Nizozemsko – Čína

3:0

koniec udalosti (2:0, 0:0, 0:0, 1:0)

31.07.2024, 20:15 • Skupina A • Jan Prošek cz

Utkání končí a hráčky Nizozemska vyhrávají tento duel 3:0. Dvě branky daly v první čtvrtině, další ve třetí. Hráčky Číny se dnes prosadit nedokázaly, vypracovaly si několik slibných šancí. (21:41:28)

60

60

V závěru zápasu ještě hráčky Nizozemska vybojovaly trestný roh. Jansenová trefila brankářku.

59

Frederique Matlaová se po dlouhé době propracovala do zakončení, její rána končí vedle.

56

Desítky vteřin ubývají a hráčky Číny stále nemohou najít recept na obranu soupeřek. Číně dnes nevychází kombinační hra ani přihrávky diagonálně.

54

Hráčky Nizozemska mají tříbrankový náskok a hrají nyní především takticky velmi dobře.

53

Čang Jing se sice dokázala uvolnit a přijala přihrávku od spoluhráčky, ale její pokus kryje brankářka Nizozemska.

51

Deset minut hry mají hráčky Číny na to, aby se pokusily s výsledkem něco udělat. Do šancí se však dostávají jen přes trestné rohy.

51

Čína nyní vybojovala trestný roh. Následně zakončovala Ma Ning. Tato střela nebyla vůbec přesná.

50

Číně dnes nelze vytknout snahu. Snaží se, bojuje, ale nemůže se propracovat do střeleckých pozic.

49

Fanoušci, kteří sledují tento zápas v hledišti, mohou ve volných chvílích sledovat také romantický západ slunce.

48

Hráčky Nizozemska kontrolují tento zápas, mají ho dobře rozehraný.

46

Nizozemsko právě vstřelilo branku!
MARIA VERSCHOOROVÁ využila špatné komunikace čínské obrany s brankářkou, vypíchla míček, a pak jej snadno poslala za brankovou čáru.