10. Brazílie
11. Jihoafrická republika
12. Fidži (20:10:35)

Nový Zéland – Kanada 19:12
Kanada o míč přišla, Nový Zéland zakopává míč do autu a může slavit obhajobu zlata. Mladý kanadský tým byl blízko senzaci, ale i stříbrná medaile a skalp Austrálie v semifinále je pro něj obrovským úspěchem. Navazují tak na bronz z Ria.
Ale kapitánce Hiriniové se podařilo vykličkovat ze své poloviny, na sprint přes celé hřiště neměla nohy, tak nahrála spoluhráčce a po krátké kombinaci Waakaová zvýšila vedení.
Nový Zéland – Kanada 14:12
Zbývají tři minuty, míč má Nový Zéland, ale je pod tlakem u svého brankoviště.
A velmi rychle se mu to daří. Blydová rychlým naznačením a kličkou překonala obranu, položení přímo pod Háčko znamená lehkou konverzi.
Nový Zéland – Kanada 7:12
Druhý poločas začal, Nový Zéland musí otáčet.
A ještě před koncem prvního poločasu je tu obrat! Corriganová zachytila soupeřovu přihrávku a rovnou s míčem doběhla do brankoviště.
Nový Zéland – Kanada 7:7
Minutu před koncem prvního poločasu je srovnáno. Ippsová v pádu nahrála volné Danielsová, která už si dala jen třicetimetrový výklus pod Háčko. Sama poté pětku prokopla.
Nový Zéland – Kanada 7:0
Woodmanová-Wickliffeová dostává žlutou kartu a jde na dvě minuty na trestnou.
Kanaďance Loganové vypadl míč z ruky dopředu, takže se píská předhoz.
Kanďanky mají míč, ale těsně u svého brankoviště.
A také se jim hned první útok podařil. Poté Pouriová-Lanová ještě zkušeně pozdržela čas, než ji Kanaďanky doběhly.
Nový Zéland – Kanada 0:0
Zélanďanky vletěly do zápasu po hlavě, hned v první minutě aktivně útočí.

Zápas Nový Zéland – Kanada právě začal.

USA – Austrálie 14:12
Tak toto je neuvěřitelný závěr, Američanky prolomily obranu soupeřek, jedna z nejrychlejších hráček Sedricková zvládla sprint s míčem přes celé hřiště přímo pod Háčko, konverze už byla jen formalita. USA slaví historický bronz, favorizovaným Australankám utekla medaile v poslední vteřině a budou smutnit.
USA – Austrálie 7:12
Ale ten se USA vůbec nepovedl, míč získala Australanka, udělala pár rychlých kroků, předala ho Leviové, která skórovala. Do konce zbývá 30 vteřin.
USA – Austrálie 7:7
Australanky nedokázaly míč rychle uvolnit po skládce, takže o něj přichází, respektive soupeřky budou mít mlýn.
Zápas o bronz je velmi vyrovnaný – jde o hodně. Nyní jsou u míče Australanky.
Vysoká skládka v podání Australanek, toho si rozhodčí samozřejmě všimnul.
Pakiová už byla na hranici brankoviště, ale míč si nedokázala zpracovat, ten jí odskočil až příliš dopředu, a tak neskórovala.
Na začátku druhého poločasu jsou u míče Australanky.
První poločas končí za vyrovnaného stavu.
Po americkém mlýnu méně jak 10 metrů od zóny se Kelterové podařilo skórovat a poté pětku i prokopnout.
USA – Austrálie 0:7
Opakovaný záběr ukázal, že pětka položena nebyla, mezitím trest Leviové vypršel.
Canettová položila pětku, ale vše zkoumá video.
Američanky nakoply míč dopředu, při zpracování se Australanka dopustila předhozu, takže bude následovat mlýn zhruba 10 metrů od australské zóny.
Australanka Leviová dostává žlutou kartu a dvouminutový trest za úder hlavou, kterého se omylem dopustila při skládání soupeřky.
Američanky už také útočí a snaží se srovnat.
Hvězdná Leviová ukazuje, proč patří mezi nejlepší na světě, stačil jeden špatný krok obrany a už se jí Američanky je dívaly na záda.

Zápas USA – Austrálie právě začal.
Nyní nás už čeká zápas o bronz mezi Austrálií a Spojenými státy americkými. Finále mezi Kanadou a Novým Zélandem začne v 19:45.

Čína – Francie 7:21
Čas vypršel, Francie bere páté místo na svých domácích olympijských hrách a jsou za to odměneni hlasitým potleskem.
Dvě minuty před koncem se Francii podařilo překombinovat soupeřovu obranu a Pelleová skóruje. Šance na srovnání je nyní už malá.
Čína – Francie 7:14
Liou Siao-čchien se povedl průnik mezi obránkyněmi a snižuje na rozdíl jedné prokopnuté pětky.
Čína – Francie 0:14
Číňanky chtěly chytře pokopnout míč, ale ten se odkutálel do autu.
Jejich odkop byl částečně sražen k zemi a po chvíli Francie skóruje.
Čína – Francie 0:7
Číňanky mají míč na hranici svého území.
Do poločasu se skóre nezměnilo.
Francouzky i v oslabení útočí.
Žlutá karta pro Francouzku Grisezovou, ta půjde na dvě minuty na trestnou.
Yengová a celý její tým ukázal svou trpělivost, počkaly si na chybu, která se objevila a Francouzky vedou.
Čína – Francie 0:0
Francouzky útočí, ale Číňanky je nechtějí pustit na svou polovinu.
Domácí Francouzky žene celý stadion, i když jde "jen" o páté místo.

Zápas Čína – Francie právě začal.

Velká Británie – Irsko 28:12
Irsko dokázalo v poslední minutě zkorigovat skóre. Na výsledku to nic nezměnilo.
Velká Británie – Irsko 28:5
Žlutá karta pro Kildunneovou z Británie.
Ve druhé polovině se hra uklidnila a další navyšování skóre nevidíme.
Žlutá karta pro Jonesovou za nebezpečnou hru ve výskoku.
Cowellová navyšuje na začátku druhého poločasu vedení po další kombinační akci.
Velká Británie – Irsko 21:5
A v nastavení první půle se Britkám podařilo skórovat ještě jednou, irská obrana nestíhá.
Velká Británie – Irsko 14:5
Sprint s míčem přes celé hřiště si dala Shekellsová, která tak před koncem prvního poločasu odpovídá na snížení Irek.
Velká Británie – Irsko 7:5
Irky snižují díky Megan Burnsové, ovšem bez dvou bodů navíc.
Velká Británie – Irsko 7:0
Skóre otvírá Jonesová, která šikovným naznačením prošla mezi dvěma hráčkami a skórovala. Poté si sama pětku prokopla.
Velká Británie – Irsko 0:0
Jedna z Britek se srazila s Irkou a obě zůstaly ležet na zemi. Irka Floodová dostává žlutou kartu a jde na dvě minuty na trestnou lavici.

Zápas Velká Británie – Irsko právě začal.
Zápas Velká Británie – Irsko začne v 18:00.

Japonsko – Brazílie 38:7
V nastavení Brazilky přidaly alespoň čestnou pětku.
Japonsko – Brazílie 38:0
Japonky definitivně strvzují jednoznačný výsledek, tentokrát však Nišiová neprokopla.
Japonsko – Brazílie 33:0
Obrana Brazilek je bezmocná proti útokům Japonek, Matsudová se prodrala středem a opět skórovala.
Japonsko – Brazílie 26:0
Toto začíná zavánět debaklem pro Brazilky, o devátém místu je už rozhodnuto.
Japonsko – Brazílie 19:0
Na začátku druhého poločasu si Japonky udržují vedení.
Ohtaniová nahrála na křídlo, oběhla svou spoluhráčku, dostala míč ještě více doprava a poté skórovala.
Japonsko – Brazílie 14:0
Další rychlá kombinace Japonek a země vycházejícího slunce je po dvou a půl minutách ve vedení o dvě prokopnuté pětky.
Japonsko – Brazílie 7:0
Hned v první minutě jde Japonsko do vedení zásluhou Kadžikiové.

Zápas Japonsko – Brazílie právě začal.

Jihoafrická republika – Fidži 21:15
Fidži v druhé polovině snížilo skóre, ale poslední pětka padla až po časovém limitu z rukou Naimasiové. Konečný stav 21:15, JAR je jedenáctá.
Jihoafrická republika – Fidži 21:10
Další rychlá korekce skóre, JAR o míč přišlo na své polovině, ale ani na podruhé se nepodařilo ostrovankám pětku prokopnout.
Jihoafrická republika – Fidži 21:5
Jedna z Fidžanek už byla rozběhnuta skórovat, ale byla pár metrů před čarou zastavena. Naštěstí pro ni zvládla ještě nahrát spoluhráčce, která zvládla položit pětku přímo pod Háčko.
Jihoafrická republika – Fidži 21:0
Po další chybě v obraně se Mpuphaová dostala k šanci skórovat, kterou nepohrdla.
Jihoafrická republika – Fidži 14:0
A Austrálie dvojnásobnou přesilovku využívá.
Jihoafrická republika – Fidži 7:0
Vidíme druhou žloutou kartu pro Fidži, tentokrát pro Naimasiovou, to je velké oslabení.
Je z toho žlutá karta pro Donuovou z Fidži, která tak na dvě minuty svůj tým oslabí.
Nyní se zkoumá situace u brankové čáry na druhé straně.
Nadine Roosová se v druhé minutě protáhla mezi obránkyněmi a sama si sedmičku prokopává.

Zápas Jihoafrická republika – Fidži právě začal.

Kanada – Austrálie 21:12
Kanada zakopává míč do autu a postupuje do finále, toto je obrovské překvapení, mladý tým Kanady porazil zkušené favoritky z Austrálie. Nutno říct, že naprosto zaslouženě.
Loganová skutečně položila, přidává pět bodů pro svůj tým, její spoluhráčka další 2 za prokopnutí a minutu před koncem je zřejmě rozhodnuto.
Kanada – Austrálie 14:12
Položení Loganové se zkoumá na videu.
Tři minuty před koncem je Kanada v útočné zóně.
Australance vypadl míč z rukou dopředu, takže o míč přichází, rozhodčí píská předhoz.
Rochesterová byla na křídle úplně nepokrytá, po dlouhé přihrávce, která se odrazila o zem, měla už lehkou práci s položením.
Australanky se provinily ofsajdem, Kanada pokračuje v útoku.
Kanada – Austrálie 7:12
Kanada je rázem na koni, otočení zápasu je blízko.
Obrovské zaváhání v rozehrávce Austrálie znamenalo lehký zisk pro Williamsovou, která přes celé hřiště doběhla pro snížení během nastavení prvního poločasu.
Kanada – Austrálie 0:12
Austrálie nepouští Kanadu k nebezpečným útokům.
Kanada od začátku vůbec nestíhá, nyní se kolem obránkyň protáhla Pakiová, následná pozice pro konverzi ovšem byla těžká.
Kanada – Austrálie 0:7
Australanky jsou opět u míče a snaží se podruhé skórovat.
Leviová hned v první minutě skóruje, podél čáry utekla všem a doběhla si pod Háčko pro prvních 7 bodů pro svůj tým.

Zápas Kanada – Austrálie právě začal.
Nyní nás čeká druhé očekávané semifinále mezi Austrálií a Kanadou.

Nový Zéland – USA 24:12
Kirsheová bojovala až do poslední vteřiny, položila druhou pětku svého týmu v utkání, ale na výsledku nic nezměnila. Nový Zéland jde do finále, USA do boje o bronz.
Nový Zéland – USA 24:5
Toto semifinále je už rozhodnuté, Zélanďanky dominují a jdou si pro postup do finále.
Nový Zéland – USA 19:5
Hra do šířky dělá Američankám velké problémy, tentokrát byla na konci akce Blydeová, která umístila míč tak dobře, aby se její spoluhráčce podařilo prokopnout. Do konce zbývají zhruba dvě a půl minuty.
Nový Zéland – USA 12:5
Nový Zéland tlačil soupeřky, poté rychle roztáhl hru do křídla, kde Waakaová lehce položila, následná konverze byla neúspěšná.
Nový Zéland – USA 7:5
Z opakovaného záběru bylo vidět, že byla jasně v autu před položením, první poločas tedy končí za stavu 7:5.
Waakaová položila pětku těsně u rohového praporku, vše se bude zkoumat na videu.
Waakaová prošla po rychlé přihrávce středem obrany přímo pod Háčko, lehká práce pro kopáče.
Nový Zéland – USA 0:5
Kelterová se dostala za obranu, kterou si poté držela na zádech, až doběhla do zóny, Canettová poté minula konverzi.

Zápas Nový Zéland – USA začal.
Nyní nás už čeká semifinále mezi Novým Zélandem a USA.

Francie – Irsko 19:7
A nyní dokonce pokldájí další pětku, o vítězství je rozhodnuto.
Francie – Irsko 14:7
Francouzky mají dvacet vteřin před koncem míč.
Francouzky otáčejí skóre a tři minuty před koncem vedou. Neisenová nedala obraně šanci, prokop byl taktéž úspěšný.
Francie – Irsko 7:7
Okembaová se po přenesení hry do křídla protáhla za obranu, takže si mohla v klidu doběhnout pod Háčko, aby její spoluhráčka měla pohodlnou pozici pro kop.
Francie – Irsko 0:7
Francouzka hodila aut spodem, ovšem na svou stranu, což je proti pravidlům, takže byl nařízen mlýn pro soupeřky.
A jak jsem to dopsal, tak se Higginsová protáhla soupeřovou obranou, nenechala se zastavit dotírající obranou a poté si sama tuto pětku prokopla.
Francie – Irsko 0:0
Po pěti minutách hry jsme stále neviděli žádnou změnu skóre.
Přestože domácí hráčky nebojují o medaile, jsou hnány téměř 80 tisíci fanoušky na Stade de France.

Zápas Francie – Irsko začal.

Čína – Velká Británie 19:15
Po kolapsu Britek a ztrátě míče při autu Číňanky skórují, je rozhodnuto, konečný stav 19:15.
Čína – Velká Británie 14:15
V nastaveném čase Velká Británie o míč přišla!
Číňance při souboji 17 vteřin před koncem vypadl míč z ruky, aut pro Britky.
Minutu před koncem se Čína snažila dostat míč na soupeřovu polovinu pokopy, ale nakonec je nařízen mlýn pro Britky.
Tři minuty před koncem mají míč Číňanky, toto bude ještě těžký boj.
Ale přeci jenom Britky otáčejí skóre, přihrávka do křídla na Boatmanovou překonala obranu Číny, ale ani třetí konverze není úspěšná.
Čína – Velká Británie 14:10
Po zkoumání na videu nakonec rozhodčí položení do obranné zóny Číny nanašel, pokračuje se za stejného stavu.
Joycová ukončuje první poločas krásnou kličkou a snížením na rozdíl čtyř bodů. Ani druhá konverze ostrovanek nebyla úspěšná.
Čína – Velká Británie 14:5
Číňanky roztáhly hru do šířky, na to nedokázala obrana Britek zareagovat. Prokopnutí této pětky byla jen formalita.
Čína – Velká Británie 7:5
Číňanky ihned z protiakce skórují, obrana Britek zaspala, poté Čchen přidala další dva body za prokopnutí.
Čína – Velká Británie 0:5
Číňanky rychle ztratily míč, Britky rychle rozehrály a po jedné přihrávce už Kildunnová běžela sama do zóny, pak ale pětku její spoluhráčka neprokopla.

Zápas Čína – Velká Británie začal.
Vrcholem dnešního programu budou pochopitelně semifinále od 15:30 a 16:00. Poté budou následovat zápasy o umístění, od 19 hodin začnou boje o medaile. Jediným obhájcem medaile, který postoupil do semifinále, je Nový Zéland, obhájkyně stříbra z Tokia, domácí Francouzky, zabojují pouze o páté místo.