoznačných 43:5.
Skupina A – Fidži vs. Kanada 14:17 (0:12)

Fidžanky nedokázaly dokonat obrat a s Kanadou těsně padly.

Po pěti minutách hry vedla Kanada už 12:0, a to díky pětkám Florence Symondsové s Charity Williamsovou a jedné přesné konverzi Chloe Danielsové.

Soupeřky se však nadechovaly k obratu. Hned po minutě druhé půle položila Maria Rokotuisigaová a konverzí ještě snížila Ana Maria Naimasiová. Nakonec rozhodující akcí byla pětka Kanaďanky Keyary Wardleyové, Fidžanky se totiž ještě dokázaly prosadit zásluhou pětky Laisany Likucevové a konverze Reapi Ulunisauové, na otočku jim to ale nestačilo.
Skupina C – Francie vs. Brazílie 26:0 (14:0)

Domácí ragbistky nedaly Brazilkám šanci.

Joanna Grisezová s Chloe Pelleovou poslaly Francouzky svými pětkami do vedení. Navíc v konverzích byla Caroline Drouinová stoprocentní, a tak domácí reprezentace vedla už 14:0.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, po pětce Seraphine Okembaové proměnila konverzi Caroline Drouinová, a i když nebyla po položení Ian Jasonové úspěšná, nemuselo ji to příliš mrzet. Francouzky přejely Brazílii 26:0.
Skupina C – USA vs. Japonsko 36:7 (22:7)

Američanky s přehledem přehrály Japonsko a rozehrály turnaj vítězně.

Japonky šly po pětce Sakury Mizutaniové a konverzi Hanako Utsumiové do vedení 7:0, jenže ve zbytku utkání se už neprosadily. Sarah Levyová, Sammy Sullivanová a dvakrát Kristi Kirsheová položily pětku Spojených států a s konverzí Kayly Canettové z toho bylo rázem vedení USA 22:7.

Ilona Maherová položila další pětku hned na začátku druhé půle, k ní se navíc přidala také Alex Sedricková. Kayla Canettová se tentokrát z konverzí ani jednou nemýlila, a tak Spojené státy zapisují jasné vítězství 36:7.
Skupina B – Austrálie vs. Jihoafrická republika 34:5 (24:0)

Australanky dominantním výkonem získaly první tři body.

Už prakticky v prvním poločase Austrálie rozhodla o tom, že utkání vyhraje. Maddison Leviová se blýskla třemi pětkami, navíc se k ní jednou pětkou přidala také Faith Nathanová. Tia Hindsová zvládla dvě ze čtyř konverzí a bylo z toho rázem drtivé vedení 24:0.

Teagan a Maddison Leviovy zaznamenaly další dvě pětky Austrálie a na druhé straně sice položila Nadine Roosová, jen tím ale kosmeticky upravila skóre na 5:34 z pohledu Jihoafrické republiky.
Skupina B – Irsko vs. Velká Británie 12:21 (12:7)

Britky otočily vývoj duelu ve druhém poločasu a zapisují první výhru.

Irky šly zásluhou pětky Amee Leigh Murphy Croweové do vedení, jenže jejich soupeřky otočily díky sedmi bodům Isly Norman-Bellové. Murphy Croweová se však ještě před koncem poločasu připomněla znovu a po konverzi Lucy Mulhall Rockové odcházelo Irsko do kabin s pětibodovým náskokem.

Druhá půle ale jednoznačně patřila Britkám, které zásluhou pětek Jasmine Joyceové a Emmy Urenové skóre otočily. Navíc obě konverze Norman-Bellová zvládla, a tak Velká Británie zapisuje proti svým rivalkám z Irska první vítězství.

21:30 – skupina A – Nový Zéland vs. Kanada
Krásnou neděli všem fanouškům ragby! Sedmičkový turnaj žen startuje a má na programu hned dvanáct skupinových utkání. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:30.