Olympijské hry - pozemný hokej - ženy

Juhoafrická republika - Veľká Británia

1:2

koniec udalosti (1:0, 0:1, 0:1, 0:0)

31.07.2024, 10:30 • Stade Yves-du-Manoir 1, Paříž-Colombes • Skupina B • Karel Jedlička cz

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 6:14
Trestné rohy 1/2 : 1/9
Držení míče 40% – 60%
Průniky do trestného kruhu 8:21
Zelené karty 1:1 (15:35:58)
Velká Británie slaví, zlaté medailistky z Ria se teprve ve třetím utkání olympijského turnaje pozemních hokejistek dočkaly vítězství, i když musely skóre proti Jižní Africe otáčet.
V 6. minutě totiž po trestném rohu potřetí na turnaji skórovala krásnou tečí Kayla de Waalová. Územní převahu Britek využila až šťastnou střelou také z trestného rohu Amy Costellová díky teči jihoafrické hráčky za záda vlastní brankářky v 19. minutě.
Ve 39. minutě nastřelila Hannah Frenchová tyč, ovšem tři minuty nato zpracovala tatáž hráčka ze vzduchu skvěle přihrávku Ansleyové a vypálila rozhodující trefu zápasu.
Jihoafričanky zůstávají bez bodu a již mají jen teoretickou naději na postup do čtvrtfinále, Britky jsou v průběžné tabulce čtvrté, ale ještě je mohou předstihnout odpoledne Američanky.

Zápas skončil.

60

Ještě jeden průnik do kruhu, ale trestný roh si hráčky v zelených dresech nevyreklamovaly.

60

Zbývá jen půl minuty, v obraně zapracovala Tomanová a vybojovala aut pro Británii.

58

Zřejmě s nějakým koňarem musela odstoupit ze hry nejlepší jihoafrická střelkyně de Waalová, to je oslabení v závěrečném finiši, na který se Afričanky chystají.

58

Owsleyová se snažila co nejdéle udržet míček v rohu hřiště a pošetřit cenné vteřiny.

57

Zuluová spěchala do kontru, z levé strany však zakončila nepřesně.

57

Dlouhý vyhozený míček z hole Hamiltonové letí vzduchem za postranní čáru.

55

Ale také britské družstvo přichází o svou výzvu, k teči žádné části těla nedošlo.

55

Ránu Anny Tomanové po trestném rohu Lloydová vyráží, ale tentokrát si Britky vyžádaly přezkum na videu.

55

Hamiltonová udržela poskakující míček na koncové čáře a odrazem o botu soupeřek získala trestný roh.

54

Jihoafrické hokejistky potřebují převzít iniciativu, ale zatím se ve čtvrté čtvrtině nedostávají do šancí. Kolmá přihrávka Maliové končí za bránou.