05.08.2024, 20:00 • Osemfinále • Milan Huppert cz

Osmifinále turnaje žen:
Brazílie – Jižní Korea 1:3
Hongkong – Švédsko 2:3 (23:42:20)

Konec programu.

Jedno překvapení večerního programu přeci jen přišlo! Švédsko v roli obrovského outsidera šokovalo Hongkong, když rozhodující bod na 3:2 dala v singlu týmová jednička Linda Bergströmová výhrou 3:0 na sety nad Lee Ho Ching. Od Bergströmové se bod očekával, senzací a rozhodujícím momentem byl obrat Kallbergové z 0:2 na sety proti megafavoritce Doo Hoi Kem.
Švédsko míří k nezadržitelnému a překvapivému postupu do finále! Linda Bergströmová získala druhý set výsledkem 11:6, Lee zatím nedává žádnou šanci.
Do posledního zápasu nastoupila švédská jednička Linda Bergströmová, jež má velkou šanci poslat evropský tým dál. A začíná dobře, první set nad Lee ovládla výsledkem 11:5.
O postupujícím ze série Hongkong – Švédsko rozhodne poslední pátý zápas. Zhu potvrdila roli favoritky a Bergandovou zdolala hladce ve třech setech.
Švédská stolní tenistka ve druhém setu nepředvedla zlepšený výkon, naopak uhrála pouhé čtyři body.
Zhu musí vyhrát, pokud chce udržet Hongkong ve hře. Proti Bergandové zvládla v roli favoritky první set.
Senzace dokonána! Obrovská outsiderka ze Švédska Christina Kallbergová prohrávala proti Doo z Hongkongu už 0:2 na sety, ale nevzdala se, vyrovnala, a nakonec dokonala i parádní comeback, když se jí povedlo odvrátit dva mečboly a sama pak za stavu 11:10 proměnila hned ten první. Evropanky se v sérii dostávají do vedení 2:1.
Doo ve čtvrtém setu uhrála v roli velké favoritky pouhé tři body a má problémy! Souboj mezi ní a Kallbergovou míří do pátého setu.
Kallbergová se nevzdává a třetí set překvapivě bere pro sebe! Švédská stolní tenistka živí naději na překvapení.
K překvapení se neschyluje, Doo vyhrála i druhý set a vede Hongkong za druhým bodem.

Do čtvrtfinále postupuje Jižní Korea! Rozhodující bod na 3:1 proti Brazílii zaznamenala Lee, jež deklasovala Alexandreovou ve třech setech.
Série mezi Hongkongem a Švédskem pokračuje, favorizovaná Doo zvládla první set nad Kallbergovou 11:5.
Linda Bergströmová nakonec zvládla pětisetové drama se Zhu z Hongkongu, sérii srovnává na 1:1.
Jihokorejská stolní tenistka Lee pokračuje ve spanilé jízdě, bez větších problémů zvládla proti Alexandreové i druhý set.
Pokračují už jen zápasy žen. Jihokorejka Lee může dovést svůj tým k vítězství, první set nad Brazilkou Alexandreovou zvládla.
Zhu ovládla nad Begströmovou překvapivě i čtvrtý set, uvidíme tedy pátý!

Druhá série je u konce. Německo poráží suverénně 3:0 Kanadu, stejným výsledkem Boll opanoval svůj zápas proti Wangovi.