Olympijské hry - Lukostreľba

Jednotlivci – muži

koniec udalosti

31.07.2024, 17:45 • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Další zápasy dnes už neuvidíme. Souboje mezi Žigou Ravnikarem s Federicem Musolesim a Wianem Rouxem s Kim Če-tokem jsou kvůli počasí přesunuty na čtvrtek. (19:22:02)
Nyní následuje zápas žen.

Rozstřel vyhrál Tom Hall, jenž trefil desítku a postupuje do osmifinále! Conor Hall trefil osmičku.
Aby vyrovnanost Britů nebyla malá, půjde se na rozstřel. Poslední set se půlí po skóre 28:28.
Connor Hall však vzápětí srovnává na 4:4. Trefil dvě desítky a jednu devítku. Toma Halla srazila jedna osmička.
Tom Hall měl dokonalý set. Trefil tři desítky. Jeho jmenovec naopak jen 26 bodů, takže Tom Hall vede 4:2.
Druhý set dopadl úplně stejně. Opět oba Hallové nastříleli po 29 bodech.
V prvním setu oba muži nastříleli dvě desítky a jednu devítku. Půlí si body.
Na střelnici se vrací Britové Tom Hall a Connor Hall k utkání druhého kola.
Nyní následují dva ženské zápasy.

Pátý set se půlí, když oba nastříleli 29 bodů! Tom Hall postupuje po výsledku 6:4 a čeká jej souboj s krajanem Connorem Hallem. Jedná se o jmenovce, nikoliv o rodinné příslušníky.
Hall ale dokázal trefit v dalším setu dvě desítky a má jistotu, že v nejhorším půjde do rozstřelu! Vede 5:3 a má nakročeno za postupem do dalšího kola.
Favorizovaný Ind Rai dokázal v dalším setu zapsat 28 bodů, zatímco Brit trefil dvě osmičky a jednu devítku. Srovnáno na 3:3.
Ve druhé sadě zvítězil Brit Tom Hall v poměru 28:27.
První sada je po výsledku 27:27 vypůlena, oba muži získávají jeden bod.
Chystá se další duel. Brit Tom Hall bude střílet proti favorizovanému Tarundeepovi Raiovi.

A překvapení je na světě! Hall trefil tři desítky, poráží Valladonta 30:27 a postupuje po vítězství 6:4 do druhého kola!
Valladont se probral, trefil dvě desítky a vyhrál čtvrtý set 29:27. Srovnává na 4:4 a možná nečekané drama prvního kola se dostává do svého závěru.
Také třetí set se půlí. Valladont i Hall nastříleli opět 26 bodů. Pokud Hall vyhraje příští set, zaskočí favorita.