Finále
Kunlavut Vitidsarn (THA) – Viktor Axelsen (DEN) 11:21, 11:21

O bronz
Zii Jia Lee (MSA) – Lakshya Sen (IND) 13:21, 21:16, 21:11 (16:50:42)

Viktor Axelsen obhajuje zlatou olympijskou medaili! Ve finále nedal thajskému soupeři Kunluvatu Vitidsarnovi žádnou šanci, porazil jej po setech stejného výsledku 21:11. Mečbol využil tvrdou smečí k levé lajně.
Devět mečbolů!
Dánova krasojízda pokračuje, vede už 17:4 a poslední čtyři body jej dělí od úspěšné obhajoby zlata.
Ne, tohle finále rozhodně nebude z nejvyrovnanějších. Viktor Axelsen pokračuje v dominantním výkonu a disponuje desetibodovým vedením 13:3.
Vitidsarnovi nevyšel těžký úder přes hlavu, prohrává 3:7. Opět začíná ztrácet kontakt poměrně brzy.
Dán má dokonale načtenou hru soupeře, což se o Thajci říct nedá. Světová dvojka střelou po volné pravé lajně navýšila na 3:1.

S přispěním pásky využil Viktor Axelsen třetí dostupný mečbol a ujímá se v olympijském finále vedení 1:0 na sety nad Thajcem Vitidsarnem.
Jedenáct setbolů.
Dán střelou na volnou pravou polovinu získal zpět dvouciferný náskok a poslední dva body mu chybí k zisku první sady.
Viktor Axelsen zvládl přetahovanou na síti a vede už 16:7, žádné drama zatím nepřipouští.
Série osmi získaných bodů v podání dánského badmintonisty a rázem tu máme jeho vedení 13:5. O osudu prvního setu je zřejmě jasno.
Favorizovaný Viktor Axelsen utíká do tříbodového vedení 8:5. Nechce připustit, aby v roli favorita přišel o olympijské zlato.
Úvod finále se nese ve vyrovnaném duchu, Vitidsarn i Axelsen získali po čtyřech bodech.

Začalo finále.

Bronz míří do Malajsie! Zii Jia Lee úřadoval hned při prvním mečbolu tvrdou smečí na tělo konkurenta a bere svou první olympijskou medaili bronzového odlesku, zároveň se jedná o jeho první velkou medaili v celosvětovém měřítku. Poražený Sen bude určitě hodně smutný, po jeho jasném vítězství v prvním setu a vedení 7:1 ve druhém jen málokdo pochyboval o jeho neúspěchu.
Lakshya Sen poslal příliš daleký míček a čelí devíti mečbolům!
Poslední tři body chybí badmintonistovi z Malajsie k vítězství, správně nechal dopadnout vysoký úder soka do autu.