Olympijské hry - Lukostreľba

Jednotlivci – muži

koniec udalosti

31.07.2024, 17:45 • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Další zápasy dnes už neuvidíme. Souboje mezi Žigou Ravnikarem s Federicem Musolesim a Wianem Rouxem s Kim Če-tokem jsou kvůli počasí přesunuty na čtvrtek. (19:22:02)
Nyní následuje zápas žen.

Rozstřel vyhrál Tom Hall, jenž trefil desítku a postupuje do osmifinále! Conor Hall trefil osmičku.
Aby vyrovnanost Britů nebyla malá, půjde se na rozstřel. Poslední set se půlí po skóre 28:28.
Connor Hall však vzápětí srovnává na 4:4. Trefil dvě desítky a jednu devítku. Toma Halla srazila jedna osmička.
Tom Hall měl dokonalý set. Trefil tři desítky. Jeho jmenovec naopak jen 26 bodů, takže Tom Hall vede 4:2.
Druhý set dopadl úplně stejně. Opět oba Hallové nastříleli po 29 bodech.
V prvním setu oba muži nastříleli dvě desítky a jednu devítku. Půlí si body.
Na střelnici se vrací Britové Tom Hall a Connor Hall k utkání druhého kola.
Nyní následují dva ženské zápasy.

Pátý set se půlí, když oba nastříleli 29 bodů! Tom Hall postupuje po výsledku 6:4 a čeká jej souboj s krajanem Connorem Hallem. Jedná se o jmenovce, nikoliv o rodinné příslušníky.
Hall ale dokázal trefit v dalším setu dvě desítky a má jistotu, že v nejhorším půjde do rozstřelu! Vede 5:3 a má nakročeno za postupem do dalšího kola.
Favorizovaný Ind Rai dokázal v dalším setu zapsat 28 bodů, zatímco Brit trefil dvě osmičky a jednu devítku. Srovnáno na 3:3.
Ve druhé sadě zvítězil Brit Tom Hall v poměru 28:27.
První sada je po výsledku 27:27 vypůlena, oba muži získávají jeden bod.
Chystá se další duel. Brit Tom Hall bude střílet proti favorizovanému Tarundeepovi Raiovi.

A překvapení je na světě! Hall trefil tři desítky, poráží Valladonta 30:27 a postupuje po vítězství 6:4 do druhého kola!
Valladont se probral, trefil dvě desítky a vyhrál čtvrtý set 29:27. Srovnává na 4:4 a možná nečekané drama prvního kola se dostává do svého závěru.
Také třetí set se půlí. Valladont i Hall nastříleli opět 26 bodů. Pokud Hall vyhraje příští set, zaskočí favorita.
Ve druhém setu se oběma mužům povedlo nastřílet 28 bodů a set je vypůlen. Hall tedy drží vedení 3:1.
Lépe ale do utkání vstoupil Conor Hall, jenž figuruje ve druhé stovce světového rankingu. Trefil dvě desítky a vyhrál 29:27 v prvním setu. Vede 2:0.
Favoritem střetnutí je světová patnáctka Valladont.
Chystá se začátek prvního souboje mezi Francouzem Valladontem a Britem Hallem.
Superfavoritem tohoto bloku zápasů je Korejec Kim Če-tok. Tomu se povedlo v kvalifikaci obsadit druhou příčku, když nastřílel 682 bodů a prohrál pouze se svým krajanem Kim U-džinem. Kim v úvodním kole narazí na předposledního muže kvalifikace Wiana Rouxe, ve druhém kole by pak mohl narazit buď na jednatřicítku Žigu Ravnikara, nebo na čtyřiatřicítku Federica Musolesiho.

Ve druhé části pavouka jsou favority na postup do druhého kola domácí Jean-Charles Valladont a Ind Tarundeep Rai.
Program
Jean-Charles Valladont (FRA) – Conor Hall (GBR)
Tom Hall (GBR) – Tarundeep Rai (IND)
- následuje zápas 2. kola
Žiga Ravnikar (SLO) – Federico Musolesi (ITA)
Wian Roux (RSA) – Kim Če-tok (KOR)
Na lukostřelecké střelnici pokračuje ve středu program eliminačních kol. Stejně jako v jiných programových blocích, i tentokrát budou k vidění čtyři zápasy prvního kola a dva zápasy kola druhého, v nichž se představí vítězové úvodních rund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:45.